зупинка4Встановлення автобусних зупинок: можливе-неможливе

Саме так, заперечуючи одну власну фразу іншою, відписує керівництво комунального підприємства «Благоустрій» на офіційні звернення громадян.

Депутат міської ради попередніх чотирьох скликань Петро Шелепало, спираючись на висловлені йому побажання мешканців Нетішина, місяць тому, наприкінці листопада, звернувся письмово до директора КП «Благоустрій» Віктора Кондрацького щодо встановлення двох автобусних зупинок.

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”

«У нашому місті розширюється будівництво житлового масиву навпроти професійного ліцею та поблизу торгівельного комплексу «Фуршет» і міського ринку. Щоразу виникає проблема із зупинкою, яка необладнана неподалік названих об’єктів. Особливо це актуально для жителів будинків по просп. Незалежності, 6, 8, гуртожитків міста по вул.Набережній, які після вихідних та святкових днів повертаються з сіл із багажем, та майбутніх жителів новозбудованого масиву», – йдеться у листі Петра Івановича.

Відповідь за підписом В.Кондрацького не забарилася.

«Повідомляємо вам, що звернення щодо обладнання автобусної зупинки на вул.Енергетиків у районі супермаркету «Фуршет» розглянуто та взято до уваги. Зазначена вище ділянка вулично-дорожної мережі не перебуває на балансі КП НМР «Благоустрій», – пише очільник комунального підприємства. – Для виконання робіт по обладнанню автобусної зупинки необхідне рішення Нетішинської міської ради.

У разі прийняття рішення та виділення коштів Нетішинською міською радою роботи по обладнанню автобусної зупинки будуть заплановані та виконані у 2019 році».

Хтось щось зрозумів з написаного чиновником? То обладнання неможливе, бо «не перебуває на балансі» чи «не виділені гроші»? Рішення ради необхідне по прийняттю на баланс, по обладнанню зупинки чи по всьому одразу? Зате кінцівка пафосно-переконлива у совковському стилі: «…роботи будуть заплановані та виконані у 2019 році».

Тут виникає логічне запитання: чи читає керівник КП сповнені абсурду відписки, під якими ставить підпис?!

зупинка5

Але це ще не все. Відповідь на наступне звернення не менш «фахова». «До мене звернулися жителі будинків по просп.Незалежності,1,3, 3а,5,6,8, вул.Енергетиків,1, Варшавської, 21,23 з приводу встановлення автобусної зупинки навпроти професійного ліцею з боку просп.Незалежності,3 для зручності доїзду працівників ХАЕС на нічні і денні зміни, жителів міста, які добираються на дачні ділянки в с.Комарівка та поблизу ХАЕС», – лист такого змісту направив Петро Шелепало до адміністрації КП «Благоустрій».

Петру Івановичу надійшла відповідь за підписом В.Кондрацького, датована 3-м грудня: «Повідомляємо вам, що звернення щодо розміщення та облаштування автобусної зупинки на проспекті Незалежності у районі будинку №3, для забезпечення перевезення персоналу ВП «Хмельницька АЕС» та мешканців міста Нетішин на дачні ділянки, розглянуто та взято до уваги.

Станом на 30.11.2018 року працівниками нашого підприємства проведені погодження схематичного розміщення запланованого місця автобусної зупинки.

Підприємством Славутський РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» схема не погоджена, так як на зазначеній території проходять їхні мережі напругою 10 кВ».

У копії схеми погодження, доданої до листа, зазначено: КП «Благоустрій», ВП «ХАЕС», «С-9» погодили встановлення зупинки відповідно 14 та 15 лютого цього року, Обленерго «не погоджено» 16 лютого. Питання: які такі погодження  проведені «станом на 30.11.2018 року»? І ще виникає безліч супутніх запитань. Облаштування зупинки неможливе і крапка? Облаштування зупинки можливе у місці, де не проходять мережі? Облаштування зупинки можливе, але це вимагає додаткових зусиль тощо?

Схоже, обійшовши поважні інстанції, за відповіддю пересічному нетішинцеві залишається звертатися хіба що до ворожки.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, грудень, №12 (120)