інфекційне2РЕАЛІЇ НЕТІШИНСЬКОГО ІНФЕКЦІЙНОГО ВІДДІЛЕННЯ

Старі розхитані меблі, дірява підлога та засилля тарганів

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

На офіційну сторінку «ПГК» у Facebook надійшло повідомлення від нетішинки Дарії Гаврилюк. Жінка розповіла, що 4-го жовтня разом із молодшим сином потрапила до інфекційного відділення нетішинської медсанчастини. Пробувши у медичному закладі добу, вона написала відмову від стаціонарного лікування через жахливі умови у палаті. 15-го жовтня вже зі старшим сином Д.Гаврилюк знову опинилася в інфекційному відділенні. Цього разу відмову жінка написати не змогла, адже дитині призначили крапельниці. За три дні перебування у стінах закладу нетішинка встигла не лише роздивитися усі «принади», а й зафіксувати їх на смартфон та поділитися враженнями у соцмережі.

інфекційне4

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

«Інфекційне відділення кишить тарганами, є маленькі, є й величезні, вусаті, – пише жінка. – Вони бігають по туалету, по ліжку, по стінах, столі. Вони всюди… Стан меблів жахливий. Подерті столи, тумбочки, стільці. Але найбільше мене вразили ліжка. Старі, наполовину розвалені, на пружинах, спати просто неможливо. Дитяче ліжечко, взагалі окрема історія: аварійне, розхитане. Страшно подумати, що в ньому може знаходитися дитинка. Матраци у величезних жовтих плямах». Звернула увагу містянка і на стан санвузла. Каже, хоч і унітаз без кришки, загалом туалет нормальний, ванна теж. А от підлога нетішинку відверто шокувала: «Дірка посеред ванної кімнати, забита сміттям, стара обдерта плитка.., дірки у лінолеумі, дірки у плінтусах, до речі, там і мешкають таргани». На завершення листа Д.Гаврилюк розповіла і про медичний персонал, до якого жодних претензій та нарікань не має: «Приємні санітарки, турботливі медсестри, кваліфіковані лікарі… Дитину вилікували за три дні, велике їм дякую».

ЩОБ ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ, ПОТРІБНІ КОШТИ

Заступник головного лікаря з медичної частини комунального медичного закладу Нетішинської міської ради «СМСЧ №4 м. Нетішина» Валентина Щукла коментує ситуацію: «Лікарня більше 10-ти років взагалі не мала капітальних видатків на проведення ремонтних робіт. По суті, фінансувалась заробітна плата і частково медикаменти та харчування. Інфекційне відділення є першим, яке розпочало свою роботу у медсанчастині. Якщо я не помиляюсь, воно функціонує з 1986-го року. Відповідно, усі ті меблі вже в такому стані, який, чесно кажучи, не задовольняє нікого. І нас у тому числі. Але не можна зробити все одночасно. Наразі в лікарні частково зроблені ремонти операційного блоку, реанімаційного та приймального відділень, без затримок фінансується заробітна плата… Є позитивні зрушення, але в інфекційному відділенні поки що замінено лише вікна, вхідні двері в бокси, ті, які з вулиці. Косметичний ремонт проводився уже давненько. Тому, спочатку потрібно провести ремонт, а потім думати над забезпеченням новими меблями.

інфекційне3

Щодо тарганів, то щомісяця проводиться дезінсекція приміщень відповідно до укладеного договору. На жаль, там і лінолеум, і плінтуси у такому стані, що, одним словом, усі умови створені для цих комах… Персонал дотримується епіднорм, режиму прибирання тощо, але проблеми є, ми про них знаємо, і робимо все від нас залежне. Міський голова теж зацікавлений у тому, щоб змінити ситуацію в інфекційному відділенні. Тому, як тільки будуть виділені кошти, працюватимемо над покращенням умов для пацієнтів. Поки що кошти саме на ремонт інфекційного відділення не передбачені».

НА ЗВЕРНЕННЯ НЕТІШИНКИ ВІДРЕАГУВАЛИ В МІНІСТЕРСТВІ

Детальний опис реалій у інфекційному відділенні з фото- та відеодоказами Д.Гаврилюк надіслала на офіційні сторінки: міського голови, комунального медичного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №4», Міністерства охорони здоров’я та Президента України. Зверталась і на центральні телеканали, щоправда, проблеми маленького містечка, зізнається жінка, нікому не цікаві… Таке, мовляв, по всій Україні.

інфекційне1

Отримала відповідь небайдужа нетішинка поки що лише від МОЗ та міського голови.

«По меблях цього року не вистачило коштів. Держбюджет щороку врізають. На 2019-й виділимо. Зараз будемо моніторити лікарню посилено, бо розслабились. Є багато скарг на поліклініку», – відписав авторці звернення Олександр Супрунюк.

З Міністерства охорони здоров’я жінці надіслали лист, у якому повідомили, що її звернення щодо неналежного стану приміщень інфекційного відділення лікувального закладу КМЗ НМР «СМСЧ №4 м. Нетішина»  було надіслано на розгляд до Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації. «Просимо розглянути порушені у зверненні питання, здійснити заходи, направлені на недопущення чинного законодавства, про результати розгляду та вжиті заходи повідомити заявницю…», – йдеться в офіційному документі…

Джерело – Катерина ДРАГАНЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, листопад, №11 (119)