сесія квітень1Місцевий політикум

Депутати підтримали громадський «Арт-Простір»

На шальках терезів був сквер, торговий заклад та розважальний комплекс

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Свої особливості мала сорокова сесія Нетішинської міської ради, яка відбулася 30 березня. Депутатами було розглянуто рекордну кількість питань – більше двох сотень. Майже у повному складі зібрався депкорпус – 29 обранців із 34-х, що останнім часом є великою рідкістю.

Підтримавши ініціативу нетішинської громади, місцеві парламентарі проголосували за резонансне питання – надали офіційний статус скверу, що знаходиться між 220-м та п’ятим гуртожитками. Виділили давно обіцяні АТОвцям більше ста земельних ділянок під будівництво житла. Пожурилися про стан місцевих доріг та вислухали лекцію міського голови й секретаря ради про те, як не потрібно поводитись.

сесія квітень4

Дороги, пасовище та варіант боротьби із випалювачами вугілля

сесія квітень3У «виступах» Юрій Мирончук («УКРОП”), вказав на невтішний стан нетішинських доріг, мовляв, часто їздить по Україні, має з чим порівняти. Олександр Супрунюк зауважив, що цього року з міського бюджету виділили на ремонти доріг близько 10 мільйонів гривень, також з листом щодо отримання коштів на ці потреби звернувся до голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука та очікує на відповідь.

Про необхідність влаштування паркувальних місць для транспортних засобів в районі готелю «Горинь» та надання можливості учасникам дорожнього руху здійснювати зупинки та стоянки навпроти «Зеленого ринку» йшлося у запиті депутата від БПП «Солідарність» Зіновія Айбіна.

сесія квітень5Юрій Максимчук від «Батьківщини» звернув увагу на небезпечний рух автотранспорту у старій частині міста, мовляв, машини мчать на шаленій швидкості, тротуарів немає. Як варіанти виправити ситуацію, депутат запропонував облаштувати пішохідні переходи з «лежачими поліцейськими».

Два інших запити обранця стосувалися громадського пасовища та конфліктної ситуації довкола нього. Йшлося про невідповідність меж пасовища, потребу у їх встановленні фахівцем, та про призупинення розробки піщаного кар’єра підприємством УБ ХАЕС на території пасовища до з’ясування всіх обставин. Ю.Максимчук також закликав громадських активістів допомогти зберегти селянську землю.

Лідер місцевої «Свободи» Олександр Марчук озвучив версію боротьби із забрудненням атмосферного повітря випалювачами деревного вугілля на території піонербази – змінити цільове призначення землі під згубним для здоров’я бізнесом з промислового на громадської та житлової забудови, внісши відповідні корективи до

Генерального плану міста.

Вже втретє підряд до порядку денного сесії потрапило питання «Про розгляд електронної петиції щодо вуличних котів – частини екосистеми Нетішина», яке щоразу переносилося через відсутній висновок профільної комісії, очолюваної Романом Кузівом («Воля»). Нарешті депутати розглянули петицію та відхилили її як таку, що некоректно сформульована, порекомендувавши автору Ілоні Лєбєдєвій змінити трактування.

1 500 громадян + 21 депутат = сквер

Ще з початком пленарного засідання міський голова наголосив: «Не бачу проблеми з зеленою зоною. Після розмови з активістами питань не виникає. Єдина проблема, як у законодавчому полі вийти з цієї ситуації». Мова про сквер перед магазином «Пелікан», довкола якого після попередньої сесії міської ради загострилася увага громадськості. Земельну ділянку мали намір передати виконкому з імовірним подальшим будівництвом на ній закладу торгівлі, проте не вистачило депутатських голосів. У зв’язку з тим, що у сквері вже кілька років поспіль працює сезонна культурно-мистецько-соціальна локація «Арт-Простір», а також містяни висадили там сакури та  встановили арт-об’єкт – автомобіль, громадськість неабияк активізувалася на захист чи не єдиного в Нетішині незагадженого місця для дозвілля. Під відповідним зверненням до місцевої влади підписалося 13 громадських організацій Нетішина, електронну петицією на захист скверу від забудови в одну мить підтримали більше ста містян, 1 515 нетішинців поставили свої підписи під «паперовим» листом.

Як результат, третім питанням порядку денного голосувався висновок «земельної» депутатської комісії «Про розгляд електронної петиції про надання офіційного статусу скверу «Арт-Простір». «Вердикт» комісії був на користь громадян: підтримати електронну петицію, розміщену Н.Коваль на веб-сайті «Розумне місто», рекомендувати виконкому подати на розгляд сесії проект рішення щодо розміщення скверу на ділянці, площею 0,2 га в районі будівлі №16 по проспекту Незалежності.

сесія квітень6Слово взяли Марина Шанько та Сергій Волков, котрі, як представники громадськості та безпосередньо «Арт-Простору», зустрічались напередодні з Олександром Супрунюком. М.Шанько, зокрема, зауважила, що за висновком державного проектувальника «Діпромісто», на тій ділянці може бути сквер. А отже таке рішення не суперечить Генеральному плану Нетішина та Плану зонування території міста. Та закликала депутатів підтримати статус скверу, тим самим зняти соціальну напругу, оскільки таке рішення унеможливить подальші спроби будь-якої влади продати цю ділянку на аукціоні, віддати під комерційну забудову тощо. Тим паче, що подібний досвід захисту зелених зон від зазіхань ділків у Нетішині вже є – у 2015 році місцевими депутатами було надано статус парків двом ділянкам. Це 8 гектарів між проспектом Незалежності та вулицями Будівельників і Набережною, та 2,2 гектари поруч

з медсанчастиною.

О.Супрунюк на це додав: надання статусу ускладнить забудову скверу, але не унеможливить, про що свідчить практика інших міст, де забудовано і сквери, і парки тощо.

Петицію обранці підтримали без вагань. А ось наступне питання, яким, власне, мав закріпитися статус скверу, далося не так швидко і до останньої миті було складно спрогнозувати, яке рішення приймуть депутати.

Формулювання проекту звучало так: «Про надання територіальній громаді м.Нетішин в особі Нетішинської міської ради дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,2000 га, яка розташована по просп.Незалежності в районі будівлі №16, для розміщення скверу».

Валентина Щукла, голова фракції «Воля», наголосила: загалом депутати за сквер, але стримує те, що до проекту є зауваження юридичного відділу. Очільник міста теж наполягав, що з юридичної точки зору формулювання некоректне. Начальник юридичного відділу виконкому Людмила Юрчук пояснила: юридично правильно передати сквер можна комунальному підприємству, а не міській раді.

Зі свого боку, Сергій Волков, який є фаховим юристом, запевнив, що цілком логічно у подальшому внести до рішення зміни, а наразі воно буде підставою для відмови, якщо хтось звернеться із заявою на цю землю.

«Чому ж тоді в проекті одразу не вказали замість «міська рада», скажімо, КП «Комфорт»?», – дивувалась позиції виконавчої влади Олена Матросова з «Самооборони».

Звучали домисли, бачення і навіть недоречні анекдоти, які «травив» градоначальник. Проте голосування показало найголовніше: якщо громада рішуче згуртувалася, то й депутатам нікуди діватися. Двадцять одним голосом рішення було прийняте.

«За» сквер проголосували: Вікторія Андрущенко («Воля»), Михайло Брожик («Свобода»), Роман Веремій («Воля»), Олексій Глушаков («Самооборона»), Ігор Дем’янюк («За конкретні справи»), Ірина Дорожнюк («Самооборона»), Станіслав Іванов («Воля»), Сергій Калабський («Батьківщина»), Юрій Камозін («Самооборона»), Лілія Крайчинська («Воля»), Юрій Максимчук («Батьківщина»), Олександр Марчук («Свобода»), Олена Матросова («Самооборона»), Юрій Мирончук («УКРОП»), Дар’я Мосійчук («Самооборона»), Марія Самохіна («Батьківщина»), Сидорук Віталій («Воля»), Олександр Степанюк («Солідарність»), Олена Хоменко («Воля»), Валентина Щукла («Воля») та міський голова Олександр Супрунюк («Воля»).

«Утримались», а отже, зайняли нейтральну позицію: Зіновій Айбін («Солідарність»), Геннадій Вагнер («За конкретні справи»), Зоя Машук («Воля»), Василь Мисько («Солідарність»), Іван Михасик («Солідарність»), Сергій Степанюк («Солідарність»).

Проігнорували голосування, не взявши в ньому участі: Роман Кузів («Воля»), Анатолій Олійник («За конкретні справи»), Наталія Свинаренко («Воля»).

Але на цьому не все, адже на сесію виносилося ще два проекти, що мали стосунок до цієї земельної ділянки. В одному з них – «Про розгляд звернення Олександра Миклуша щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її в оренду для будівництва та обслуговування будівель торгівлі», йшлося про відмову.

«За» наступне – «Про надання виконавчому комітету Нетішинської міської ради дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва розважального комплексу» проголосували троє обранців: Геннадій Вагнер та Анатолій Олійник («За конкретні справи») та Роман Веремій («Воля»).

 

Нетішинцям позичать гроші на житло

Депутати внесли зміни до програми «Муніципальне житло м.Нетішин на 2017-2027 роки» що стосуються безвідсоткової позики з бюджету на придбання житла на первинному або вторинному ринках для працівників бюджетної сфери та комунальних підприємств. Відтак громадяни, які беруть участь у програмі, мають можливість отримати позику з бюджету міста за наступних умов.

Якщо це первинний ринок, 50 відсотків вартості житла сплачує громадянин, 25 відсотків вартості житла надає безвідсоткову позику забудовник, терміном на 2 роки, та 25 відсотків вартості житла надається безвідсоткова позика з бюджету міста терміном на 3 роки.

Коли мова йде про вторинний ринок, то 50 відсотків вартості житла сплачує громадянин та 50 відсотків вартості житла надається безвідсоткова позика з бюджету міста терміном на 5 років.

Утворили «Інклюзивно-ресурсний центр»

Своїм рішення депутати дали життя новій комунальній установі – «Інклюзивно-ресурсний центр» Нетішинської міської ради. ІРЦ створений з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі і професійно-технічних навчальних закладах шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

ІРЦ діятиме на базі управління освіти, у його штаті передбачено семеро працівників.

На сесії обранці ліквідували три відділи виконкому: з організації діяльності ЦНАПу, реєстраційний та відділ реєстрації місця проживання та передали їх повноваження управлінню економіки.

Розподілили гроші, що надійшли з області

Зміни до міської казни, які приймалися на сесії, були зумовлені надходженням коштів з обласного бюджету, як зауважив О.Супрунюк, насамперед завдячуючи сприянню депутата обласної ради від нашого округу Івана Гладуняка.

Так, 4 млн 780 тис було спрямовано на капітальні ремонти частини будівлі та частини покрівлі головного корпусу лікарні, капітальний ремонт будівлі поліклініки (заміну вікон 1-4-х поверхів). 134 200 грн – на підтримку осіб з особливими освітніми потребами. 125 900 грн – на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів. 151 241 грн – на придбання персонального комп’ютера та іншої техніки для початкової школи. 600 тис грн – на оснащення кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики мультимедійними засобами навчання.

Крім того, місцеві парламентарі внесли зміни до рішення ради «Про надання згоди на передачу у комунальну власність територіальної громади м.Нетішин автодоріг, що належать до державної форми власності». Зокрема, визначили майбутнім балансоутримувачем таких доріг КП «Благоустрій».

Закріпили за територіальною громадою Нетішина майданчик для культурно-масових заходів, який знаходиться в районі кафе «Доміно» по просп.Незалежності, 12-б з подальшою передачею його у господарське відання КП «Комфорт».

Земля АТОвцям та «розбір польотів»

Довгоочікувану землю під будівництво, що знаходиться на північ від житлової забудови, надали 106-ти учасникам АТО, сім’ям загиблих АТОвців та афганцям. Владці запевнили, що й решта учасників війни отримають наділи.

КП «Комфорт» було передано у постійне користування земельну ділянку площею 11,749 га для обслуговування міського парку культури та відпочинку, розташовану в районі між річкою Горинь та вулицями Шевченка і Михайлова.

У «Різному» Зоя Машук («Воля») переказала прохання мешканців Варшавської, 13 щодо необхідності у перекритті дороги, оскільки автотранспорт часто курсує до кіоску і складає небезпеку для дітей, що бавляться у дворі.

сесія квітень2

А на десерт була публічна «екзекуція». Міський голова та секретар ради висловили претензії представникам «Нетішинської самооборони» та обласному депутату від «Самопомочі» Наталії Коваль (незважаючи на те, що Н.Коваль на сесії присутня не була) щодо некоректних, на їх думку, публікацій у соцмережах у контексті обговорення подальшої долі скверу біля «Пелікану».

Опинившись в «ореолі» морального тиску, самооборонівці залишили сесійну залу…

Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, квітень, №4 (112)