яяяЗлодій найголосніше кричить: «Тримай злодія
Брехун аналогічно

Цей вислів – із допису нетішинського мера на його сторінці у соціальній мережі «Фейсбук». Важко не погодитися з нашим градоначальником, тим паче, що ця фраза дуже влучно характеризує якраз місцеву владу. Звісно, про злодія можна стверджувати тоді, коли є на руках судові докази, а ось про брехню – без неї чомусь мер із наближеними підлеглими ніяк не обходиться. Це вже як невід’ємний атрибут теперішнього керманича та його команди лизунів м’якого місця.

Невипадково ж реакція на цей вислів була різною. Свита, звісно ж, поставила лайки, а деякі особливо сміливі користувачі, як от, пані Олена, дозволили собі зауважити: «Нарешті ви написали правду про себе»…

яяя

Влада пропонує локшину та губозакаточну машину

Олександр Супрунюк – постать харизматична. Тому й був популярним як громадський активіст. Тому й аплодував йому народ за участь у подіях Майдану. Тому й здобув підтримку нетішинських виборців та став міським головою.

Але дійсність показала, що під харизмою ховався звичайний популізм, а якщо ще дослівніше висловитися, то проста природна брехливість.

Люди з відкритими ротами слухали обіцянки з трибун, які їм щедро роздавав спочатку кандидат у мери, а потім посадова особа Олександр Супрунюк.

яяя5Народ каже: «Дурень думкою радіє».

Ось так і радів нетішинець. Уявляв себе мешканцем багатообіцяючого нового мікрорайону, розташованого на 55 гектарах на в’їзді в Нетішин, та побудованого польськими інвесторами, залученими мером міста. У фантазіях місцевого очільника була й потужна типографія, зведена в Нетішині тими ж польськими інвесторами. Реалії, на жаль, показали інше. В історію «польської інвестиції» увійшли лише шафи для школярів, закуплені нашою мерією утридорога в поляків.

А містяни вже й мріяти перестали і про новий сонцесяйний мікрорайон, і про роботу на типографії, і добра третина мешканців Нетішина сама стала «робочою інвестицією» у Польщі.

У своїх красномовних розповідях мер уже 4 роки «приводить у місто» іноземних інвесторів, «будує», щоправда, на словах, сміттєпереробний завод, дитячий садок на Варшавській, притулок для собак, адаптовує для дозвілля аж дві паркових зони тощо. А цього року ще й «взявся за будівництво» вейкпарку, очевидно вважає, що це те єдине, чого не вистачає Нетішину.

«Добрих справ» у мера – негусто

Дні 7-ї каденції спливають, а нарікань на роботу нетішинської влади лище додається. Нещодавно, 5-го червня, люди збиралися на віче, де з болем та відчаєм обговорювали кричущі на сьогодні проблеми Нетішина, такі як отруєння людей димом з «піонерки», де переважно нелегальні бізнесмени без дотримання екологічних вимог випалюють деревне вугілля, засилля у місті агресивних вуличних тварин та жалюгідні умови їх утримання у так званому притулку, потенційно небезпечний для експлуатації міст до дач через Горинь, «вбиті» тротуари та доріжки тощо.

IMG_20180605_175447  IMG_20180605_183547

Після цього емоційного зібрання місцева громадська активістка Антоніна Радушинська написала у фейсбучній групі «Енергійний Нетішин»: «Їду в потязі, аналізую вчорашнє віче, і пригадались слова жінки: “Чому ви не кажете, що він хорошого зробив?!” То давайте перелічимо всі позитивні моменти роботи нашого мера. Тільки без критики, чвар, образ. От, що вам сподобалось, за що ви вдячні в роботі мера. Які передвиборчі обіцянки він вже виконав».

Насправді ж «без критики й образ» якось не обійшлося. Позитивні відгуки, звісно ж, були, проте як для масштабів міста, то дуже мало. А ще з’ясувалося, що люди, не володіючи достовірною інформацією, приписують мерові чужі заслуги. Або, навпаки, не в курсі, що постаралась для них влада.

До переліку «добрих справ» нетішинці вписали:

відремонтовану дорогу на вулиці Снігурі, обладнання спусків для колясок, закупку спецтранспорту для КП «Благоустрій», прибраний пляж,  встановлення автобусних зупинок, заміну лавочок, запуск комунального автобуса та автобуса для дітей з обмеженими можливостями, встановлення камер відеоспостереження по місту, виділення землі учасникам АТО, облаштування дитячих майданчиків, висаджені дерева, гарні клумби, ремонт Палацу культури та школи №1, у зимову пору посипані піском доріжки, зведення новобудов, онлайн-трансляції сесій та інших засідань, ремонт у виконкомі та встановлення персонального туалету в кабінеті мера, встановлення кондиціонерів у виконкомі та ін. Проте часто коментарі про зроблене супроводжувалися уточненнями нетішинців, хто саме, мер чи хтось інший, зробив для міста ту чи іншу справу, або спростуваннями, що дана інформація не відповідає дійсності.

яяя

Що зробив мер, а що не зробив

Найперший коментар, як і багато наступних, був не без сарказму і стосувався магазину, який є власністю міського голови. «Дорогу залатав біля «Новобуда!», – написав Микола Бондарчук.

«А тупикова дорога до млина? А інші дороги в селі? Їх стан кращий. Освітлення чужої дороги до АЕС коштом бюджету. Створення поки що малоефективних нових комунальних підприємств. «Захист» міста від навали інвесторів. Лікарня покращилася, але обслуговування, прозорість ще кульгають. Автобусів накуплено, але дають заробляти приватникам, тобто транспортна проблема вирішена неефективним способом», – висловив думку Віктор Ласик.

«Зробити дорогу – це не заслуга, це його прямий обов’язок – слідкувати за станом доріг. Ось якби за його каденції провели дійсно капітальний ремонт доріг та побудували ще декілька, то тоді зарахувалося б, а так – рутина, і то неякісна.

… За два роки дві коляски угробив по наших тротуарах та спусках. А маленьким дітям (2-3-річним) на велосипеді чи машинках взагалі неможливо їздити.

… При теперішньому мерові бюджет міста в рази більший і ці гроші можна було використовувати більш якісно, а не виділяти на різну маячню. Початок у нього був непоганий, багато програм запущено, а в результаті нічого не виконувалося і було порізано.

… Він об’єднав людей. Люди почали активніше брати участь у житті міста. І все завдяки бездарній роботі мера та його команди. Я вважаю це плюсом», – продовжив тему Олександр Мізандронцев.

яяя

Частину зробленого в місті одні нетішинці приписували меру, інші їх поправляли, закликаючи називати речі своїми іменами.

Так, щодо освітлення пішохідних переходів було зауважено, що відповідний депутатський запит був поданий головою фракції «Нетішинська самоборона» Юрієм Камозіним.

На «ремонт фасаду Палацу культури», «ремонт школи №1», «ремонт лікарні», «освітлення дороги №1» депутат обласної ради від Нетішина Наталія Коваль відповіла, що це все – кошти обласного бюджету, які відстояли для Нетішина депутати Наталія Коваль та Іван Гладуняк: «Ремонт лікарні, зош № 1, Палацу культури і освітлення першої черги дороги №1 – кошти обласного бюджету, водогін – кошти мінрегіонбуду. Не треба валити все в одну купу. Атомна станція електрику виробляє і податки платить (що взагалі прекрасно) і а ні я, а ні міський голова до того відношення не маємо».

На «висаджені дерева» та «почищений пляж» відповіла Ольга Котляренко: «… Дерева нові повисаджували? Де? Бо у батьків у дворі самі мешканці висаджували, над каналом, біля млина, мешканці висаджували. Сакури теж містяни висаджували.

Пляж почистили? Хіба на словах, на днях у нетішинській групі викладались фото “почищеного пляжу”.

яяя

На коментар Василя Артем’єва про те, що гроші в школах перестали вимагати, грошей на ремонт достатньо і здавати нічого не потрібно, відреагував Сергій Почебула: «Так їх ніколи не вимагали, то батьки добровільно здавали, та й продовжують здавати, в меншій кількості, лише на роботи. Бо ще в 2016-му «Самооборона» мало не з боями заставила відділ освіти бюджетні запити подати…

яяя… Тиждень тому здав на ремонт 60 гривень, аби вчителям керівники мозок не виймали, бо ж їх ніхто не питає, чи достатньо, чи ні, у них потім просто класи приймає комісія, ну і запитує, а чого кран протікає, підлога провалюється і стеля сиплеться… У вчителів питають, у директорів.., а не в мера, який «достатньо виділив».

Про побори… це не завдяки меру їх менше стало, а всупереч. Як голосував мер за це, я виклав».

З історії – 8 СЕСІЯ НМР. ЗНОВУ ГАРЯЧА ДИСКУСІЯ ПО БЛАГОДІЙНИМ ВНЕСКАМ В ШКОЛАХ ТА САДОЧКАХ. ДЕПУТАТИ НЕХТУЮТЬ ДУМКОЮ НЕТІШИНЦІВ.

 

Тетяна Чернявка доповнила: «Очільнику міста треба правду говорити людям. Він днями запевняв, що достатньо виділено коштів на ремонт у школах. Ніякої готівки! А директор каже, дали 1/3 від запиту. Хтось з них мене дурить, і не лише мене…».

На зауважене Оленою Грушею «покращення озеленення міста» відповів Володимир Софіюк: «… Не розроблені програми боротьби з карантинними рослинами. Уп’ятеро збільшилась популяція омели. Кущі не відновлюються. Газони та клумби не поливаються…».

Оскільки люди торкнулися теми дитячих майданчиків, то депутат Юрій Камозін нагадав: «Уже всі забули, який був спротив по майданчиках. Запит, потім зміни у програмі «Благоустрій», потім робота з колегами по «бюджетці» і їхнє схвалення перших 800 тисяч на майданчики. Так хто ж це пам’ятає, тепер тільки тикають, а що ви зробили? Мені шкода, що люди іноді не пам’ятають, як усе відбувалось 3 роки тому!».

З історії – В НЕТІШИНІ ПОЧАЛИ ВСТАНОВЛЮВАТИ НОВІ ДИТЯЧІ МАЙДАНЧИКИ

яяя

«Беззаперечна заслуга мера – це відеотрансляції сесій, засідань виконкому, а також система особистого голосування.
Тепер кожен бажаючий мешканець міста може оцінити,  наскільки слова представників влади розходяться з їхніми діями», – зауважив Сергій Почебула.

«Я особисто вважаю, що жоден мер Нетішина, починаючи з Панасюка, не зробив дійсно нічого! Під «нічого» я не говорю про залатану дорогу, або освітлення виїзду з міста! Головна робота міського менеджера (мера) – це створення робочих місць, сучасний сміттєзвалищник, виробництво і таке інше! Так раніше попередникам було це все робити складніше, бо у бюджеті не вистачало грошей, а зараз бюджет міста може собі дозволити й світлофори, й сучасний притулок для бездомних тварин, і сучасний ремонт доріг, а не для галочки, й освітлення всіх вулиць міста, а не вибірково, та ще й за завищеними розцінками!

… А пан Супрунюк повторює помилки колишніх, а як би було чудово, щоби зламав стереотипи й систему, забув про брата, свата, кума, а реально попрацював на благо міста та громади, не заважаючи, а підтримуючи!», – висловилася Наталія Сірош.

яяя

Підсумовує громадську думку допис Володимира Софіюка: «Головне завдання голови – створити та повести команду. А не нарікати на дощ у грудні, на дим через випалювачів, на зайців, що перебігають дорогу до його ділянки у 50 га і тому подібне. Голова повинен бути головою, організатором, а не тим, хто роздає обіцянки».

Що не висловлювання, то як пук у порожню діжку

Якщо послухати міського голову та почитати його дописи у соціальних мережах, то вималюється картина, як з тією поганою господинею, в негараздах якої завжди винен кіт. Правда й у тому, що міський очільник чи то боїться, чи то недолюблює людей, які можуть зробити зауваження чи задати питання, тому комфортно почувається лише в оточенні «піддакувачів», і навіть прес-конференції збирає для вузького кола та веде на них монологи. А ще, щоразу, коли закінчуються здорові аргументи, починається брехня, а з неї і вислів: «Лови брехуна!», аби відбілити себе.

Іноді складається враження, що мер, соковито розповідаючи чергові історії, сам вірить у те, що каже. А ось тут уже на підмогу лікар знадобиться.

яяя4

Таких історій-байок дуже багато, останні з них ми взяли на його сторінці у «Фейсбуці». Люди, читаючи ті дописи, вже не витримують, і починають «рубати правду» в очі. Щоправда, міський очільник це сприймає, ніби дощ пішов.

«Щодо пандусів. Зроблено проекти ЖКО. Суми захмарні. Від 70 до 140 тисяч. З досвіду знаю, що реально можна зробити за 20-25 тисяч. Робив кільком інвалідам і бетонні, і металеві. Нічого складного. З активістами «38 сотні» та «Волі» обговорили. Є пропозиція зробити на волонтерських засадах. Я надаю матеріали. Хлопці, дівчата готові працювати. Хто готовий попрацювати з нами – приєднуйтесь. Почнемо з пандусу на вул. Будівельників, 4.

Мали починати в четвер, але через провокації на сесії відкладаємо на кінець місяця. Давайте зробимо благородну справу своїми руками (а не язиком за бюджетні гроші)», – написав Олександр Супрунюк.

яяяПо пандусу начебто все зрозуміло, а от при чому тут сесія? Чому сесія завадила розпочати в четвер? Чому «через сесію» відклали «на кінець місяця»? Якою логікою може в’язатися одне з іншим? Може це, аби поговорити, а потім «через сесію», через те, що літо на вулиці, а потім через те, що зима, відкладуть ще на місяць, на рік, а потім і люди забудуться за обіцянку, і можна буде знову пообіцяти, і знову зробити винною «сесію»…

Голова профільної депутатської комісії Олена Матросова, у віданні якої в тому числі соціальні питання, відповіла на дописи мера щодо пандусів:

«… Навіщо Ви обманюєте, що на Будівельників,4 все буде по проекту? Проект на 140 тисяч, на матеріали іде приблизно 60-70 відсотків від вартості проекту! Це 80-90 тисяч гривень, а не 25 тисяч, як Ви собі напридумували. Кажете, будівельні роботи виконуватимуть волонтери? А Ви не знаєте, що для того, аби пандус здати в експлуатацію, потрібно, щоб роботи виконувала фірма, яка має право це робити, має бути технагляд, який теж вартує грошей?

Якої якості цемент Ви надасте зі свого «Новобуду»? І попрошу сертифікати відповідності, адже щодня по цьому пандусу буде ходити декілька сотень людей! Хочете зекономити – ліквідуйте дармоїдів – комунальні підприємства «Агенція місцевого розвитку»  та «Комфорт», бо поки-що результату їхньої роботи не бачить жоден нетішинець! А Ви тим часом економите на безпеці людей?!».

Для тих, хто не в темі. На останній сесії міської ради, 12 червня, депутати Олександр Марчук та Олена Матросова подали запити щодо встановлення пандусів у під’їздах будинків, де проживають інваліди першої групи. Так от, саме на запит депутатки Матросової мер відреагував як бичок на червону шматку і запитав, чи не шкода їй на пандус 140 тисяч.

«Сесія нарешті завершилась. Всі питання прийняті. Крім пана Преподобного. Рішення було політичним і незаконним. Але жоден з депутатів «Самооборони» не захотів брати відповідальність на себе. Краще “підставити” директора ТЦ Брожика. Запропонували Камозіна, але він відмовився. Хоча в рішенні було прописано «на громадських засадах». Перед самим завершенням сесії, думаю, щоб зберегти обличчя та продовжити провокації навколо «Нашого краю», внесли ще раз пропозицію призначити депутата Матросову. Наприкінці була істерика з приводу мого коментаря щодо аморальної, на мою думку, поведінки по відношенню до працівника виконкому. Те, що на відео видно, як поводились по відношенню до депутатів та працівників, а також численні свідки подій – всі брехуни. Одна «Самооборона» свята та має монополію на правду. Навіть коли бреше».

яяя2

Щоб пояснити пересічному мешканцю, про що йдеться, доведеться писати ще одну статтю. Якщо коротко – відеотрансляція сесій є у відкритому доступі, тож як усе відбувається, може побачити кожен. Попри це, мер все одно вдається до брехні, адже, незважаючи на всю безглуздість запропонованого ним рішення, не «Камозін відмовився»,  а депутати не проголосували.

Про «аморальну поведінку» громадських активістів та депутатів градоначальник розповідав смачно і в деталях, але містяни його казку розвіяли в пух і прах, виставивши для загального доступу відео, яке перекреслює описане мером.

ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕДИВИТИСЯ ТУТ –  В Нетішині стало нормою нагло брехати на сесіях міської ради, навіть на камеру.

А ось і останній допис О.Супрунюка (станом на 17 червня): «Чергова зрада. НЕФКО затвердили наш бізнес-план по заміні вуличного освітлення на енергозберігаючі світильники. Активно працювали над цим проектом Вікторія Антощук, Сергій Вознюк, Іван Романюк, КП «Благоустрій». Зараз працюємо з мінфіном. Тому багато роботи повинні зробити управління економіки та фінуправління. Сподіваємось на швидку реалізацію проекту. загальна вартість біля 12 мільйонів грн».

Насправді нетішинцям дуже хотілося б вірити словам мера, якого вони обрали та якому платять зарплатню, але дійсність показує протилежне. Бо зазвичай його слова розходяться з ділом у різні боки…

Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”