осбб

  • попри обіцяну пітримку нетішинські ОСББ отримали замість 2,8 млн грн лише 600 тис грн, що вистачило лише на ОДИН капремонт ліфта в місті !!!

Нарикінці минулого року в Нетішині депутати прийняли комплексну програму підтримки та розвитку житлового фонду м.Нетішинна 2018-2020 роки. Прийнята вона була замість 2 існуючих інших програм по підтримці ОСББ та житлового фонду ЖКО. Вони передбачали фінансування капремонтів житлового фонду, капремонтів ліфтів та ін. Кожна з них мала обсяг підтримки по  5 млн грн в рік.

В новій комплексній програмі, яка вже передбачала  підтримку як співвласників багатоквартирних житлових будинків,  управителів, управительських компаній та ОСББ сумму підтримки по суті зменшили і з 10 млн грн (по 2-х програмах) до 5 млн грн на всіх.
ОСББ1

ОСББ4

яяя4У 2018 році в Нетішині вже було створено більше 20 ОСББ, які мали змогу взяти участь у співфінансування своїх проектів капремонтів. Нагадаємо, що 2 роки тому коли тільки починалося активне створення ОСББ, міській голова заявляв на зустрічах та презентаціях  про широку підтримку та допомогу з міського бюджету, обіцяли всім майже золоті гори!

І дійсно в програмі передбачили, що виділення коштів з бюджету міста на проведення капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинків буде проводитись на умовах співфінансування та здійснюватиметься у співвідношенні 80% (бюджет міста)/20% (кошти ОСББ). А у випадку, якщо будинок, або його окремі несучі конструкції визнано аварійними, то фінансування – 100 % здійснюється за рахунок бюджету міста.
По капремонтах ліфтів умови були ще більш гарними – фінансування, пов’язане з проведенням експертного обстеження, позачергового технічного огляду, капітального ремонту, модернізації та заміни ліфтів, здійснюватиметься у співвідношенні 95%/5%.


ОСББ3

І ось в цьому році нові ОСББ вирішили прийняти участь в міській програмі співфінансування. яяя7Почали з капремонтів та заміни ліфтів, адже програмою передбачено , що до 01 березня 2018 року замовники надсилають листи на адресу виконавчого комітету Нетішинської міської ради про намір та згоду співвласників багатоквартирних житлових будинків взяти участь у співфінансуванні на проведення робіт з капітального ремонту ліфтів у їх будинку.

Протягом 5-ти робочих днів, після 15 квітня 2018 року, відповідна комісія мала визначити  перелік будинків, у яких планується провести капітальний ремонт ліфтів та формує перелік потенційних учасників.
ОСББ5

На розгляд комісії було  подано 6 проектів фінансування на капремонти ліфтів у 6 будинках на загальну суму 2,8 млн грн. Перед початком обговорення, один проект по Будівельників 2 був знятий на прохання самого ОСББ.
Отже під час засідання комісії було визначено, що загальна сума співфінансування з бюджету не перевищує 3,5 млн грн закладених в программі, а отже всі проекти беруть участь у программі. На всяк випадок, якщо не вистачить коштів у бюджеті, згідно програми визначили черговість проектів та основним критерієм став строк експлуатації ліфтів.

Ліфти2 ліфти3 ліфти4

Все ніби гарно розпочалося та залишилося лише виділити на черговій сесії кошти для ОСББ, але тут виникла проблема! Виділили лише 600 тис грн, чого хватило лише на один будинок. 

Лыфти1
яяя1З цього приводу на сесії виникла дискусія, де депутат Камозін наголосив, що по суті ОСББшників  обманули. Адже вони вже зробили небезкоштовні проекти, накопичили необхідні кошти на рахунках ,а як дійшло до справи то м`яко кажучи їх кинули!
Звучали коментарі, що в нас немає коштів у бюджеті, адже розподіляли лише останніх на цей час 1,6 млн грн.

На що депутат запропонував забрати кошти в розмірі 1 млн грн з Вейк-парка, який все одно найближчим часом ніхто робити не буде. Так само можна було забрати пару мільонів з грошей ( 8 млн грн), які були виділені на реконструкцію БДТ, але поки що жодної копійки підрядник не використав і кошти лежать мертвим грузом. Нагадав , що саме так зробили раніше, коли треба були гроші на 3-ю чергу освітлення Автодороги №1, тоді забрали 2 з 10 млн грн.
Але міський голова все заперечував, і як це було дивіться нижче у відео.

яяя3Цікаво і те , що міський голова проводив перед сесією зустріч з головами ОСББ і розповідав , що на всіх коштів не хватить! Питається, навіщо тоді було обіцяти те, чого ти не хочеш робити, адже можливість була!
Для інформації, нагадаємо про стан ліфтового господарства Нетішині. Адже він на сьогодні просто жахливий. (цинічна цитата з самої програми підтримки житлового фонда)

ОСББ2

Отже наступною обіцянкою влади для ОСББ стало те, що за результатами перевиконання бюджету, коли буде прийнятий в липні піврічний звіт, будуть дофінансовані проекти по ліфтах. Що ж це звичайно добре, але раніше липня кошти ніхто не побачить, і роботи можливо розпочнуть наприкінці літа.
А на цей час вже підійде строк подання проектів на капремонти гермошвів, покрівель та інше, на що передбачається 1,5 млн грн по программі,  і ситуація знову може повторитися.
Якщо підсумувати вищченаписане, то виходить що підтримувати вчасно ОСББ міська влада не має намірів і годує тільки обіцянками. А ви створюйте ОСББ і чекайте, чекайте …..
яяя2