клочай фотоОбрати сімейного лікаря нетішинці зможуть з травня

8 педіатрів, 3 сімейних лікарі, 6 терапевтів готові до підписання декларацій

Про це – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

На початку березня рішенням міської ради на базі нетішинської медсанчастини утворено Центр первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД). Фахівці закладу покликані надавати населенню кваліфіковану діа­гностичну, лікувально-реабілітаційну, паліативну допомогу, працювати в профілактичному напрямку.

Особливостями роботи новоспеченої установи журналісти «ПГК» поцікавились у в.о. директора ЦПМСД Лариси Клочай.

– Заклад існує лише місяць. Що наразі вдалося зробити?

Як окрема  юридична особа ми зареєстровані 16 березня, медичні працівники перейшли у заклад з СМСЧ 5-го квітня. Пацієнти цього не відчули, адже ми продовжували працювати на своїх робочих місцях. У структурі установи є дві амбулаторії, які раніше іменувались педіатричним і терапевтичним відділеннями. У складі кожної кілька педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів. Ми надаємо допомогу у тому ж обсязі, що і раніше, але готуємося до змін.

цпмсд

– Коли змінюється порядок надання допомоги?

З 1-го липня вступає в дію наказ МОЗ «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги». Цим документом регламентується робота терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, визначено чіткий перелік послуг закладів «первинки» і сформовано нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта.

– Чи повністю заклад укомплектовано кадрами?

Не повністю. На сьогоднішній день маємо 17 лікарів: 8 педіатрів, 3 сімейних лікарі і 6 дільничних терапевтів, готових до роботи з деклараціями.  Скільки ще знадобиться людей, передбачити складно, це залежатиме від того, як населення захоче підписувати з нами декларації, я думаю, не вистачатиме кількох сімейних лікарів.

А як з облаштуванням матеріально-технічної бази?

З міського бюджету нам виділили 190 тисяч на придбання комп’ютерів і багатофункціональних пристроїв. Кожен лікар матиме свій ПК з доступом до Інтернету, єдине, що якщо у кабінеті є двоє педіатрів, вони працюватимуть за одним ноутбуком.

 Що потрібно мати для укладення декларації з лікарем? Яка процедура?

Паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон для отримання коду із смс-повідомлення. Електронний варіант декларації роздруковується у двох примірниках та підписується лікарем і пацієнтом.

Якщо пацієнт з тих чи інших причин вирішить підписати декларацію з іншим лікарем, попередня угода анулюється автоматично.

Яким чином підписуються декларації з педіатром?

Достатньо підпису одного з батьків, а також необхідне свідоцтво про народження дитини, або паспорт (з 14-ти років).

сімейний заставка2 Педіатр лікуватиме дітей, терапевт,  відповідно – дорослих, а сімейний лікар обслуговуватиме і тих, і інших?

Так. У нашому закладі особлива ситуація – достатньо педіатрів, менша від необхідної кількість сімейних лікарів, тому на перехідний період, поки не будемо забезпечені лікарями загальної практики сімейної медицини, сім’ям з дітками радимо укладати декларацію з педіатрами. Згодом, коли заклад буде забезпечений сімейними лікарями, декларацію можна переукласти.

 Коли нетішинці зможуть укладати декларації з лікарями?

 Орієнтовно з травня, дату знатимемо, коли отримаємо ліцензію на медичну практику. Містян відразу повідомимо через ЗМІ, соцмережі тощо.

 Скільки пацієнтів зможе обслуговувати один лікар?

 Максимальна кількість пацієнтів для дільничного лікаря – 2 000, 900 – для педіатра і 1 800 для сімейного лікаря.

 Оплата праці залежатиме від кількості пацієнтів?

­­  У перспективі – так. Але поки лікарі отримують ту ж зарплату.

 Чи всі нетішинські лікарі вміють користуватися системою  E-Health, готові до самостійного заповнення декларації пацієнта?

– Наші лікарі володіють ПК, цього достатньо, аби освоїти програму. Також будуть задіяні інші уповноважені працівники закладу для заповнення декларацій. Є зразок декларації (електронний варіант) і там прописуються усі пункти. Єдине,  що на початку, під час адаптації, можливо це буде робитись повільніше. Та загалом, перешкод для заповнення декларацій лікарями немає.

В інших закладах, які уже почали підписувати  декларації, зіштовхувались переважно з технічними проблемами, найчастіше «зависала» система. Але в цілому робота іде, помилки виправляються, надається інформація та рекомендації від МОЗ, діють відповідні консультативні центри, гаряча лінія, тож це не проблема.

– Наскільки важливо, аби нетішинці укладали декларації саме з місцевими лікарями?

– Надзвичайно важливо. Адже такою декларацією, фактично, кожен мешканець Нетішина дає свою згоду на те, щоб наш медичний заклад розвивався, рухався на шляху реформування галузі і щоб покращувалось його фінансування.

Насправді, планується також підвищення кваліфікації лікарів, і закупівля необхідного обладнання для якісного обслуговування наших пацієнтів.

Джерело – Катерина ДРАГАНЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, квітень, №4 (112)