сесія 46 загальна2ЗА ТЕПЛО Й ГАРЯЧУ ВОДУ НЕТІШИНЦІ ПЛАТИТИМУТЬ УТРИЧІ БІЛЬШЕ

А також про економію на дітях та три гектари пляжу, затягані по судах

Деталі про проходження 46 сесії Нетішинської міської ради – в публікації Газета “Пост громадського контролю”.

 У п’ятницю, 19 жовтня, відбулася чергова, 46 сесія Нетішинської міської ради. Розпочалося засідання з маловтішного для містян повідомлення – комунгосп суттєво піднімає тарифи – вартість тепла та гарячої води зросте утричі.

Стало відомо, що жодна зі шкільних бібліотек Нетішина не забезпечена художньою літературою, необхідною учням для опанування шкільної програми. Проте ні міський голова з секретарем ради, ні більшість депутатів не бачать у цьому проблеми, мовляв, грошей у бюджеті на книжки не вистачає, і це не першочергова потреба.

Вже вкотре на голосування виносилися горезвісні 3 гектари міського пляжу, за які упродовж років бореться в судах місцевий екс-регіонал Володимир Соснов. Незважаючи на те, що пан Соснов таки виграв суди, депутати не квапляться приймати рішення на його користь.

сесія 46 ткаченкоЧОМУ ОПАЛЕННЯ БУДЕ ВТРИДОРОГА?

Небайдужа нетішинка Неля Ткаченко вже не вперше торує дорогу до сесійної зали. Цього разу від імені містян вона порушила проблему анонсованого у місцевій пресі суттєвого збільшення оплати послуг за тепло та гаряче водопостачання. Жінка стурбована: «Що буде з пенсіонерами, молодими сім’ями?! Це ж непосильне навантаження! А субсидію зараз дають небагатьом».

сесія 46 третякПрисутній виконувач обов’язків начальника Комунального господарства ВП ХАЕС Сергій Третяк пояснив: «Упродовж двох років ми не могли підвищити тарифи відповідно до фактичних витрат комунального підприємства, а тому несли збитки, які покривав НАЕК за рахунок інших атомних станцій. За цей час суттєво зросла заробітна плата, тариф на електроенергію, транспортні витрати, матеріали. Зараз регулює послуги орган місцевого самоврядування, за яким і буде остаточне рішення».

Демонструючи «обізнаність», Олександр Супрунюк перебивав очільника комунгоспу та намагався за нього відповідати, мовляв, Хмельницька АЕС єдина не передала комунгосп на баланс міста, тому бюджет не має цього тягаря. А якщо виконком не прийме пропоновані тарифи, то різницю доведеться оплачувати з міської казни. Зрозуміло, мер зацікавлений, щоб платили нетішинці зі своєї кишені.

Юрій Камозін («Нетішинська Самооборона») запитав, чому послуги зростуть утричі. Зарплата, мовляв, у стільки разів не піднімалася, електрика – теж. Та поцікавився, чи розглядалася можливість поступового підвищення. Проте чіткої відповіді на свої запитання депутат не отримав. Перш ніж виносити питанні на виконком, Геннадій Вагнер («За конкретні справи») запропонував провести громадське обговорення, а Роман Кузів («Воля») – створити комісію з депутатів та представників громадських організацій і ретельно вивчити питання.

«КРАЙНІЙ» – КЕРІВНИК САДОЧКА

Про ситуацію зі спалахом сальмонельозу у ДНЗ №6 доповіли заступник начальника СМСЧ м.Нетішин Валентина Щукла та начальник управління освіти Василь Мисько. В.Щукла, зокрема, повідомила, що всі пацієнти вже виписані, окрім одного співробітника дитсадка, який має супутні проблеми зі здоров’ям. Щодо причин масового отруєння, то В.Мисько сказав: більше схиляється до версії, що зараження відбулося не через продукти, а від носія – одного з працівників закладу. А також підтвердив, що на ДНЗ накладено штраф у розмірі 37 тисяч гривень та зауважив: функції санстанції держава переклала на керівника дошкільного закладу, який, виявляється, має контролювати, чи належними харчами фермер годує худобу або ж чи дотримується технологій вирощування сільськогосподарської продукції.

СІЛЬСЬКІ ЛАВОЧКИ, СІМ’Ї ГЕЇВ ТА ПРЕСУВАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ

Юрій Максимчук («Батьківщина»), порушував проблеми садибної забудови Нетішина, нагадавши про своє депутатське звернення щодо видобування піску у старій частині міста, але ніяких дій щодо вирішення проблеми владою не було вжито. Депутат закликав раз і назавжди, у юридичній площині, владнати проблему. Говорив він і про потребу у встановленні лавочок у садибній забудові, натомість отримав від мера відкоша, мовляв, на таке немає грошей.

Лілія Крайчинська («Воля») закликала до захисту підприємців шляхом колективного звернення до верхівки влади, оскільки у жовтні розпочалися масові перевірки бізнесу, і далеко не на користь останнього.

Михайло Брожик («Свобода») ініціював направити звернення до центральних органів влади щодо збереження в Україні інституту сім’ї, а саме: недопущення легалізації одностатевих шлюбів.

НЕТІШИНСЬКА МЕДСАНЧАСТИНА СТАЛА «КОМУНАЛЬНИМ НЕКОМЕРЦІЙНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ»

Своїм рішенням депутати реорганізували медсанчастину у комунальне некомерційне підприємство Нетішинської міської ради «Спеціалізована медико-санітарна частина м.Нетішин».

Про необхідність таких змін інформувала Валентина Щукла, заступник начальника СМСЧ, депутат міської ради від «Волі». Медична реформа триває. «Первинка» вже пішла шляхом реформування, ставши ЦПМСД та отримавши державну субвенцію плюс кошти на пацієнта завдяки підписаним деклараціям. Наразі реформа торкнулася і вторинної ланки. Не все до кінця зрозуміло, немає чіткого плану по стаціонару, але якщо не реорганізуватись до кінця цього року, то лікарня втрачає пільги, зокрема кошти на оцінку майна, а це сотні тисяч гривень.

сесія46 мерМЕР КАТЕГОРИЧНИЙ: НЕХАЙ ЛІФТИ РЕМОНТУЮТЬ МЕШКАНЦІ

На голосування були винесені зміни до комплексної програми підтримки та розвитку житлового фонду м.Нетішин на 2018-20 роки. Загальний обсяг програми пропонувалось збільшити на суму 238,567 тисяч гривень, що у підсумку складатиме 18 809 467 грн. Звісно, за умови, якщо ці гроші виділятимуться з бюджету.

А ще розділ про виділення коштів на проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду ліфтів поповнився абзацом: «Цим правом співвласники можуть скористатися одноразово. Всі наступні експертні обстеження та техогляди ліфтів виконуватимуться за рахунок коштів їх співвласників».

Вкотре за містян вступився Юрій Камозін, мовляв, у будинку, як правило, декілька ліфтів, тому фінансувати потрібно всі ліфти, а отже, необхідно забрати уточнення «можуть скористатися одноразово». Депутат наголосив: цікавився досвідом інших міст, наприклад, у Рівному, Тернополі, влада не звалює тягар ліфтів на плечі мешканців.

Міський голова знавіснів: «Ставайте мером у Нетішині і робіть що хочете, або їдьте в Тернопіль і там вам прекрасно все зроблять… Може ще захочете, щоб техогляд приватних автомобілів ми взяли на бюджет?».

У свою чергу, Роман Кузів запропонував змінити редакцію абзацу, додавши після «одноразово» уточнення «на один ліфт». Його поправку обранці підтримали.

ДІТИ В МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ НЕ В ПРІОРИТЕТІ

Під час обговорення змін до бюджету міста на 2018 рік розгорілася дискусія. Як було озвучено головою бюджетної комісії Марією Самохіною («Батьківщина»), Геннадій Вагнер («За конкретні справи») вніс пропозицію спрямувати по 30 тисяч гривень на бібліотеки кожної зі шкіл, оскільки діти не забезпечені художньою літературою, необхідною для опанування шкільної програми.

Олександр Супрунюк був категоричним, мовляв, можливо гроші виділять, якщо буде перевиконання бюджету, або субвенція на освіту і культуру, або вже з бюджету на 2019 рік. Очільника підтримала секретар ради Олена Хоменко.

сесія 46 вагнер«На сьогоднішній день бібліотеки шкіл на 95 відсотків не мають первинної художньої літератури. І поруч із цим я чую таку хвилю критики, ніби я у власну бібліотеку хочу ті кошти. І це при тому, що зараз при владі усі колишні педагоги», – зауважив Г.Вагнер та нагадав: у середині червня майже 28 тисяч гривень виділили на закупку книги «Звіробій» партійного соратника міського голови Петра Скиби, хоча в такій кількості її закупляти не було потреби і взагалі були пропозиції зробити це за спонсорські, а не бюджетні гроші.

КОЛІЗІЇ ДОВКОЛА ТРЬОХ ГЕКТАРІВ ПЛЯЖУ

Вже вкотре на сесії голосувалися суперечливі три гектари міського пляжу. Фактично, депутатам нинішнього скликання довелося приміряти на себе роль цапа відбувайла у колізії, створеній багато років тому. Суди тягнулись 11 років і ось знову постала дилема: з одного боку, 3 гектари міського пляжу, з іншого, приватне підприємство «Укрспецізоляція», один із засновників якого – екс-регіонал Володимир Соснов, та рішення суду на його користь. Проте більшість депутатів рішення не підтримали. «За» проголосували міський голова Олександр Супрунюк, секретар ради Олена Хоменко та 11 обранців: Геннадій Вагнер, Ігор Дем’янюк, Анатолій Олійник із «За конкретні справи», Роман Кузів, Наталія Свинаренко, Віталій Сидорук з «Волі», Василь Мисько, Іван Михасик, Олександр Степанюк, Сергій Степанюк з Блоку Петра Порошенка та Марія Самохіна з «Батьківщини».

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, жовтень, №10 (118)