сесія44Місцевий політикум

Стара частина міста – без води, ОСББ – без грошей

У пересічних нетішинців та у мера з депутатами – різні пріоритети

Деталі про це – в публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Після депутатських канікул активність місцевих обранців не покращала. На 44 сесію, засідання якої проходило 7-го вересня, парламентарів з’явилося з натяжкою – 22. До слова, на депутатських комісіях узагалі ситуація плачевна – люди, яким нетішинська громада висловила довіру, ігнорують засідання. У результаті відсутній кворум, через що комісії позбавлені можливості голосувати.

Хоча з багатьох обранців і на сесіях толку не багато, бо не вникають у суть питань, банально натискаючи на потрібні мерові кнопки. Тим паче, що градоначальник частенько полюбляє повторювати, що він «знає краще».

Воно й не дивно, що після такого «депутатського ентузіазму» людям самим доводиться ходити на сесії, відстоюючи в обранців свої права на «місце під сонцем».

Мешканці садибної забудови опинились без води

максимчук 36 сесіяЗасідання розпочалося з крику душі жителя садибної забудови Нетішина Вадима Фоменка. Чоловік розповів: у стару частину припинили подачу води, про відключення якої попереджали злісних неплатників, а по факту не постачають нікого. Страждають сім’ї, котрі поставили лічильники та справно вносять платню. Депутат Юрій Максимчук («Батьківщина»), зачитав звернення мешканців садибної забудови, у якому йдеться про  назрівання критичної ситуації: криниці міліють, вода масово зникає та зауважив, що комунгосп попереджав про від’єднання від водопроводу тих, хто не уклав угоди на водопостачання, а таких, що уклали договори – більше двох сотень. Одних і інших сьогодні «зіштовхують лобами».

Міський голова спочатку відбувся відмовкою, мовляв, воду подає комунгосп ХАЕС, і міської ради це не стосується, проте пообіцяв обговорити це питання.

Підгузки інвалідам: дали – забрали – повернули

матросова фото1Депутат Олена Матросова («Нетішинська самооборона»), як голова профільної комісії, повідомила присутніх, що у проміжку між сесіями спільними зусиллями депутатів та громадськості було вирішене питання з виділенням підгузків для людей з інвалідністю. Нагадаємо: на липневій сесії зі слізьми на очах до обранців зверталася Олена Токар, голова громадської організації із захисту інвалідів «Фенікс». Жінка повідомила, що рішенням виконкому інвалідам обмежили видачу підгузків.

Наразі виконком відмінив своє рішення і підгузки видаватимуть не на 500 гривень щомісяця, а відповідно до потреб, які визначить робоча група.

Недоторканні підприємства та криміногенна обстановка, на яку «мер не впливає»

Ініціатива О.Матросової заслухати звіт про роботу та витрачені фінанси породжених мером комунальних підприємств «Агенція місцевого розвитку» та «Комфорт» Олександру Супрунюку не сподобалась, тому обранці її не підтримали. Анатолій Олійник («За конкретні справи»), говорив про систематичне порушення громадського порядку завсідниками так званих закладів «державної  лотереї», розташованих на вулиці Шевченка,7. Депутат скаржився: постійний шум, гучна музика, лайки, бійки заважають спокою мешканців навколишніх будинків. Мер на це «включив улюблену пластинку»: у влади немає повноважень, добиватись порядку повинна громадськість, та згадав до слова чи не найболючішу проблему в Нетішині – діжки з випалювання на піонерці, похвалившись, що ще «декілька стоять на старті».

Олександр Брянчик, голова ОСББ «Шевченка,7» порушив проблему «з бородою», що «висить» ще з 2014 року – відсутність у районі тротуарів та пішохідних переходів, що створює небезпеку пішоходам, адже дітям щоденно доводиться переходити дорогу у невстановлених місцях, йдучи до школи, позашкільних закладів тощо.

Мер вкотре пообіцяв владнати проблему. Цього разу – «після Дня міста».

12 мільйонів кредиту – на реконструкцію вуличного освітлення

Обранці внесли зміни до рішення «Про стипендії міського голови та Нетішинської міської ради в галузях освіти, культури та спорту», за якими за умови високих досягнень стипендіатом можна бути щорічно. До цього існували обмеження «не частіше ніж два роки підряд».

Своїм рішенням депутати погодили залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) – 12 мільйонів 100 тисяч гривень на реконструкцію системи вуличного освітлення. Строк запозичення – 5 років, відсотки за користування – 3% річних.

Також місцеві парламентарі передали на баланс КП «ЖКО» вуличні водопровідні мережі, що знаходяться у садибній забудові на вулицях Млиновій, Снігурі та Солов’євській.

Добровольська фотоФінансування ОСББ не буде – мер передумав

53 тисячі з гаком виділили обранці на реконструкцію виробничої бази ЖКО, яку планують передати КП «Благоустрій».

Під час розгляду змін до бюджету слово взяла голова громадської організації «Рада голів ОСББ» Наталія Добровольська, котра наполягала на необхідності співфінансування капітальних ремонтів будинків та ліфтів у рамках діючої Комплексної програми підтримки та розвитку житлового фонду. Тим паче, що закликаючи мешканців об’єднуватися в ОСББ, міський голова обіцяв участь у співфінансуванні капремонтів. «Стан житлового фонду Нетішина з кожним роком погіршується. На 2018 рік програма передбачає 3,5 мільйона гривень на капремонти ліфтів та 1,5 мільйона – будинків, а станом на 1 вересня виділили лише 600 тис грн.

Звернулася до обранців і Валентина Кузмінчук, голова ОСББ «Незалежності,19». Жінка обурювалася: «Мешканці виготовили за власний кошт проектну документацію, зібрали потрібну суму грошей на ремонт, чекають від влади обіцяного співфінансування, а їхнє питання навіть не розглядала бюджетна комісія.

І цього разу мер злукавив, мовляв, збиралися фінансувати, та грошей немає. І розповів, що доходи бюджету не відповідають сподіванням, бо «атомна станція мала підняти зарплату на 30 відсотків» і не підняла. І тепер не вистачає 11 мільйонів 200 тисяч на зарплати до кінця року працівникам освіти, культури, медицини, бюджетної сфери тощо.

Позиція О.Супрунюка: «Пора самим утримувати свою власність. Квартири у багатоповерхівках власники отримали від держави безкоштовно. Приватні будинки господарі утримують за власні гроші, як і гаражі, автомобілі тощо.

Вище голови не «пригнеш». Потрібно створювати револьверний фонд, з якого позичати гроші власникам багатоповерхівок. Програму підтримки ОСББ ми не закриваємо. Профінансуємо, якщо будуть гроші.

На капремонти ліфтів потрібно 971 мільйон гривень. 22 відсотки обласного бюджету – гроші ХАЕС. Ми повинні вимагати фінансування від обласних депутатів».

Секретар міської ради Олена Хоменко з сарказмом додала: «У мене приватний будинок. Поремонтуйте мені дах. Для мене у пріоритеті не ОСББ, а муніципальне житло, якого чекають нетішинці».

Юрій Камозін («Нетішинська самооборона»), нагадав присутнім: «Є закон, який зобов’язує попереднього власника (міську раду) привести житловий фонд у належний стан». Він звернувся до О.Супрунюка: «Наразі створені майже 30 ОСББ. Власники будинків чекали підтримки, яку ви їм обіцяли. Люди вам уже не вірять. Можливо, пора міняти пріоритети?», та запропонував спрямувати на ОСББ гроші, не освоєні КП «Комфорт» упродовж пляжного сезону. На що очільник міста відповів: «Якби на рік раніше створили ОСББ, можна було б зробити більше. Це маніпуляції. Не буде ОСББ, ви знайдете інопланетян, яких будете захищати».

Земля атовцям і афганцям та хто господар пляжу

У розділі «Земельні» було розглянуто близько 170 питань. Зокрема, надані наділи під індивідуальну житлову забудову 85 учасникам війни на Сході та воїнам-інтернаціоналістам. Ділянки знаходяться на північ від житлової забудови Нетішина.

Голосувався також міський пляж. За рішеннями судів: Господарського суду Хмельницької області та Вінницького апеляційного адміністративного суду переможцем конкурсу від 18 вересня 2008 року щодо набуття права оренди земельної ділянки площею 3 гектари на вулиці Варшавській в районі міського пляжу визнане приватне підприємство «Укрспецізоляція». Незважаючи на можливі штрафні санкції лише 10 обранців проголосували за виконання судових рішень.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, вересень, №9 (117)