супрунюк липень2Місцевий політикум

Як мер «плакав» про дірявий бюджет

А також про «памперси», деталі до ліфтів та загравання російськомовним

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

43 сесія Нетішинської міської ради відбулася у п’ятницю 13 липня. Засідання не пройшло безхмарно, оскільки знову були спроби роздерибанити міський сквер, забудову якого запекло лобіювали «рускоязичні» екс-регіонали.

Люди з інвалідністю відстоювали своє право на безкоштовне отримання підгузків, яке, з їхніх слів, влада у них забрала.

Випливла назовні торішня проблема – містяни знову скаржились на нічну чубанину завсідників бару «Барлога», від якої страждають мешканці навколишніх будинків.

Обранці ділили бюджет та надавали дозволи на розробку документації на нещодавно отримані земельні ділянки, нетішинським атовцям, серед яких затесався немісцевий однопартієць міського голови.

Також були спроби звалити на плечі містян закупку дороговартісних деталей до ліфтів.

сесія43 токарПідгузки інвалідам: спочатку дали, потім забрали

Пленарне засідання розпочалося із виступів містян, яких цього разу не бракувало. Не в змозі стримати сліз, Олена Токар, голова громадської організації із захисту інвалідів «Фенікс» розповіла, що навесні міською радою людям з інвалідністю були виділені кошти на забезпечення їх підгузками до кінця року. Найбільш потребуючі з-поміж них донедавна щомісяця отримували засоби гігієни у медсанчастині, решта обрали допомогу у грошовій формі у сумі 500 гривень. Зі слів жінки, на сьогоднішній день влада відмінила видачу підгузків у лікарні, вирішивши обмежитись 500 гривнями.

«Нас усіх зрівняли, тих, кому достатньо одного підгузка на добу і тих, хто потребує 5-6 на день, незважаючи на те, що кожен інвалід має індивідуальну карту потреб. Це нечесно, все одно що комусь дали цукерку, а комусь фантика», – нарікала О.Токар.

Голова профільної депутатської комісії Олена Матросова («Самооборона») з цього приводу уточнила: конфлікт виник через нещодавнє рішення виконкому, в якому йшлося про обмеження видачі підгузків у медсанчастині до суми у 500 гривень. Депутатка зауважила: на «хотєлки» мера – вейкпарки, сцени, катамарани та ін. гроші є, тоді як на потреби інвалідів вводяться ліміти.

сесія43 ковальКому сквер мозолить око

Присутня на засіданні депутат обласної ради від Нетішина Наталія Коваль («Самопоміч»), говорила з позиції громадської активістки. Вона нагадала про історію міського скверу навпроти «Нашого краю», який довелося відстоювати нетішинській громаді перед владцями три місяці тому. Тоді на порятунок скверу від забудови до міської ради було направлено петицію, під якою за дві години підписалося більше ста містян, та окремо зібрано 1 500 підписів під зверненням у підтримку скверу, і депутати прийняли відповідне рішення, яке з невідомих причин наразі не виконується органами влади.

Зі слів Н.Коваль, окремі депутати міської ради і на засіданні профільних комісій перед сесією, і у соцмережах брутально висловлювалися щодо громадських заходів, які проходять у сквері, зокрема про діяльність локації «Арт-простір», яку організовує пані Наталія з однодумцями.

сесія43 сосновЖінка, котра вправно поєднує депутатство та активну громадську діяльність, зауважила, що її не зрозуміти людям, які не звикли незалежно мислити та діяти.

На противагу депутатці виступив екс-регіонал, мешканець міста Володимир Соснов. Він наполягав: громадські заходи перенести в інше місце, на місці скверу має бути торговий заклад, який потрібен підприємцям, землю – на аукціон!

Голова фракції «Самооборона» Юрій Камозін зробив зауваження В.Соснову щодо  його виступу російською мовою, та нагадав, що три місяці тому, на 40-й сесії, депутати вже прийняли рішення по цій земельній ділянці – надати їй статус скверу. Проте час іде, оформлення ділянки з невідомих причин відтягується, а тим часом пишуться заяви, на цю землю зазіхають ділки, які всупереч волі громади хочуть торговий центр.

Депутати – про стан доріг та кладовищ, мер – про вбогий бюджет

У розділі «Депутатські запити» Зоя Машук («Воля») пропонувала відмінити платну послугу у Палаці культури за проведення репетицій випускних вечорів. Наразі, зі слів депутатки, з випускників справляється «благодійний внесок» з фіксованою сумою.

Олена Матросова озвучила звернення громадян щодо приведення у належний стан дорожнього покриття на вулиці Будівельників,14.

Міський голова на це відповів, що у грудні 10 мільйонів було виділено на ремонт доріг, але підрядники саботують роботу.

Анатолій Олійник («За конкретні справи») висловив обурення: ще два роки тому мешканці вулиці Шевченка зверталися щодо облаштування пішохідного переходу біля новобудов, але й досі нічого не зроблено. А тим часом неодноразово на небезпечній ділянці дороги пішоходи та водії стають учасниками ДТП.

Депутат вимагав пояснень, на якій стадії перебуває виконання його запиту, чи буде він профінансований, та наголосив, що не голосуватиме за надбавки до зарплати міському голові, доки не буде виконано звернення нетішинців.

Олександр Супрунюк на це роздратовано вів тираду: «Мухи окремо, котлети окремо. Багато бажаючих ділити гроші». Він нарікав: у 2013 році бюджет міста складав 234 мільйони гривень, у цьому році – 352 мільйони, у доларах на той і теперішній курс це відповідно  30 і 13 мільйонів. Зараз зросли видатки на освіту, бо держбюджет фінансує лише зарплату, «всунули» інклюзивний центр, з міського бюджету фінансується лікарня, медикаменти, пільги, зросла зарплата бюджетникам…

«15-18 мільйонів не вистачає на видатки. Ми повинні жити в рамках коштів, які маємо, тому не пересмикуйте», – підвів риску міський очільник та згадав народного депутата від «конкретних» Андрія Шиньковича, котрий «Нетішину у цьому році нічого не допоміг».

У монолог мера втрутився голова фракції «За конкретні справи» Геннадій Вагнер, котрий заповзявся розповідати про благодійність нардепа: подарунки до Дня Святого Миколая та літнє оздоровлення дітей, внесок в обласну спартакіаду тощо.

У відповідь градоначальник відбувся легким фліртом, мовляв, нехай Шинькович зверне увагу, та наче ненароком вперше за чотири роки вказав депутату на його російську мову (очевидно, це було наслідком попереднього зауваження Ю.Камозіна), на що обоє обмінялися посмішками, Г.Вагнер продовжив говорити «на язикє», а мер слухати, тим самим порушуючи законодавство України та регламент міської ради.

Запит Ірини Дорожнюк («Самооборона») стосувався встановлення на старому кладовищі колонки для подачі води.

Олександр Степанюк (БПП) пропонував закликати міста-супутники АЕС підтримати звернення Нетішинської міської ради щодо зменшення тарифу на електроенергію для мешканців 30-кілометрової зони.

Усі запити обранців були проголосовані.

ліфт не працюєДеталь до ліфта за 40 тисяч – кому слабо?

Зміни, які пропонувалося внести до «Програми підтримки та розвитку житлового фонду» обіцяли нетішинцям чергову грошову кабалу, оскільки мер хотів змусити містян вже з 1-го серпня самотужки купувати деталі до ліфтів вартістю у 40 тисяч гривень.

О.Супрунюк аргументував власну позицію: «Щоб поремонтувати 300 ліфтів – бюджету не вистачить. Потрібно ставати господарями в будинках».

Ю.Камозін з цього приводу зазначив: «З такими змінами у разі аварійної зупинки ліфтів людям доведеться ходити пішки. І хто збиратиме кошти у будинках, де не створені ОСББ?».

«Складно швидко зібрати гроші на деталь, яка раптово вийшла з ладу. Людям на це знадобиться 2-3 місяці», – додала І.Дорожнюк.

Роман Кузів («Воля») наполягав: у першу чергу потрібно стимулювати тих власників будинків, які не сидять, склавши руки, в очікуванні, а створили ОСББ та вже збирають гроші на ремонт, а отже, готові до співфінансування.

Гроші на дитсадок, водопровід та хворим на діабет

Обранці внесли зміни до «Програми розвитку освіти», замінивши суму 212 тисяч гривень на 321 тисячу, передбачену на виготовлення проектно-кошторисної документації нового закладу дошкільної освіти.

Збільшили фінансування «Програми поетапного покращання надання медичної допомоги» на 2 млн 395 тис гривень. Йдеться про цільові кошти на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет для відшкодування вартості препаратів інсуліну та препарату «Мінірін», що застосовується для лікування нецукрового діабету.

До програми «Питна вода» місцеві парламентарі «вписали» кошти на «нове будівництво водопроводу по вул.Солов’євська», а саме 1 млн 595 тис грн на проектно-кошторисну документацію та будівництво водопроводу на цей рік. Загальний обсяг фінансування програми складає 11 млн 930 тис грн.

Щоправда, прописані у програмах гроші не завжди означають, що це фінансування буде, – на цьому любить наголошувати нетішинський градоначальник.

З «дірчатого бюджету» – 56 мільйонів на парк

Незважаючи на те, що міський голова нарікав на значні «бюджетні діри», у змінах до «Програми благоустрою» з’явилося 56 мільйонів на «Будівництво міського парку культури та відпочинку», що за виконкомом.

Юрій Камозін запитав у очільника міста, чи є сенс вносити 56 мільйонів на парк, коли й без того 70 мільйонів прописано на реконструкцію проспекту Курчатова, ще 22 мільйони – на будівництво БДТ.

У свою чергу, Олександр Супрунюк наполіг на внесенні цих коштів до «Програми благоустрою», мовляв, це поки що план, і проекти можна подавати на різні інвестиційні й грантові програми. Також додав, що до Дня міста біля сцени потрібне освітлення, там гарна локація і «бізнесмени підтягуються».

бюджет фото1900 тисяч – на освітлення біля сцени, 709 тисяч – для забезпечення першокласників

Обранцями було прийнято цілу низку змін до міської казни. Зокрема 709 656 грн субвенції з державного бюджету спрямовано на заклади освіти для закупівлі сучасних меблів (382 353 грн), дидактичних матеріалів (244 120 грн) та комп’ютерного обладнання (33 653 грн) для початкових класів Нової української школи. 290 400 грн виділили для НВК, до 30-річчя закладу, на придбання театральних крісел в актову залу. 68 тис грн на ремонт комп’ютерного класу Клубу «Юний технік». 120 тис – на поточний ремонт приміщень та закупку обладнання для новоствореного «Інклюзивно-ресурсного центру». 45 тис грн – на придбання п’яти ноутбуків для створення медіатеки у зош №4.

180 тис грн направлено на пільговий відпуск медичних засобів за рецептами лікарів на третій квартал цього року, а також на цей період 105 тисяч на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет. 500 тис грн – на закупку для СМСЧ м.Нетішин вогнегасників, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, реактивів, реагентів тощо.

53 997 грн спрямували на заробітну плату Палацу культури, а саме: для введення з серпня двох штатних одиниць (заступника директора з культурно-масової та науково-методичної роботи та інженера з охорони праці). 67 тис грн – на проектні роботи з капітального ремонту хореографічної зали Палацу культури.

Виконавчому комітету виділили: 120 тис грн на придбання 11 камер відеоспостереження, та відеореєстратора, 198 600 грн – на поточний ремонт адмінбудівлі (перекриття підвального приміщення).

2 154 465 грн заклали на заміну покриттів тротуарів та пішохідних доріжок проспекту Незалежності та вулиці Будівельників.

947 037 грн – на будівництво міського парку (вхід у парк та освітлення біля сцени).

Під час обговорення бюджетних змін О.Матросова поцікавилася, де встановлюватимуться камери відеоспостереження, на які заплановано 120 тисяч та чи дійсно існує в них потреба.

О.Супрунюк пояснив, що 11 відеокамер буде встановлено по периметру будівлі виконкому, бо у підвалі адмінбудинку відкриються громадські туалети та додав, що будуть також додаткові кошти виділені для КП «Комфорт» на прибиральниць.

Ю.Камозін наполягав, аби 947 тисяч – кошти, попередньо заплановані на вейкпарк, перекинули не на доріжку до сцени та світло біля неї, як це пропонується, а на ремонт ліфтів за списком черговості, тим паче, що міський голова обіцяв головам ОСББ профінансувати в липні програму підтримки житлового фонду. Але ні мер, ні колеги по депкорпусу таку ініціативу не підтримали.

Про приватизацію житла у гуртожитках та реконструкцію проспекту Курчатова

Депутати внесли зміни до «Положення про порядок передачі житлових приміщень у гуртожитках, що належать до комунальної власності м.Нетішина у власність громадян». А саме: виключили 14-й абзац пункту 18 додатку до згаданого рішення, оскільки чинним законодавством не передбачена необхідність надання письмового погодження адміністрації та профспілкового комітету підприємств, установ та організацій при подачі документів до органу приватизації громадянами, які проживають у кімнатах, що перебувають у тимчасовому користуванні таких підприємств, установ та організацій.

Йшла мова про реконструкцію проспекту Курчатова та зокрема системи поливу на ньому.

гуменюк3Призначили директора «Інклюзивно-ресурсного центру»

За рішенням сесії, Гуменюк Ольгу Володимирівну призначено директором новоствореної комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр»: за контрактом від 13 липня 2018 року до 12 липня 2021 року.

Також затверджено Положення про порядок проведення конкурсу на посади педагогічних працівників згаданої установи.

Більше півсотні ділянок нетішинцям і не тільки

Близько 120 рішень було прийнято обранцями у розділі «Земельні». У їх числі більше півсотні стосувалися дозволів на розробку технічної документації на земельні ділянки, розташовані на північ від житлової забудови. Ці наділи площею 0,1000 га були надані місцевим учасникам АТО та «афганцям».

Незважаючи на те, що Олександром Супрунюком позиціонувалося «дуже прозоре», за чергою та жеребкуванням, виділення землі воїнам-пільговикам, серед щасливих власників – і мешканець сусідньої Славути, партійний соратник міського голови та його колишній перший зам Петро Скиба (крім того, місяць тому, на минулій сесії, з нетішинського «дірявого» бюджету було виділено 28 тисяч гривень на придбання для шкіл та бібліотек книги Петра Скиби «Звіробій» про очолюваний ним танковий батальйон).

До продажу на земельних торгах було включено ділянку площею 0,0300 га із земель запасу житлової та громадської забудови, що в районі будинку №11 на проспекті Незалежності.

Сквер чи торговий центр?

І цього разу не обійшлося без запеклих дебатів довкола міського скверу, що навпроти «Нашого краю», який знову були намагання загарбати.

Питанні №51 звучало так: «Про розгляд звернення Федорова А.А. щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,2000 га для передачі її в оренду на конкурсних засадах для будівництва та обслуговування будівель торгівлі».

У проекті рішення йшлося про відмову Федорову Андрію Анатолійовичу на підставі рішення сорокової сесії від 30 березня цього року, яким ділянку було відведено для розміщення скверу.

Забудову скверу лобіювали місцеві екс-регіонали – голова депутатської фракції «За конкретні справи» Геннадій Вагнер та мешканець міста Володимир Соснов.

сесія43 вагнерЗокрема В.Соснов закликав обранців не приймати рішення про відмову, наполягав на тому, що депутати зобов’язані видавати земельні ділянки та розповідав страшилки про судові тяжби, які на них чекають у разі відмови.

Оскільки громадські активісти міста відстоювали та продовжують відстоювати сквер, Г.Вагнер назвав їх «шарлатанами», які «схопили ідею у соцмережі» та «зробили з цього пафос», про заходи, які проводять у сквері активісти, сказав, що «сумнівні» і навіть зробив закид, начебто там продають та розпивають пиво, чого точно не було і не могло бути.

Незважаючи на вилитий бруд, хоч і впритул, проте голосів вистачило, аби громадянину Федорову відмовити у наданні земельної ділянки, на якій знаходиться міський сквер.

сесія43 долінськийСкарги на «Барлогу» та «мер без повноважень»

У «Різному» слово взяв Олександр Долінський, голова ОСББ по проспекту Незалежності,15. Проте на сесію чоловіка привели не комунальні негаразди, а людські, оскільки до мешканців навколишніх будинків з настанням літнього сезону повернулася торішня проблема, владнання якої поки не взяли на себе жодні органи впливу.

О.Долінський розповів: «Через нічне життя бару «Барлога» ми втратили право на спокійний відпочинок та здоровий сон. Гучна музика, лайки, бійки, засмічення території, справляння нужди під будинками та під приміщенням пошти, – те, що нам доводиться терпіти щодня. Лише за останні дні до «Барлоги» було 43 виклики поліції».

Пан Олександр переказав представникам влади побажання містян: обмежити роботу закладу до 23.00.

«Повноважень у нас нема. Ми безсилі. Громадський сектор може більше», – виголосив свої улюблені фрази міський голова. Та продовжив у вже завченому стилі: «Ось ви звернулися зі скаргою, тепер ми маємо підстави вчиняти якісь дії». Хоча насправді лише за торішнє літо скарг було тьма, а проблема призупинилася сама собою, з настанням холодів. І ось через рік знову здивовані очі міського очільника.

сесія43 мер

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, липень, №7 (115)