міст аварійний1Місток на дачі – нічий, або Дамби – винні…

У ПГК №10 (118) за жовтень мова була про багатостраждальний місток на дачі, який перебуває у вкрай аварійному стані. Цей місток – яскрава ілюстрація того, як мер зважає на громаду міста.

Деталі – у публікації читача Газета “Пост громадського контролю”.

Чесно кажучи, вже гидко, що – читати, що – слухати нескінченні вигадки мера та його помічників, які вишукують примітивні надумані причини, щоб не робити те, чого хоче громада міста. Загальновідомо, що той, хто хоче робити справу, закачує рукави і робить, а хто не хоче, той шукає причини, щоб не робити.

Громада віддала свої чесно зароблені кошти у вигляді податків у бюджет міста і бажає, щоб частина цих коштів була витрачена або на ремонт існуючого містка, або на спорудження нового. Але людина, обрана для того, аби працювати на громаду, вперто ігнорує вимоги виборців-платників податків, не розуміючи того, що кошти міського бюджету – це не його приватна власність (чи виконкому або міської ради), а гроші виборців-громади, і це їх незаперечне право вирішувати, куди мають вкладатись їхні кошти.

А тепер про лист-відповідь міськвиконкому на запит «Самооборони» від 17 жовтня.

місток стан2

Цитую. «…У зв’язку з неможливістю виготовити проектну документацію по даному об’єкту, оскільки наявні берего-укріплювальні споруди перебувають на балансі ВП «ХАЕС», передбачені у бюджеті кошти не були освоєні». Вигадка! Ніщо не заважало розробити проектну документацію і освоїти кошти, навіть хай і укріплення берега знаходиться на балансі ХАЕС. Не було бажання це робити! А за неосвоєння коштів громади хтось мав би понести відповідальність!

«…На разі планується провести поточний ремонт діючого пішохідного містка». Вже 3 роки «планується», але нічого не робиться. Цієї осені прийшли якісь люди, перекрили на один день місток і щось стали робити над його огородженням. Громада зраділа, що нарешті наведуть порядок на містку. Але не так сталося, як гадалося. Наступного дня невідомі кудись щезли і вже два місяці, як не повертаються. Що ж вони зробили? Кілька точкових зварних прихваток на існуючому поздовжньому стержні перильної огорожі, а там, де була обірвана огорожа, так вона і не відновлена. Оце і є весь «запланований ремонт».

«…З метою реалізації пропозиції (проекту)… виконавчим комітетом НМР буде (???) підготовлено лист ВП «ХАЕС» щодо надання дозволу для будівництва пішохідного містка на берегоукріплювальних спорудах, що перебувають на їхньому балансі».

Чим не Ціцерони автори цієї фрази? За три роки вони не спромоглись навіть нещасного листа «підготувати» (хоча необхідність у ньому – нульова), а скільки грошей з податків громади за цей час проїли на своє утримання, займаючись «бурхливою діяльністю»?!

Тепер щодо технічної суті справи. На будівництво нового (тим більше, капітальний ремонт) містка абсолютно не впливає укріплення південного берега р.Горинь, чиєю б власністю воно не було. Тому що берегові опори таких споруд, як правило, розміщують не на похилих відкосах (яким є існуюче берегоукріплення), а на рівних площинах берегів (для прикладу, місток в районі «Старого Томаса»). Тут навіть дещо простіша ситуація, ніж на містку неподалік «Старого Томаса», бо довжина мосту набагато коротша. Тому вигадки на кшталт «баланси ХАЕС», «дозволи ХАЕС» абсолютно безпідставні.

А тепер про ерудицію очільників. Цитати зі статті: «… На території дамби біля молитовного будинку знаходиться база замірів глибини, яка належить станції, тому можуть виникнути певні складнощі…»; «… Неодноразово на сесіях міський голова казав, що новий місток на дачі побудувати неможливо, тому що дамби знаходяться у власності ХАЕС…». «Дамба – гідротехнічна споруда у вигляді валу для зберігання води у штучних водоймах і для захисту низин від затоплення» (Великий тлумачний словник»).

Якщо пройти вздовж річки Горинь від моста на ХАЕС і до старого млина, жодної дамби ви не знайдете. Тож сором і ганьба, матеріальну частину треба знати.

Джерело – Василь АДАМЕНКО, Газета “Пост громадського контролю”, грудень, №12 (120)