день міста полякиНетішин у вересні

Житло воякам, відремонтовані під’їзди, поляки, що смакують сало

Детально про це та інші новини – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

військові сертифікати19 нетішинських військових забезпечили житлом

13-го вересня з візитом у Нетішин на військовому гелікоптері прибули президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та головнокомандувач Національної гвардії України, генерал-полковник Юрій Аллєров та інші високопосадовці.

Мета їхнього приїзду – вручення службовцям військової частини 3043 з охорони ХАЕС грошових сертифікатів на придбання житла та покращення житлових умов.

19 військовослужбовців – теперішніх і службовців запасу в рамках соціальної програми отримали сертифікати Нацгвардії на отримання грошової компенсації за жиле приміщення. «За ці кошти військові зможуть придбати житло та поліпшити побутові умови», – йшлося під час вручення.

Олександр Кривенко, начальник штабу ГУ Нацгвардії України зазначив: «Ми три роки шукали механізми щодо поліпшення житлових умов службовцям, і ми їх знайшли завдяки командуючому та президенту компанії», а також пообіцяв, що у штабі і надалі піклуватимуться про добробут військовиків.

хаес ремонтУ вересні розпочався довготривалий ремонт другого енергоблока

2-го вересня енергоблок №2 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення капітального планово-попереджувального ремонту (ППР).

Ремонтна кампанія триватиме 80 діб, у ході якої буде реалізовано низку заходів з реконструкції та модернізації, заміни певної кількості вузлів, агрегатів, деталей тощо.

Зокрема, заплановано здійснити ремонт реактора з використанням ультразвукового контролю, ремонт тепломеханічного, електричного обладнання, каналів систем безпеки, капітальний ремонт на обладнанні третього парогенератора, третього головного циркуляційного насоса, третьої чарунки резервної дизельної електростанції, на циліндрі високого та четвертому циліндрі низького тиску, арматурі реакторного та турбінного відділень.

Під час ремонтної кампанії буде здійснено експлуатаційний контроль металу обладнання та трубопроводів, а також впроваджено комплекс заходів з продовження термінів експлуатації обладнання.

Після включення другого енергоблока, на плановий ремонт тривалістю 250 діб, задля виконання заходів із продовження терміну експлуатації, буде зупинено перший.

Майже рік станція працюватиме в одноблочному режимі.

На ХАЕС провели міжнародний аудит

Упродовж 17–18 вересня на Хмельницькій АЕС здійснено технічний нагляд (другий постсертифікаційний аудит) відповідності вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (система управління якістю), ISO 14001:2015 (система екологічного керування) та OHSAS 18001:2007 (управління гігієною та безпекою праці) за інтегрованою системою управління ДП “НАЕК “Енергоатом”.

ВП «ХАЕС» – перший відокремлений підрозділ, який проходить аудит. Загалом, технічний нагляд за інтегрованою системою управління Компанії триватиме протягом вересня-жовтня цього року.

Аудит відбувся у низці підрозділів Хмельницької АЕС за різними напрямками діяльності. Розглядалися  такі складові системи управління, як розуміння потреб і очікувань зацікавлених сторін, оцінка ризиків, логіка прийняття управлінських рішень, цілі та планування їх досягнення, використання корпоративного порталу знань, комунікації, екологічні аспекти, система управління охороною праці, взаємини з громадськістю та ЗМІ тощо.

Постсертифікаційний аудит здійснювали представники ТОВ “Інтернешнл Менеджмент Сістемс”, яке надає в Україні послуги з сертифікації систем управління на відповідність вимогам міжнародних стандартів у всесвітньо визнаній системі сертифікації TUV NORD CERT, акредитованій у німецькому органі з акредитації – DakkS (Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH).  Міжнародна сертифікація – це демонстрація спроможності, відповідальності та конкурентоспроможності «Енергоатома» на світовому ринку.

Технічний нагляд проводився шляхом аналізування виробничої документації, спостереження та інтерв’ювання персоналу.

Під час аудиту критичних зауважень не виявлено, проте зазначені окремі напрями, які потребують доопрацювання. Усі надані рекомендації будуть враховані та стануть основою для подальшого підвищення ефективності інтегрованої системи управління ДП “НАЕК “Енергоатом” у цілому та ВП «ХАЕС» зокрема.

Остаточні підсумки здійсненого аудиту будуть озвучені у Києві на заключній нараді за участю керівництва компанії.

ірц відкриття1Запрацював «Інклюзивно-ресурсний центр»

З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти на 40-й сесії Нетішинської міської ради від 30 березня 2018 року у нашому місті було утворено «Інклюзивно-ресурсний центр».

Відтак у червні відбувся конкурс на посаду директора «Інклюзивно-ресурсного центру», переможцем якого стала Ольга Гуменюк. Розпорядженням міського голови з Ольгою Володимирівною укладено контракт на 3 роки.

Також проведено конкурс на посади педагогічних працівників «ІРЦ», участь у якому взяло 8 претендентів, з-поміж яких перемогли: Олеся Зайцева (посада вчителя-логопеда), Вікторія Чернявка (посада вчителя-дефектолога), Тетяна Галах та Людмила Беземенна (посади практичних психологів).

На сьогоднішній день освітній центр оснащено кімнатами для індивідуальної та групової роботи логопеда, практичного психолога, дефектолога, облаштовано кімнату лікувальної фізкультури.

Кожен кабінет – із сучасним обладнанням та методично-дидактичними матеріалами. Зона корекції звуковимови, матеріали для обстеження мовлення дітей, ігрове забезпечення логопедичних занять, пересувні меблі та розвиваючі ігри, гімнастична стінка, сухий басейн з кульками, спортивний інвентар – основні зони комплексної терапії.

Саме у цих комфортних умовах на пров. Миру, 12 нетішинці віком від 2 до 18 років, які мають особливі потреби, безкоштовно отримуватимуть фахову допомогу спеціалістів.

Відкриття Центру стало можливим завдяки фінансуванню з міського бюджету – зроблено поточний ремонт та закуплено спеціальне обладнання на суму 124 тис грн та державної субвенції – на суму 126 тис грн придбано меблі та дидактичні матеріали.

день міста полякиУ Нетішині побувала польська делегація

У рамках святкових заходів до Дня міста до Нетішина завітала польська делегація у складі заступника Президента міста Новий Сонч Єжджі Гвіжджи та прес-секретаря Славоміра Сікори.

Польські гості відвідали з екскурсією Хмельницьку АЕС, міста Остріг та Славуту, взяли участь у святкових заходах та частуваннях, скуштували українського сала.

Також у нетішинській ЗОШ №2 члени Польського товариства у Нетішині та школярі, які вивчають польську мову, підготували для гостей яскравий концерт.

бібліотека сотникНетішинська школярка – у «Лідерах читання-2018»

Дипломом Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка нагороджено читачку Нетішинської міської бібліотеки для дітей Анастасію Сотник – за участь в обласному конкурсі “Лідер читання-2018”.

майданчик мируНа провулку Миру розмалювали дитячий майданчик

У дворі поблизу Миру, 3 упродовж декількох днів розмальовували дитячий майданчик, надавши спорудам оригінального вигляду, а дітлахам – втіхи під час щоденного дозвілля.

Ідея створення кольорового подарунка належить ОСББ, виконання – викладачу Художньої школи Віті Ляхно та місцевій дітворі, яка із задоволенням долучилася до роботи.

Кошти на фарбу та інші матеріали зібрали небайдужі містяни.

конкурс малюнок1Нетішин очима дітвори

Більше півсотні юних художників Нетішина взяли участь у конкурсі дитячого малюнка “Нетішин – місто щасливих дітей”, організованого до Дня міста Громадською організацією “Успішна молодь Нетішина” спільно зі службою у справах дітей міськвиконкому.

Голосування за роботи проходило у соціальній мережі. У результаті у віковій категорії 6-9 років перемогли: 1 місце – Анна Сидорчук, 8 років (49 лайків); 2 місце – Єва Опанасюк, 8 років (42 лайки); 3 місце – Евеліна Мацун, 7 років (19 лайків).
У віковій категорії 10-13 років кращими визнані наступні роботи: 1 місце – Діана Шостак, 13 років (93 лайки); 2 місце – Ярослав Сидорчук, 12 років (88 лайків); 3 місце – Дар’я Березська, 13 років (44 лайки).

Також до Дня народження Нетішина було проведено інтерактивний фотоквест “Пізнай своє місто”, в якому нетішинці мали можливість відгадати вулиці та знайомі куточки міста.

Переможцями фотоквесту стали містяни: 1 місце – Святослав Олійник; 2 місце – Альона Кірушек; 3 місце – Наталя Косолапова.

жко фбУ «Фейсбуці» з’явились «ЖКО» та «Благоустрій»

Майже одночасно у соціальній мережі «Фейсбук» з’явилися офіційні сторінки місцевих комунальних підприємств «ЖКО» та «Благоустрій». Користувачі соцмереж відтепер проінформовані про роботи, які виконують підприємства, включення-відключення комунікацій, наявні вакансії та інше.

Відремонтували 13 під’їздів

За інформацією КП «ЖКО», тривають роботи з підготовки житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період. Зокрема, комунальниками виконано
ремонт входів у під’їзди житлових будинків за адресами: вул. Шевченка, 2 (4 під’їзд); вул. Шевченка, 4 (3 і 4 під’їзди); вул. Шевченка, 6 (1, 2, 4 під’їзди); вул. Варшавська, 21 (1-3 під’їзди); вул. Набережна, 21 (2 під’їзд); вул. Набережна, 25 (2 під’їзд); вул. Будівельників, 7 (1 і 3 під’їзди).

Крім того, останнім часом нетішинці самотужки виконують у різних стилях оригінальні ремонти у під’їздах. Наразі такі є на проспекті Курчатова, вулицях Шевченка та Набережній.

Джерело – Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, №9 (117)