міст аварійний1

МІСТОК НА ДАЧІ – НІЧИЙ

А створює проблеми всім

Повернення до теми нічийного містка – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Нерідко дзвінок до редакції є останньою надією для нетішинців бути почутими. З деякими проблемами люди звертаються чи не щомісяця, адже не бачать на дії  їх вирішення. Тому вкотре «ПГК» змушений порушити тему аварійного містка через Горинь, що об’єднує місто із дачним масивом.

Упродовж кількох років нетішинці нарікають на його небезпечний технічний стан, уперто намагаються домогтися його реконструкції чи заміни, проте досі – безрезультатно.

КОРОТКО ПРО СТАН СПРАВ

Востаннє міст на дачі ремонтувався п’ять років тому коштом приватного підприємця Валерія Преподобного. Проте, через безперервне користування, конструкції мосту зносились і потребують негайної заміни та ремонту. Це питання неодноразово порушувалось на сесіях міської ради, громадських зібраннях, ЗМІ та соцмережах. Але, як кажуть, віз і нині там.

міст аварійний2

ЧИЙ МІСТ І ЩО РОБИТИ?

кондрацький фотоНачальник комунального підприємства «Благоустрій» Віктор Кондрацький зазначає: «Цей місток не на балансі нашого підприємства, тому ми його не обслуговуємо. Він узагалі ніколи ні в кого на балансі не був, побудований добровільно, не за проектом, я навіть не знаю такої процедури, як його поставити на баланс…».

романюк якіснеКоментує ситуацію Іван Романюк, перший заступник міського голови: «Ніде на балансі цей місток не перебуває. Його свого часу зробили без жодних документів. Тому й права ремонтувати міст ми не маємо. Плануємо домовитись із ХАЕС, щоб нам дали можливість виконувати там ремонтні роботи. Адже берег, який ближче до міста (забетонований), належить атомній станції, протилежний – нам. Забетонований берег вважається гідротехнічною спорудою, і його чіпати не можна. Тому виникає питання: як правильно все зробити в юридичній площині. Або ж чекатимемо, коли цей об’єкт нам передадуть через Кабінет Міністрів, так само як кладовище та вертолітний майданчик. Щоправда, їх нам уже рік передають. Ще одна проблема: на території дамби біля молитовного будинку знаходиться база замірів глибини, яка належить станції, тому можуть виникнути певні складнощі.

Більш реальний варіант – залучити спонсорів. Для початку ми шукаємо людей, які б допомогли проектантам консультативно: визначитись із конструкцією тощо, а в подальшому і тих, які б могли виконати роботи».

СПРОБИ ЗРУШИТИ ПИТАННЯ З МЕРТВОЇ ТОЧКИ БЕЗУСПІШНІ

камозін вічеДепутат Нетішинської міської ради від «Самооборони» Юрій Камозін зауважив, що у 2016 році на Громадський бюджет його колегою Іриною Дорожнюк було внесено пропозицію щодо будівництва нового пішохідного містка на дачі через Горинь. «Ініціативу підтримали мешканці, проголосувавши за неї. Відтак на ці потреби передбачалось виділити з бюджету 65 тисяч гривень, – каже Юрій Миколайович. – Але проектно-кошторисну документацію так ніхто і не замовив…

Цьогоріч у червні на народному віче було написане колективне прохання до влади відремонтувати аварійний місток, але ситуація, на жаль, залишилась на тому ж місці.

Неодноразово на сесіях міський голова казав, що новий місток на дачі побудувати неможливо, тому що дамби знаходяться у власності ХАЕС, проте усі ми розуміємо, що місток можна поставити над дамбою, наприклад, як на Варшавській…».

ДО СЛОВА

Депутатською фракцією «Нетішинська Самооборона – Народний Контроль» цього місяця було подано запит на інформацію, чому не виконаний проект щодо містка, поданий на Громадський бюджет ще у 2016-му році. 17 жовтня було отримано відповідь від виконкому за підписом міського голови Олександра Супрунюка наступного змісту: «На виконання пропозиції (проекту) «Будівництво нового пішохідного містка на дачі через річку Горинь в районі міського стадіону» у бюджеті Нетішина на 2017 рік було зарезервовано 65 тисяч гривень. У зв’язку з неможливістю виготовити проектну документацію по даному об’єкту, оскільки наявні берего-укріплювальні споруди перебувають на балансі ВП «ХАЕС», передбачені у бюджеті кошти не були освоєні.

На разі планується провести поточний ремонт діючого пішохідного містка…

З метою реалізації пропозиції (проекту)… виконавчим комітетом НМР буде підготовлено лист ВП «ХАЕС» щодо надання дозволу для будівництва пішохідного містка на берегоукріплювальних спорудах, що перебувають на їхньому балансі».

відповідь супрунюк міст

А поки владці роками мізкують над вирішенням питання у правовому полі, люди і далі продовжують травмуватися та наражатися на небезпеку. Невже, аби отримати стимул до дій, варто дочекатися біди?..

Джерело – Катерина ДРАГАНЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, жовтень, №10 (118)