сесія38Місцевий політикум

Найменують парк, побудують багатоповерхівку на Варшавській

А також про хамовитість мера, «звільнення-призначення» першого заступника та «права котів»

Деталі 38 сесії Нетішинської міської ради – у публікації “Посту громадського контролю”.

38-ма у цьому скликанні сесія міської ради відбулася у п’ятницю, 26 січня. На засіданні обранці розглянули близько ста питань – як буденних, так і резонансних. Явка парламентарів залишилася «стабільною» – 22 із наявних 34-х.

Перша цьогорічна сесія була багата на кричущі виступи як депутатів, так і місцевих громадян, а також на брутальні висловлювання міського голови, в тому числі і на адресу місцевих громадських активістів.

 Левова частина часу дісталася проектам, які зняли з порядку денного – стосувалися вони скандального звільнення, поновлення на посаді за рішенням суду, й повторної спроби звільнення першого заступника міського голови Євгена Юрчука, на захист якого стали не лише частина депутатів, а й пересічні мешканці Нетішина.

неля ткаченкоГромада – на захист Євгена Юрчука

Розпочалось засідання із виступу небайдужої містянки Нелі Ткаченко. Жінка лаконічно висловила позицію із двох питань. Перше: мешканці будинку, в якому вона проживає, «бояться» ОСББ чи призначеного владою управителя, бо це, на їх думку, посередники між власниками будинків та ЖКО, а тому повідомляють, що бажають залишити управителем Калінського (ЖКО, – Прим.авт.).

Наступним пані Неля присоромила міського голову та депутатів, мовляв, за що знову звільняєте першого заступника Євгена Юрчука, стидно ж буде потім в очі йому дивитися, адже для мешканців Нетішина той зробив багато корисного.

огойкоАдвокат Андрій Огойко продовжив тему щодо Юрчука, якого вкотре намагаються звільнити, вже після рішення суду про його поновлення на посаді. Пан Андрій зауважив: насправді рішення суду не виконано. Міський голова поновив на посаді першого заступника Є.Юрчука своїм розпорядженням, не володіючи такими повноваженнями, бо за законом це має бути рішення сесії. Крім того, немає рішення ради про звільнення Івана Романюка, котрого одразу було призначено на місце Є.Юрчука. Таким чином І.Романюк наразі обіймає дві посади. Розпорядження міського голови щодо призначення Євгена Юрчука на вимогу суду нелегітимне. А відтак і ініційоване міським головою повторне звільнення не може голосуватись.

Юрист наголосив: якщо депутати не виконають своєї функції – не призначать Є.Юрчука на посаді за рішенням суду, йому доведеться звертатись до правоохоронних органів.

«Бикує», – висловився мер про заступника

супрунюк бикує«Хочу зробити заяву, – сказав Олександр Супрунюк. – Мені здається, що ми живемо в паралельних світах. І те, що відбувається тут з Юрчуком – то театр абсурду. У нього були всі можливості працювати краще як мер».

Далі міський очільник звинуватив ненависного йому зама у всіх смертних гріхах: «ігнорує доручення мера і секретаря, хамить, не хоче і не може працювати, обіцяв, що коли звільнимо, не буде позиватися до суду» тощо.

«Якщо говорити по простонародному – бикує», – висловився про першого заступника міський голова та попередив його про нерайдужні перспективи: «Найгірше, що може бути для Юрчука – це, якщо ми його залишимо ще на місяць на посаді». Градоначальник також повідомив, що подано апеляцію, і є надія саме на Хмельницький суд, а на нетішинського суддю, який приймав ухвалу, підготовлене подання на вищу раду юстиції.

Далі мер наполіг, що звільняти заступників – саме його компетенція, а не ради, аргументовні заперечення голови фракції «Нетішинська самооборона» Юрія Камозіна назвав «ваші закони» та закликав депутатів зняти з голосування питання по Юрчуку до рішення апеляційного суду. Більшість обранців покірно натисли кнопки.

Іншим рішенням депутати без вагань внесли кандидатуру Євгена Юрчука до складу виконавчого комітету.

За «права котів» не голосували

Аж 9 проектів виявилися неготовими до голосування та були зняті з порядку денного. Серед них і розгляд електронної петиції «Вуличні коти – частина екосистеми Нетішина», ініційованої представником місцевої організації по захисту тварин – Ілоною Лєбєдєвою. Як пояснив міський голова, так і не зібралась профільна будівельна комісія, яка мала б розглянути до сесії це питання.

Вимога петиції: «Визнати вуличних котів частиною екосистеми Нетішина, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів», адже останнім часом побільшало випадків замурування котів у підвальних приміщеннях житлових будівель, безпричинного вилову та вбивств.

Про аварійні мости, черги за паспортами та зарплатню працівників ХАЕС

P1390145У «запитах» депутати від «Свободи» порушили цілу низку актуальних, а подекуди й резонансних питань. Зокрема, голова фракції Олександр Марчук говорив про нагальну потребу вжити заходів у 2018 році щодо будівництва мосту через річку Горинь, який з’єднує міську забудову з дачним масивом та реконструкції мосту, що забезпечує доступ з вулиці Варшавської на Михайлова. Або, як варіант, на Варшавській побудувати новий міст, а конструкції  старого перенести на Горинь до дач.

«Ми планували ще в 15-му році передати цей міст на «Благоустрій» та будувати. Але виникла ситуація: міст «безхозний», а береги є власністю атомної станції. Гендиректор ХАЕС Микола Панащенко сказав, що розглядатиме можливість будівництва мосту», – зауважив міський голова.

Сергій Рижук вказав на гостру необхідність закуплення з міського бюджету третього в місті комплекту обладнання для оформлення внутрішніх та закордонних паспортів та програмного забезпечення до нього, яке швидко окупить себе, адже наявного не вистачає, і це зумовлює кількамісячні принизливі черги. Обранець навів приклад: станом на 24 січня у міграційній службі запис на подачу документів на виготовлення паспортів складає більше трьох місяців, і ця черга зростає, бо наразі діти з 14 років вже отримують паспорти.

Наступні запити депутата стосувалися незручності подачі до комунального господарства ХАЕС відомостей за спожиті послуги та направлення звернення до Кабінету міністрів від депутатського корпусу Нетішина щодо необхідності підвищення оплати праці працівників ВП «ХАЕС», оскільки існуючий рівень зарплатні породжує відтік кадрів за кордон, соціальну напруженість у колективі, знижує престижність професії енергетика тощо.

Сім’я загиблого прагне справедливості

У ще одному депутатському запиті С.Рижука йшлося про кричущу подію, яка сталася в Нетішині напередодні нового року: «На наступній сесії заслухати керівників Нетішинського відділення поліції та СБУ про хід слідства за фактом смерті працівника ХАЕС Олександра Фокіна. Відомо, що під час поїздки до столиці на нагородження з нагоди Дня енергетика між працівниками ХАЕС стався конфлікт на політичному ґрунті. Додому О.Фокін повернувся з численними травмами, внаслідок яких після півторатижневого перебування в реанімації пішов з життя».

фокіна СвітланаСлово взяла вдова загиблого, Світлана Фокіна. Жінка звернулася до міського голови та депутатів з проханням взяти на контроль розгляд справи правоохоронцями, яка, на її думку, ведеться однобоко та затягується.

«Я готова прийняти будь-яку правду, але правду!», – наголосила пані Світлана.

Висловивши співчуття родині, міський голова запевнив: «Ми не маємо права втручатися у хід слідства, але взяти справу під контроль я вам обіцяю. Ми запросимо на наступну сесію начальника поліції, аби доповів про хід слідства».

Більш як 4 мільйони – на звукове обладнання для сцени

Депутати погодили ВП «ХАЕС» заходи інвестиційних програм у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення на 2018 рік. Йдеться про реконструкцію теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані, закупку регулюючих клапанів, придбання трубопроводу для виконання робіт із заміни ділянки трубопроводу (хлоропроводу) очисних споруд.

У контексті затвердження фінансових планів комунальних підприємств Нетішина на 2018 рік, питання в обранців виникли до запланованих фінансових затрат «Комфорту» – створеного торік комунального підприємства за видом діяльності – «організація відпочинку та розваг» та зі штатом – 15 працівників.

депутати самооборонаЗі слів депутатів від «Самооборони», на комісіях так і не було озвучено, на що мають витратити понад 6 мільйонів гривень, адже пояснення «придбання обладнання довгострокового використання» ні про що конкретне не говорить.

Керівник закладу Артем Руденко пояснив, що в суму входить звукове сценічне обладнання за понад 4 мільйони, а також комп’ютерна техніка, столярний інструмент, альтанки, машина для прибирання пляжу, катамарани, пластикові човни тощо.

Під час обговорення фінансового плану КП «Благоустрій» Олександр Лобода («УКРОП») поцікавився перспективами майбутнього притулку для бездомних тварин. «За рік навіть не оформили документації. Котів розселимо по підвалах, а собак – по квартирах?»,  –  іронізував депутат та отримав відповідь, що на минулій сесії передали «Благоустрою» землю під притулок.

На Варшавській, 9, буде ще один будинок «Панорами»

Відповідно до наданого міською радою дозволу, виконком розроблятиме Детальний план частини території вулиці Варшавська. В передпроектній пропозиції йдеться про будівництво багатоповерхового житлового будинку з приміщеннями громадського призначення по вул.Варшавській, 9в. Зі слів міського голови, будинок зводитиме вже відомий у місті забудовник житлового комплексу «Панорама».

Згідно з прийнятим депутатами рішенням, один із парків Нетішина буде названий на честь першого керівника ХАЕС, почесного громадянина Нетішина Олексія Троценка.

Перед внесенням змін до рішення 37 сесії «Про комплексну програму підтримки та розвитку житлового фонду м.Нетішин на 2018-2020 роки», до колег звернувся голова профільної будівельної комісії Роман Кузів («Воля» – «Рух нових сил»). «Програма недосконала, є багато питань, і її ще неодноразово доведеться допрацьовувати та вносити зміни, але все одно прошу підтримати цю програму, тому що починати треба», – висловив думку депутат.

 «Ахтівісти», – зневажливо назвав мер людей, котрі безкорисливо працюють для міста

У розділі «Земельні питання» розглядалося звернення громадської організації інвалідів «Каштан» щодо передачі земельної ділянки у постійне користування. На голосування ставилось: «Відмовити ГО «Каштан» у передачі земельної ділянки у постійне користування, орієнтовною площею 0,2000 га для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка розташована по проспекту Незалежності, у зв’язку з тим, що місце розташування земельної ділянки не відповідає Генеральному плану м.Нетішин, а саме: на вказаній території містобудівною документацією передбачено розміщення торгівельного закладу».

О.Марчук уточнив, що йдеться про територію перед супермаркетом «Наш край», де розташований автомобіль-клумба. Пан Олександр також зауважив: «На минулих сесіях депутати створили прецедент – надали безкоштовно землю під багатоповерхову забудову для новоствореної організації «Світле майбутнє інвалідів». Наразі аналогічно хоче використати таке ж саме право громадська організація, яка вже давно існує в місті».

О.Супрунюк на це сказав: «Ясно, що це буде шалений спротив, але якщо і надавати землю, то через аукціон». Мер також додав: «Невипадково там і сцена, і машина, і сакури. Все передбачалось, щоб потім, не дай бог, дерево впало. Дуже цікаво з цими «ахтівістами».

Олена Матросова («Нетішинська самооборона») висловила обурення: «Я вважаю, з боку міського голови неетично називати «ахтівістами» мешканців міста, які за власні кошти купували та висаджували сакури у місті, людей, які на «Арт-просторі» проводять акції, затрачаючи свій час та кошти. Це не те, що неетично, я не можу підібрати слів…».

Руслана ЧЕРНЮК, “Пост громадського контролю”, №1 (109), січень