мірзоян1Про життя, розпочате з нуля

І не лише про це, співав нетішинцям Арсен Мірзоян

Деталі про концерт – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Відомий український співак та музикант, виконавець авторських пісень Арсен Мірзоян у Нетішині побував не вперше. Його творчість – про філософію життя, про біль та щастя, про любов і розлуку, про пекло війни на Донбасі, куди часто їздить з концертами, підтримуючи бойовий дух солдат.

Музика Мірзояна – для думаючої аудиторії, а такої в Нетішині зібралось мало не повна зала. Серця пульсували від потужного голосу співака-українолюба, йому аплодували стоячи та викликали «На біс!».

мірзоян5

мірзоян3Після повної втрати слуху повернувся до музики

Доля 40-річного співака по-своєму унікальна та нагадує трек для екстремалів, і зовсім невипадково в його піснях є слова про життя, розпочате з нуля. Арсену, який усім серцем тяжів до музики, доля підготувала тяжке випробування. У 2000 році співак повністю втратив слух на ліве вухо, а через чотири роки – й на праве. Однак лікарі завдяки протезуванню повернули йому можливість займатися улюбленою справою.

Уродженець Запоріжжя, здобув фах інженера кольорової металургії, працював на заводах.

Професійної музичної освіти не має. Будучи самоучкою, грав у дворових гуртах, зокрема з гуртом «Бабурка» брав участь у відомих конкурсах та фестивалях, таких як «Червона рута», «Таврійські ігри» тощо. Був учасником команди КВК «Запоріжсталь» та різних комедійних шоу.

Та по-справжньому знаменитим співак став у 2011 році, коли, будучи учасником популярного телешоу «Голос країни», в команді Стаса П’єхи дійшов до фіналу.

Глядачам запам’яталась бунтарська вдача співака, рідкісний тембр голосу та щемливо-глибокі авторські пісні.

Це шоу перевернуло життя Мірзояна догори дригом не лише у плані кар’єри, адже він, одружений чоловік, батько двох синів, безтямно закохався в учасницю проекту Тоню Матвієнко – доньку відомої української співачки Ніни Матвієнко. Закохані побралися, наразі виховують спільну дворічну донечку, яку назвали Ніною.

Нетішинці дякували артистові за справжність та щирість

У Нетішині концерт Арсена Мірзояна відбувся 17 травня. Гітари, фортепіано, саксофон та оксамитово-легкий і водночас сповнений вулканічної сили тембр співака у гармонійній ідилії створювали якусь фантастичну атмосферу. Кожна пісня супроводжувалася гучними оплесками глядачів та вигуками: «Браво!». Зала підспівувала артистові популярні «Бувай, малий», «Джеральдіна», «Паперовий сніг», «Я пілігрим» та інші.

Частину концертного репертуару складали пісні про війну на сході України, що різали правдою: «Замовкла під пальцями зброя, героя, що вже не вернеться…». Артист виконував їх без супроводу ансамблю, під акомпанемент усім знайомої чорної акустичної гітари, і зала в ці миті щеміла від тиші.

Не забув згадати Мірзоян і колег по цеху, які залишили цей світ, зокрема Кузьму Скрябіна, та присвятив їм пісню «Фура і артисти».

Зумів співак і здивувати. Часто з концертами їздить в АТО. Каже: «Солдат потрібно відволікти від будь-яких обтяжливих думок, заспівати якісь безглузді пісеньки, аби викликати усмішку». А відтак придумав пародії на пісні української поп-діви Ірини Білик «А я пливу у човні», «Вовчицю» улюбленця українських домогосподарок Олега Винника та ін. Цього разу глядач плакав не з жалю, а від сміху.

Даруючи квіти, нетішинці дякували Мірзояну за те, що не оминає наше місто, за справжність, чесність, щирість та, без сумніву, величезний талант. І, безумовно, не бажаючи відпускати артиста, викликали його «На біс!». Тут не обійшлося без сюрпризу: співак вразив, утнувши ліричну українську народну…

Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №5, травень