сімейний заставкаНетішин у квітні

Успішні містяни, новизна в лікарні, земля – АТОвцям

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Нетішинські педіатри і терапевти приймають по-новому

З 23-го квітня змінився порядок надання на дому первинної медичної допомоги дільничними терапевтами та педіатрами.
Відтепер при зверненні в реєстратуру для оформлення виклику додому необхідно вказати причину та номер мобільного телефону, за яким з вами зв’яжеться лікар для визначення місця, де буде надаватися первинна медична допомога – на дому чи в амбулаторії. Виклики на дім приймаються з 7.30 до 12.00.

Також уведено попередній запис на прийом до лікарів-педіатрів. Оформити запис можна через medics.com.ua, за телефонами: (098) 283-18-45; 9-03-25 та безпосередньо в реєстратурі з 7.30 до 17.30.

Прийом хворих дітей з гострою патологією здійснюється між прийомом пацієнтів, які записалися попередньо.

Прийом дітей з метою проведення профілактичних щеплень здійснюється без попереднього запису та поза чергою.

Надалі буде змінено графік роботи сімейних лікарів, дільничних терапевтів (тривалість прийому продовжиться до 5-ти годин на день) та педіатрів (до 4-х годин).

лапароскопічніУ медсанчастині проводять лапароскопічні операції

Восени минулого року у СМСЧ м.Нетішин за кошти з місцевого бюджету було придбано відеолапароскопічне обладнання та інструменти для нього. Це дало змогу виконувати малоінвазивні лапароскопічні операції в хірургії, гінекології, урології, травматології. Наразі шестеро нетішинських лікарів пройшли навчання по лапароскопії: два хірурги (О.Костюков та А.Садовець), три гінекологи (А.Коптюк, В.Супрун, В.Пословська) та один травматолог (О.Попов). Планують поїхати на курси уролог, хірург та гінеколог. Головний лікар В.Пословський, хірург за сумісництвом, має сертифікат та досвід хірургічної лапароскопії з 2010-го року.

Лапароскопічні операції в медсанчастині виконують з початку цього року. Гінекологи були першими, почали з гістерорезектоскопій (діагностичне відеообстеження порожнини матки з видаленням патологічних утворів матки за допомогою електропетлі), зараз практикують операції на маточних трубах, яєчниках. У березні хірурги виконали чотири лапароскопічні операції з видалення жовчного міхура через жовчокам’яну хворобу, дві з них при гострому холециститі.

Перелік оперативних втручань планують розширити. За повідомленням адміністрації медсанчастини, лікар-травматолог готовий до артроскопічних операцій на колінному та плечовому суглобах, пізніше будуть виконуватися урологічні операції – видалення аденоми простати у чоловіків без розрізів.

Переваги лапароскопічних операцій очевидні: значно менша операційна травма, відсутній післяопераційний рубець на животі, практично немає післяопераційних болів, менша тривалість перебування в стаціонарі, швидша післяопераційна реабілітація, зменшення тривалості непрацездатності.

У медсанчастині запевняють, що всі операції безкоштовні. Окрім витратних матеріалів на планові операції, які пацієнти купують за власні кошти.

Згадані вище медичні послуги в Нетішині надаються також і для іногородніх пацієнтів.

лікарня приймальнеВідремонтували приймальне відділення лікарні

З 10-го квітня, після завершення капітального ремонту, розпочало роботу приймальне відділення “СМСЧ м. Нетішин”.

Знаходиться відділення на першому поверсі стаціонару, де й перебувало до початку ремонтних робіт.

Вхід – з боку інфекційного відділення.

Більше ста АТОвців отримали землю

Місцеві депутати своїм рішенням надали 106-ти учасникам АТО дозволи на розробку технічної документації по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Загалом на Хмельниччині у власність учасникам АТО передали понад 13 гектарів землі. Найбільшу кількість ділянок надали АТОвцям у Кам’янець-Подільському (660), Хмельницькому (594) та Волочиському (516) районах.

Припинено виплату субсидій, далі – нарахування по-новому

З 11-го квітня, відколи в Нетішині завершився опалювальний сезон, припинено виплату субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Отож, відповідно до цих днів буде здійснено перерахунок субсидій більше 2, 5 тисячам місцевим отримувачам цієї пільги.

А з травня, як зазвичай, управлінням соціального захисту населення проводитиметься нарахування субсидій на новий неопалювальний період – відповідно до встановленого порядку.

При нарахуванні субсидій братимуться до уваги доходи за 3-й та 4-й квартали минулого року. Отримувачам субсидії звертатися додатково не потрібно, лише у випадку, якщо сталися зміни у складі сім’ї, та якщо були додаткові доходи.

Відмовлять у субсидії боржникам за комунальні послуги.

Ветеранам надають разову грошову допомогу

До 5-го травня в управлінні соціального захисту населення планують завершити виплату разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Розміри разової грошової допомоги, затверджені Кабміном 14 березня 2018 року, різні та залежать від статусу ветерана, найменша сума – 525 гривень, найбільша – 3 685.

цнапУ ЦНАПі змінився графік роботи

З 16-го квітня зазнав змін графік роботи Нетішинського Центру надання адміністративних послуг. Відтепер ЦНАП працює за наступним розпорядком:

– понеділок, середа, четвер – від 9.00 до 18.15 год.;

– вівторок – від 9.00 до 20.00 год.;

– п’ятниця – від 8.00 до 16.00 год.

табло тцНа фасаді Торгового центру з’явилося табло

Новий електронний годинник-термометр вчепили на фасаді будівлі Торгового центру (з боку “Ощадбанку”). Електронне табло за кошти підприємства закупила адміністрація ТЦ, зважаючи на багаточисельні побажання нетішинців. Адже містяни за старою звичкою дізнавалися про атмосферну температуру, поточний час та радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС, споглядаючи на фасад “Торгового центру” з боку центрального входу, де зазвичай розташовувався годинник з відповідними функціями. Але старе табло вийшло з ладу, а його ремонт затягнувся на декілька місяців.

призначення дитсадокУ «Золотому ключику» – новий завідувач

18-го квітня начальник управління освіти Василь Мисько представив колективу дошкільного навчального закладу №8 (центр розвитку дитини) «Золотий ключик» нового керівника – Оксану Григорук.

Останні три роки О. Григорук працювала вихователем-методистом та виконувала обов’язки завідувача ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №4 «Вогник».

У січні 2018 року була прийнята на посаду вихователя-методиста ДНЗ (центр розвитку дитини) «Золотий ключик».

Урочистість розпочали із вшанування пам’яті попереднього завідувача дитячого садка Ольги Шевчук, яка передчасно пішла з життя. Присутні гарними словами згадали мудрого керівника та чудового педагога.

янович березеньСофія Янович отримала щомісячну стипендію губернатора

Обдарованим дітям і творчій молоді, а також провідним митцям Хмельниччини було присуджено персональні стипендії губернатора. Відтак щомісяця упродовж року діти та молодь отримуватимуть по 500 гривень, а дорослі – по 700.

До десятки стипендіатів серед дітей та молоді увійшла й нетішинка Софія Янович -учениця  вокально-хорового відділу по класу сольного співу Нетішинської школи мистецтв (викладач Наталія Горбова).

Незважаючи на юний вік, Софія – переможниця безлічі престижних всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів.

бегутова орденСвітлану Бегутову нагородили Орденом княгині Ольги

В облдержадміністрації відзначили Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня відому нетішинку, скульптора, художницю та публіциста Світлану Лелях-Бегутову.

Цю нагороду було вручено відповідно до указу президента за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю.

Іван Сівак переміг у Кубку світу

Заслужений майстер спорту зі спортивних танців на візках, нетішинець Іван Сівак, відомий не лише в Україні, а й у світі, відзначився ще одним спортивним досягненням. Наш земляк переміг у Кубку світу зі спортивних танців на візках, який проходив у Нідерландах.

Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, №4 (112)