43 сесія Нетішинської міської ради обіцяла бути гарячою. Адже одним із питань знову був сквер, якого в народі вже охрестили “Арт-простір”. Пам’ятаємо, як три місяці тому вже було намагання побудувати там торгівельний центр, а депутат Г. Вагнер (“За конкретні справи”) навіть сказав, за скільки потенційний інвестор був готовий купити цю землю. Про те, чим закінчилася ще одна спроба “захапати” ласий шматочок та інші гострі питання 43 сесії, читайте далі.

Владі не дають спокою памперси

Засідання розпочалося із виступу голови ГО інвалідів “Фенікс” Ліни Токар, яка повідомила, що виконавчий комітет своїм рішенням заборонив медсанчастині надавати памперси для інвалідів на суму більшу, ніж 500 грн. Нагадаємо, що міська рада вирішила надавати по 500 грн щомісячно для тих інвалідів, які написали заяви, що хочуть отримувати кошти. Для трьох осіб, які вказали, що хочуть отримувати памперси, закупили підгузки відповідно до реабілітаційної карти, і видавали в медсанчастині. Ліна Токар сказала, що потрібно ще перевірити, чи всі інваліди, які отримують кошти, реально купують за них памперси. Тож робити “зрівнялівку” не справедливо, крім того, це вносить розбрат між інвалідами.

Їй відповіла заступник міського голови Ольга Бобіна, яка сказала, що памперсів в лікарні достатньо і Ліні Михайлівні потрібно не робити конфлікт, а просто звернутися в медичний заклад. Також вона зачитала інформацію про кількість хворих різних категорій і сказала, що потрібно думати не лише про себе, а й про інших.

Ліна Токар щось хотіла запитати О. Бобіну, але міський голова буквально закрив їй рота. З розпачу  жінка розплакалася просто у сесійній залі.

Олена Матросова (фракція “Самооборона”) виступила у підтримку “памперсників” і закликала врегулювати конфліктну ситуацію і не маніпулювати кількістю хворих, адже коштів на “хотєлки” мера – “вейк-парки, сцени, катамарани”вистачає.

Депутат обласної ради Наталія Коваль вибачилася перед свинями

На виступ, як одна із засновників “Арт-простору”, записалася і Наталія Коваль. У виступі вона звернулася до депутата З.Айбіна (БПП) та “громадського активіста” В. Соснова, які на засіданні будівельної комісії говорили, що це політичний інтерес “обласного депутата” і взагалі Айбін казав, що не знає про такий проект, як “Арт-простір”. Назвавши у своєму пості у Фейсбуці, окремих громадян, які хочуть відібрати цей сквер у громади, свинями, Наталія Коваль вибачилася перед свинями, бо свині хоча б не несуть шкоду суспільству. І закликала усіх депутатів голосувати відповідально і по совісті. “Ми створили петицію на захист скверу – під нею підписалося 100 чоловік за 2 години. Ми зібрали 1500 підписів нетішинців. Якщо пан Соснов каже, що це дуже мало і це не представники Нетішина, ми зберемо більше. Щоб всі присутні зрозуміли, що це питання не Коваль чи Марини Шанько, і ми захищаємо не свої інтереси, чи інтереси когось, як ви дозволяєте собі висловлюватись. Кожний судить по собі – може ви і звикли захищати чиїсь інтереси”.

Володимир Соснов настоював на тому, що на місці скверу має

бути торговий центр, бо навколо ділянки знаходяться Пиво-води та Наш край, де продається алкоголь. А Арт-простір можна перенести на територію 1 школи.

Депутатські запити і малий бюджет Нетішина

Олена Матросова подала депутатський запит по ремонту дорожнього покриття на вулиці Будівельників, 14.

Секретар ради Олена Хоменко (“Воля – РНС”) зробила зауваження депутатці, чому вона подала запит, а не депутатське звернення, на що Олександр Марчук (“Свобода”) сказав, що це справа депутата, яким чином здійснювати свої повноваження.

Цікаво, що до запитів інших депутатів таких зауважень з боку секретаря ніколи не надходило.

Анатолій Олійник (“За конкретні справи”) попросив надати інформацію про стан виконання запиту, який він подавав ще у 2016 році про облаштування пішохідного переходу по вул. Шевченка. І сказав, що поки він не буде виконаний, він не голосуватиме за набавки міському голові.

Це вочевидь розлютило міського голову, він почав чомусь згадувати Олійнику нардепа від “конкретних” А.Шиньковича, який за його словами, жодної копійки не дав за минулий рік Нетішину. А також почав бідкатися на те, що у 2013 році бюджет міста становив 234 864 тис грн., в цьому році 352 мільйони. Ще й 36 мільйонів вилучаються в державний бюджет у вигляді реверсної дотації (правда, потім О.Матросова його поправила, що він помилився на 10 мільйонів, адже реверсна дотація у Нетішина не 36, а 26 мільонів гривень). Мер сказав, що в доларах у 2013 році бюджет був 30 млн, а зараз 13 млн. Податок на доходи фізичних осіб зменшили з 75% до 60%. Освіта – держбюджет фінансує лише заробітну плату. Лікарню передали нам повністю на місцевий бюджет (мер напевно забув про медичну субвенцію з держбюджету, яка є основним фінансуванням нашої медицини? – Авт.)

Потім він почав перераховувати, скільки коштів нам не вистачає: на державне управління (тобто зарплатню виконкому) 2,1 млн, медицина –  6,5 млн, освіта – 5,5 млн, культура –211 тисяч, КП “Благоустрій” – 490 тисяч. Разом за словами мера – від 15 до 18 мільйонів не вистачає.

Ірина Дорожнюк (фракція “Самооборона”) подала запит щодо встановлення водяної колонки на старому кладовищі.

Всі запити були підтримані.

Купувати деталі до ліфтів по 40 тисяч гривень мер хотів змусити нетішинців

Навколо питання внесення змін у Програму підтримки та розвитку житлового фонду розпочалися суперечки. Депутатам пропонувались затвердити зміни  -із 1 серпня 2018 року придбання деталей на  ремонт мали лягти на плечі нетішинців.

Юрій Камозін зауважив, що, відповідно до поданих змін, якщо з 1 серпня до 31 грудня 2018 року аварійно зупиняються ліфти, то будемо ходити пішки.

Роман Кузів (“Воля – РНС”)  як ініціатор цих змін, відповів, що всі мають розуміти, що майно, в тому числі і ліфти є спільною власністю мешканців. Є ті співвласники, які вже створили ОСББ або обрали управителя і вже збирають кошти на участь у програмі співфінансування, а є ті, які чекають, що їм з бюджету куплять деталь. І через них кошти не можуть отримати більш відповідальні співввласники.

яяяЮрій Камозін нагадав, що по програмі підтримки ліфтового господарства на поточні ремонти ліфтів (в тому числі аварійні) закладені невеликі суми – 30-40 тисяч.

Ірина Дорожнюк, яка є головою ОСББ уже майже два роки, сказала: “40 тисяч на деталь, яка раптово вийшла з ладу, будинок не збере за короткий термін. Може пройти 2-3 місяці”.

На що мер їй сказав: “Ставайте господарями свого будинку. Єдине, що ми можемо зробити – подовжити термін експлуатації ліфтів”

Але ж це не покращить їх фактичний стан!

О. Марчук підтримав позицію І. Дорожнюк, і запропонував забрати дату – до 1 серпня 2018 року. Але його підтримали лише 13 депутатів. І в цілому не вистачило голосів для прийняття запропонованих змін.

Бюджет у нас дірявий, але на парк 56 мільйонів вистачить!

Під час прийняття змін у програму Благоустрою, якими передбачалося включити 56 мільйонів на будівництво парку за виконкомом, Юрій Камозін нагадав меру його ж слова  про проблеми бюджету, на що той сказав, що це просто програма.

Але Юрій Миколайович “підловив” його на тому, що наступним питанням по змінах до бюджету  передбачається виділити на цей парк 900 тисяч! А далі виконком планує виставити на Prozorro  весь проект на суму 56 мільйонів!!! Тому це не просто програма!

Під час розгляду змін до бюджету міські обранці розподілили вільні лишки, які з’явилися в наслідок перевиконання бюджету у сумі 6 мільйонів гривень. Проте депутатам були роздані зміни на 3 362 тис. грн. Решту коштів зарезервували, за словами начальника фінуправління В.Кравчук, на майбутню виплату зарплат бюджетникам.

 

Серед найбільших сум, які пропонувалися на розгляд депутатів:

Ср, 18 лип. 2018 13_23 Office Lens

 

Ср, 18 лип. 2018 13_24 Office Lens

Всі бюджетні пропозиції були підтримані, крім перенесення 947  тисяч з вейкпарку на будівництво парку за виконкомом.

Депутат Ю. Камозін нагадав міському голові про його обіцянку головам ОСББ профінансувати програму підтримки житлового фонду в липні, коли буде перевиконання – а саме виділити 3,5 мільйони на 6 ліфтів. Адже з цієї суми виділили лише 600 тисяч. Тому він пропонує 900 тисяч з вейкпарку перекинути на ремонт ліфтів відповідно до списку черговості.

Проте підтримали його пропозицію лише депутати від “Самооборони”, О. Марчук, В. Погонець та Р.Кузів.

Роман Кузів взагалі зайняв цікаву позицію – всидіти на двох стільцях – виступив і за перенесення коштів на парк за виконкомом, і в той самий час попросив виділити кошти на ліфти.

Олена Матросова сказала, що виставити тендер на 56 мільйонів – це втягнути місто у кабалу,  яку доведеться виплачувати ще десятки років.

Врешті-решт за виділення коштів на парк спочатку проголосувало 13 обранців, а коли за наполяганням М.Самохіної це питання поставили на переголосування, його підтримали всі депутати, крім “Самооборони”.

Ср, 18 лип. 2018 13_22 Office Lens (1) Ср, 18 лип. 2018 13_22 Office Lens

Під час розгляду питання 40 щодо надання дозволу для КП “Комфорт” дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки – йдеться ділянку в 1 га на на території пляжу, Юрій Камозін зауважив, що директор  Артем Руденко не подав графічний матеріал – що це за ділянка.

“Там, де знаходяться споруди” – сказала секретар ради О.Хоменко.

Зауважимо, що саме через відсутність графічного матеріалу проект Ю.Камозіна по скверу зняли з розгляду депутатів! Чи це упереджене ставлення до ініціатив “Самооборони” з боку виконавчої влади, чи причина в іншому?

Так як депутатами не були підтримані зміни до Програми підтримки житлового фонду, Юрій Камозін запропонував повернутися до розгляду цього питання. Адже є ОСББ, яке очікувало прийняття цього рішення – вони виготовили ПКД, але не встигли вчасно подати документи.

На що мер роздратовано сказав: “Пан Камозін дозволить нам закінчити земельні питання? А потім буркнув: “Це щоб пропіаритись”.

Проте, очевидно, саме мер і очікував пропіаритись, адже аналогічну пропозицію пізніше подав його депутат Р. Кузів. І врешті-решт зміни у програму (правки 1.2 та 1.3.) були підтримані.

Питання “Арт-простору”

Голова фракції “Нетішинська Самооборона-Народний контроль” Юрій Камозін повідомив присутніх, що аби не дати відібрати в нетішинців сквер “Арт-простір” він подав проект рішення – “Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для КП НМР “Благоустрій” для розміщення скверу”. Проте депутат отримав зауваження юрвідділу про те, що необхідне клопотання від КП НМР “Благоустрій” про надання дозволу на розробку проекту землеустрою разом з графічнимим матеріалами. Не вдаючись в пошук причин, чому відповідне клопотання не було подане директором Благоустрою, він попросив міського голову проконтролювати це питання і визначитися з балансоутримувачем ділянки. Адже на ділянку і досі продовжують зазіхати, хоча із її призначенням під сквер рада вже визначилась.

В. Соснов знову виступив під час розгляду питання “Про розгляд звернення А.А. Федорова щодо надання згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її в оренду на конкурсних засадах для будівництва та обслуговування будівель торгівлі”, напевно, з метою залякати депутатів – якщо вони проголосують за проект рішення про відмову А. Федорову, раду очікують судові тяжби.

Г. Вагнер також почав “топити” за передачу ділянки для даного підприємця. Навіть сказав, що бачив, як під час ярмарок на “Арт-просторі” продавали пиво і вживали алкоголь.

Було видно, що міський голова відкрито підігравав Г. Вагнеру: він усміхаючись, “для годиться” сказав: “Вибачте, що я Вас відволік, я Вам зауваження зробив” (хоча ніколи, до зауваження Ю.Камозіна про виступ Соснова російською на початку сесії, мер не робив зауваження Г. Вагнеру). А після його виступу ще й частково погодився із ним.

Юрій Камозін сказав, що план зонування визначає, що там може зона Г1: сквер, парк і т.д., і аж ніяк не житловий будинок. І суд не зможе зобов’язати міську раду виставити дану ділянку на аукціон.

В результаті за збереження скверу проголосувала мінімальна кількість депутатів – 18 чоловік. Перед земельними питаннями залу покинули В.Щукла, В. Погонець, трохи пізніше вийшов і не повернувся З.Айбін. А проти був Вагнер, А.Олійник утримався, а з “Волі” депутати Р.Кузів та В.Сидорук чомусь не проголосували.

яяяВ Різному виступив мешканець міста Дулінський Олександр, голова ОСББ “Чорнобилець, 207″ по вул.Незалежності,15. Він подав скаргу до міської ради щодо масового порушення громадського порядку біля бару “Берлога”. За словами чоловіка, за останні декілька днів туди було здійснено 43 виклики поліції, по ночах там дуже голосно грає музика, чути лайку, часто відбуваються бійки. Чоловік поросив депутатів та міського голову вирішити цю проблему.