На данном изображении может находиться: автомобиль и на улицеСТОП, АВТОХАМСТВО: У НЕТІШИНІ БОРЮТЬСЯ З ВОДІЯМИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ТА БЛАГОУСТРОЮ МІСТА, – допис під такою назвою було опубліковано на ФБ сторінці Виконавчий комітет Нетішинської міської ради.
У публікації йдеться: у нашому місті актуальним є питання щодо водіїв, які залишають свої автомобілі на газоні та у інших недозволених місцях, чим порушують Правила дорожнього руху і Правила благоустрою на території міста Нетішин.
Протягом двох останніх місяців працівники сектору благоустрою відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету міської ради разом з працівниками Нетішинського відділення поліції проводили спільні рейди на вулицях міста. У ході роботи були написані пояснення, складені протоколи на порушників. Більше десятка справ щодо водіїв, які залишають своє авто на газоні чи у недозволеному місці були передані на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нетішинської міської ради, яку очолює заступник міського голови Оксана Латишева. Відтак, з червня до липня 12 водіїв, що порушили ПДР та Правила благоустрою були оштрафовані на загальну суму 7 тис. 820 грн. Нагадаємо, за паркування автівки на газоні водію загрожує штраф у розмірі від 340 до 1 360 грн. Це якщо водій є фізичною особою. Якщо ж керманич виявиться підприємцем чи посадовцем, розмір штрафу становитиме від 850 до 1 700 грн. Автомобілісти розуміють, що паркування на газонах заборонене, але систематично продовжують паркуватися на зеленій зоні. Мовляв, нехай парковки у місті зроблять, а вже потім штрафують. Однак автостоянки у місті пустують, а відповідальність за порушення правил, в першу чергу, несе кожен із нас. 

На данном изображении может находиться: автомобиль, дерево и на улице
Варто зауважити, що з 27 вересня вступає в силу Закон, який дозволить виписувати штрафи за порушення правил паркування без присутності водія. Винним у порушенні автоматично буде визнаватися власник транспортного засобу, а не його водій. Відповідно до закону інспектори з паркування матимуть право притягати до відповідальності порушників правил зупинки-стоянки, якщо це порушення зафіксоване в режимі фотозйомки, відеозапису. Також інспекторам надаватиметься право здійснювати тимчасове затримання автотранспорту шляхом евакуації та доставки для зберігання на спецмайданчик чи стоянку. Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.

А ось як на офіційний допис відреагували нетішинці.

парковка пост1

парковка пост2

Джерело – Виконавчий комітет Нетішинської міської ради