хаес118-19 січня на Хмельницька АЕС відбулась робоча нарада з питань реалізації проекту: «Модернізація систем повномасштабного тренажера (ПМТ) енергоблока №1, включаючи моделі активної зони та моделі теплогідравліки першого контуру», – повідомляє Хмельницька АЕС.

Нарада проходила за участі представників Енергоатома, фахівців компанії GSE Performance Solution Inc. (США) та ХАЕС.

Обговорювалися організаційно-технічні питання проекту.

За словами заступника головного інженера з підготовки персоналу, керівника навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимира Ісупова, модернізацією повномасштабного тренажера ХАЕС займатиметься команда фахівців, яка його побудувала і ввела в експлуатацію в 1997 році. Саме завдяки американській фінансовій і технічній допомозі на ХАЕС успішно функціонує ПМТ вже понад двадцять років.

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди сидят и в помещении

Як зауважив керівник проекту Mahmoud Nazem, в рамках зустрічі були детально обговорені умови договору, а також технічні вимоги. «Так як тренажер включає в себе технічну та програмну частини, важливо, щоб програмне забезпечення було налаштоване таким чином, щоб воно реагувало, як на реальній АЕС»,- зазначив фахівець.

Модернізація тренажера – необхідна умова продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС, наголосив Володимир Ісупов, після модернізації тренажер буде доповнено додатковими функціями: більш точного розрахунку активної зони, а також впроваджено нову модель тренування при важких аваріях, сучасні моделі теплогідравліки першого контуру.

«Це буде найсучасніший тренажер, який ефективно використовуватиметься при підготовці персоналу Хмельницької АЕС»,- зазначив керівник навчально-тренувального центру.

Джерело – Хмельницька АЕС