риба заборонаЗ метою виявлення браконьєрів, поліцейські та рибінспектори проводять спільні патрулювання водойм на території м. Нетішин у рамках профілактичної операції “Нерест-2018”, – повідомляє Нетішинське Відділення Поліції.

За порушення правил рибальства передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність.

Фото Нетішинське Відділення Поліції.З квітня до червня в Україні заборонено будь-який вилов риби. Терміни заборони в різних регіонах і областях можуть відрізнятися, проте в основному сезонний нерестовий період визначається з 1 квітня по 30 червня. У цей час законодавство дозволяє лише любительський лов риби, з берега, і виключно однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком. Всі інші методи та способи лову – під забороною. Також в період нересту суворо забороняється пересування на водоймах всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Така заборона запроваджена для збереження вітчизняних рибних ресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб.
Під час цього періоду, з метою виявлення браконьєрів, поліцейські та рибінспектори проводять спільні патрулювання водойм на території області. Такі заходи здійснюють у рамках профілактичної операції «Нерест-2018».

Поліція нагадує, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу:

– на громадян від 34 до 170 грн;

– на посадових осіб від 170 до 510 грн;

– за грубе порушення правил рибальства – штраф 340-680 грн. із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення;

– на посадових осіб 510-850 грн. із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Окрім, цього, залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність (ст. 249 Кримінального кодексу України) – штраф 3,4 тис. грн. – 6,8 тис. грн. або до 3 років обмеження чи позбавлення волі з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Джерело – Нетішинське Відділення Поліції