сесія 48 фотоМер вперто не давав грошей лікарям та вішав собак на плечі волонтерів

Остання цьогорічна сесія була у стилі попередніх

Деталі про перебіг 48-ї сесії Нетішинради – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

У п’ятницю, 21 грудня, в Нетішині відбулася 48-ма, завершальна в цьому році чергова сесія міської ради. Це засідання не стало винятком – відвідуваність обранцями сесій сягає критичної межі – останнім часом очільник міста боїться відпускати парламентарів на перерву, оскільки є ризик, що хтось із них не повернеться до сесійної зали, а отже, не буде кворуму, який дозволяє приймати рішення. З тих чи інших причин більше третини депутатів нинішнього скликання давно вичерпали себе, хоча до місцевих виборів ще майже цілий рік.

Отже, «слуги народу» збиралися в натяжку, сесія розпочалася з запізненням. Взялися до виконання обов’язків 22 обранці з наявних 34-х.

Суд повернув нетішинцям майно – мер не в захваті

шевчукСлово взяв мешканець міста Олександр Шевчук. Він повідомив присутніх про рішення суду на користь нетішинської громади. Мова про повернення міських електричних мереж, котрі у 2007 році (місто очолював Олександр Смишляєв) були незаконно безкоштовно передані у власність Хмельницькобленерго. Олександр Супрунюк таку звістку сприйняв скептично, мовляв, чи не повернуть нам «розбите корито», яке неможливо буде експлуатувати.

Комп’ютерні класи від Шиньковича

Голова фракції «За конкретні справи» Геннадій Вагнер, спираючись на попередні докори міського голови, вважав за потрібне донести до загалу, що їхній партійний фаворит, депутат  Верховної Ради від нашого округу Андрій Шинькович спрямував 780 тисяч гривень на оснащення двох комп’ютерних класів у нетішинському НВК та 100 тисяч на мультиобладнання в художню школу.

супрунюк село2Супрунюк нетішинцям: любіть собак за свої гроші

У контексті внесення змін до Правил благоустрою зав’язалася суперечка. Йшлося про заборону «підгодовувати безпритульних тварин на території житлової забудови міста», окрім як «у спеціально відведених місцях». Питання було у депутатів і до «спеціально відведених місць», чи такі існують.

Міський голова наголосив, що закон дозволяє умертвляти собак, проте в Нетішині, мовляв, до таких заходів не вдавалися. «Наше місто для людей, а не для собак, – сказав О.Супрунюк. – Якщо так любите собак, то любіть їх за свої гроші, а не за чужі».

«Притулок для собак ініціювали волонтери і зобов’язувалися його самі утримувати, – продовжив «собачу тираду» міський очільник. –  Ми ж залучили КП «Благоустрій», закріпили за притулком працівника, на нього витрачаються бюджетні гроші. Але активістами сьогодні робота КП паралізована. Я їм пропонував – замість того, щоб оплачувати роботу працівника «Благоустрою», ці гроші візьміть на потреби притулку. Волонтери мають нести відповідальність за притулок, але не хочуть».

«Вирвати» кошти лікарям не вдалося

Обговорення змін до цьогорічного бюджету було гарячим. З дискусії випливло, що на бюджетній комісії депутати вирішили спрямувати на преміювання лікарів медсанчастини 400 тисяч гривень. На сесії міський голова заявив, що розпорядник коштів – він, і він категорично проти. Г.Вагнер аргументував: лікарі стаціонару з 30-річним стажем роботи отримують мізерну зарплату – 5 тисяч гривень. Юрій Камозін («Нетішинська самооборона») поставив у приклад: у Центрі ПМСД завдяки реформуванню лікарі первинної ланки отримують 16-18 тисяч гривень – середня зарплата «первинки» – 10 тисяч гривень, у виконкомі середня зарплатня – 10 тисяч, в освіті – 7, в культурі – 5,5, в СМСЧ – 5 тисяч, тому й вирішили преміювати лікарів. О.Супрунюк був категоричним, мовляв, і так багато грошей іде на медицину, не скорочували відділення, лікарів, вони мають роботу, а наступного року нехай реформуються і отримують державне фінансування.

Преміювання лікарям таки поставили на голосування, як і слід було очікувати, питання не пройшло. Мер голосував «проти», покірні депутати – «утрималися». З трьох медиків, які є депутатами, «за» фінансування проголосувала лише Вікторія Андрущенко. Валентина Щукла та Ігор Дем’янюк, котрі представляють адміністрацію медзакладу – «утримались».

Наступнорічний бюджет обранці підтримали одностайно.

На часі позачергова сесія та звіт мера

По закінченню засідання депутатів повідомили: доведеться 28 грудня зібратись на позачергову сесію – голосуватиметься перереєстрація СМСЧ у комунальне підприємство.

Міський голова також проінформував, що 31-го січня звітуватиме перед громадою.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №12 (120), грудень