випалювання фото2Кипуче сьогодення. Лютий

Про збільшене комірне, випалювачів дерева, активістів з грантами на суди із владою

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

комуналка жах4Нетішинцям підняли квартплату
На засіданні Нетішинського виконкому, яке відбулося 8 лютого, було внесено зміни до рішення виконавчого комітету від 10 жовтня 2017 року №417/2017 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Причин підвищення тарифів було названо дві: з 1-го січня зросла мінімальна заробітна плата до 3 723 гривень та суттєво, майже удвічі, збільшилася вартість технічного обслуговування ліфтів.

Відтак квартплата зросла до 18 відсотків, середній тариф складає близько 5,99 грн/м кв.

Рішення набуває чинності через 15 днів після оприлюднення його у «Нетішинському віснику» (опубліковане у №7 від 15 лютого), тобто вже з березня.

З приводу тарифу на техобслуговування ліфтів ГО «Спілка власників житла м.Нетішин» на своїй сторінці у «Фейсбуці» зазначає: «Щодо ліфтів, то середня вартість їх техобслуговування, яке здійснюється СРБП “Хмельницькліфт”, обходитиметься споживачу за 1 ліфт у 1 800 грн з ПДВ, саме таку суму може отримувати “Хмельницькліфт”, а повна вартість, до якої додатково входять витрати на зарплату задіяних працівників ЖКО та рентабельність становитиме майже 2 080 грн за ліфт.
Останні дані із порталу ProZorro (тендер UA-2018-01-16-002541-c), які можна використати для порівняння вартості техобслуговування ліфтів у інших містах, свідчать, що споживачам вінницького МКП “ЖЕК № 15» ця сама вартість техобслуговування ліфтів, яку отримуватиме “Вінницяміськліфт”, обходитиметься у 1 220 грн проти 1 800 грн у Нетішині».

Окрім того, на вищевказаному виконкомі внесли зміни до рішень виконавчого комітету від 10 жовтня 2017 року: № 418/2017 та  № 419/2017 «Про затвердження тарифу з вивезення побутових відходів (збирання, перевезення, захоронення)».

Відтак, населенню міста тариф на послугу з вивезення побутових відходів – 75,68 грн за куб м, тариф за послугу захоронення побутових відходів – 28,38 грн за куб м. Для бюджетних установ (закладів) вивезення побутових відходів складає 82,11 грн за куб м, тоді як захоронення побутових відходів – 30,80 грн за куб м, для інших споживачів вивезення побутових відходів – 85,68 грн за куб м та 32,14 грн за куб м вартує захоронення побутових відходів.

Члени виконкому прийняли рішення «Про встановлення вартості ліжко-місця у гуртожитках міста, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста», зокрема, у гуртожитку №6, що на проспекті Незалежності, 10, встановлено вартість ліжко-місця у розмірі 87,03 грн (без урахування вартості комунальних послуг), вартість електроенергії на ліжко-місце, яка відшкодовується ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» у розмірі 24,92 грн та вартість послуг з утримання швейцарів у розмірі 111,30 грн.

Також було затверджено проектну документацію на здійснення: «Капітального ремонту частини будівлі (покрівлі) житлового будинку по проспекту Незалежності, 23, загальною кошторисною вартістю об’єкта будівництва 476,078 тис грн; «Капітального ремонту частини будівлі (покрівлі) житлового будинку по вул. Шевченка, 20, загальною кошторисною вартістю об’єкта будівництва 542,181 тис грн; «Капітального ремонту частини будівлі (покрівлі) житлового будинку по вул. Висоцького, 2, загальною кошторисною вартістю об’єкта будівництва 813,779 тис грн.

ОСББ чи управитель – вирішувати нетішинцям

За інформацією, оприлюдненою на сторінці виконкому у «Фейсбуці», станом на лютий у Нетішині діє 20 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ще у декількох будинках завершується процес створення ОСББ.

За детальною інформацією по усіх аспектах ОСББ містянам радять звертатися до ГО «Рада голів ОСББ м.Нетішин» (голова Наталія Добровольська, тел. (098) 559-16-11).

Щодо інших форм управління своїм будинком, надати детальні відомості обіцяють у Фонді комунального майна м.Нетішин (тел. 9-11-26).

Нетішинський мер оприлюднив список випалювачів деревини

випалювання дер супр

На своїй сторінці у «Фейсбуці» очільник Нетішина Олександр Супрунюк опублікував

«Інформацію про суб’єктів господарювання, які займаються виготовленням деревного вугілля». У переліку – легальні та нелегальні випалювачі деревини на нетішинській «піонерці». Відповідно до списку, дозволи у підприємців є лише на 9 бочок із зафіксованих 26-ти. Зокрема, у Дениса Гордєєва з семи печей (бочок) є дозвіл на 3, в Олега Огаркова  – з чотирьох бочок є дозвіл на 3, в Руслана Польшина – з чотирьох бочок є дозвіл на 3, у ТОВ «Екодерево» (Сергій Крюков) – 7 бочок без дозволів, у ФОП Шмат В’ячеслав Іванович – 4 бочки без дозволів.

Ось тільки, що цим хотів мер сказати містянам – незрозуміло. Жодного коментаря чи повідомлення про подальші дії влади. Такого плану інформація корисна хіба що для тих, хто у роздумах, чи не зайнятися випалюванням. Адже виходить, і легальним, і нелегальним, всім можна труїти чадом нетішинців, а функція місцевої влади зводиться до ведення банальної статистики.

Нетішинський активіст виграв грант на суди із владою

рудомський фотоЯк стало відомо, коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» визначила п’ятеро переможців з різних куточків України, яким оплатить судовий збір та надасть правову підтримку.

Серед цих п’яти переможців і нетішинець Руслан Рудомський, котрий в інформаційному запиті попросив копії розпоряджень міського голови Нетішина про преміювання посадових осіб виконкому за січень-жовтень 2017 року, а також просив опублікувати такі відомості на сайті.

Проте отримав відмову з посиланням на конфіденційність інформації та те, що вона не належить до переліку інформації, що має публікуватися на сайті.

Коаліція продовжує конкурсний відбір серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді.

Два дні частина нетішинців була без тепла

порив комунгУ мешканців двадцяти будинків на вулицях Будівельників, Лісовій та частини Набережної, а також у двох дошкільних закладах – №3 та № 9 та акушерсько-гінекологічному відділенні медсанчастини два дні не було гарячої води та тепла. Причина – аварія на тепловій мережі, яка ставалася двічі внаслідок корозії трубопроводів.

Місце пориву працівники Комунального господарства ВП «ХАЕС» шукали за допомогою нещодавно придбаного спеціального приладу – термоакустичного шукача протікань.

Тепловим мережам Нетішина – більше 30 років. У Комунгоспі обіцяють вже цього року, відповідно до затвердженої інвестпрограми, замінити трубопроводи на чотирьох ділянках у різних мікрорайонах міста – в районі БДТ (колишнього кінотеатру), на вулиці Будівельників (в районі автобусної зупинки), на вулиці Шевченка.

Довкола зарплат атомників, або З гармати по горобцях

гармата по горобцяхАктивний користувач «Фейсбуку» Роман Смерека опублікував у соцмережі допис щодо заробітної платні працівників атомних станцій, підкріплений офіційними зверненнями до відповідних інстанцій та зворотними відповідями на них.

Як відомо, атомники України добиваються підвищення заробітних плат, у тому числі шляхом подання петицій. Так от, пішов поголос про збільшені зарплати енергетикам завдяки «спільному рішенню профспілкового комітету та Президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 19.01.2018 № 1882». Рішення було наступного змісту: «При проведені переговорів по першому етапу підвищення заробітної плати ПВП за основу було визначено розрахункову базову величину щомісячної премії у розмірі 30%». Це означає, що розмір щомісячної премії не повинен бути нижчим 30 відсотків. Але ж, скажімо, у листопаді, середня премія енергетиків і без цього перевищувала 30 відсотків (окрім ХАЕС): РАЕС – 44%, ЮУАЕС – 38%, ЗАЕС – 43%, ХАЕС – 15%.

Автор допису наводить отримані за запитом суми середніх зарплат на атомних станціях: РАЕС – 16 005 грн, ЮУАЕС — 15 792 грн, ЗАЕС – 15 460 грн, ХАЕС – 15 100 грн та порівнює таке «спільне рішення» зі стрільбою з гармати по горобцях – шуму багато, а результату – нуль.

Теперішня тенденція із оплатою праці веде до того, що працівники атомних станцій звільняються з роботи та їдуть за кордон у пошуках гідного життя. Скажімо, станом на кінець третього кварталу 2017 року загальна чисельність працівників НАЕК «Енергоатом» складала 34 929 осіб, а працівників, які звільнилися за цей період року – 1 195 осіб.

У Нетішині автобус збив велосипедиста

велосипед дтп12-го лютого, близько 20:00 години в Нетішині по вулиці Енергетиків сталася ДТП –

автобус збив велосипедиста.

За повідомленням правоохоронців, 28-річний житель села Крупець Славутського району, керуючи автобусом «Еталон», допустив наїзд на велосипедиста, 60-річного місцевого жителя.

Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди, чоловік отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до реанімаційного відділення медсанчастини.

Найменше вакцинованих дітей у нетішинському НВК

На координаційній раді міськвиконкому з питань охорони здоров’я, у рамках обговорення медичної реформи в Україні, та в Нетішині зокрема, йшлося також про стан проведення вакцинації дітей та дорослого населення міста Нетішин.

Доповідала з цього питання завідуюча дільничним педіатричним відділенням Центру ПМСД «СМСЧ м.Нетішин» Ірина Холманова. З її слів, найбільше прищеплені діти, які відвідують ДНЗ №7 «Оленка». Завдяки медсестрі закладу, яка тісно співпрацює з батьками вихованців. Тоді як у ЗОШ №3 найбільше дітей, які не вакциновані.

У нетішинських школах падає успішність

На колегії управління освіти йшлося про показники успішності школярів, відвідуваність дошкільних закладів, травматизм у закладах освіти тощо.

Зокрема, середня вартість утримання у дошкільних навчальних закладах однієї дитини у Нетішині в 2017 році складала 22 тисячі 451 гривня. У 2016 році цей показник був 14 тис 884 грн. Харчування дітей у дошкільних групах торік становило 26 грн 65 коп за день, у групі раннього віку 14 грн, а для першокласників воно вартувало 17 грн 35 коп. Від плати за харчування було звільнено 20 відсотків дітей.

Рівень відвідуваності дошкільнятами садочків знизився до 58,1 відсотка, і не завжди з поважних причин, оскільки стали меншими показники захворюваності дітей. Найкращий показник наповнюваності груп раннього віку у закладах дошкільної освіти №3 та 9, дошкільних груп – у ЗДО №5 та 2.

За результатами першого семестру 2017-2018 навчального року, якісний показник успішності у початковій школі – 76 відсотків, у основній – 46 відсотків, у старшій школі – 49 і по місту загалом – 55 відсотків. Варто зазначити, що з кожним роком успішність у нетішинських школах знижується.

Торік у школах міста та ЗДО було зареєстровано 22 нещасних випадки, які сталися переважно на уроках фізкультури, а також під час перерв на сходах та в коридорах (у ЗОШ №1 – 5, ЗОШ №2 – 4, НВК – 4, ЗОШ №4 – 7, ДЗО №6 – 1, ДЗО №3 – 1).

Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю” №2, лютий