хаес зима2Проектний термін експлуатації першого енергоблока ХАЕС   вичерпано 13 грудня 2018 року.

Як повідомляють в інформаційному центрі ХАЕС, нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб. «Хмельницькою АЕС отримано позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки щодо експлуатації енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації», – йдеться в повідомленні.

Атомники додають, що продовження терміну експлуатації енергоблоків, за умови підтвердження регулюючим органом рівня їх безпеки, є визнаною світовою практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в країні.

“Під час довготривалого планово-попереджувального ремонту протягом 2018-2019 років, заплановано здійснити капітальний ремонт генератора, середній ремонт реактора та парогенераторів, повне вивантаження активної зони, ремонт всіх трьох каналів систем безпеки. Також у планах виконати роботи з продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання, замінити обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока”, – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, атомники хочуть почути думку громадськості щодо подальшої експлуатації першого енергоблока. На офіційному сайті ХАЕС оголошено про громадські слухання, які відбудуться з участю фахівців Хмельницької АЕС у лютому – березні цього року.

Відомо, що громадські слухання за участю представників Білогірського району відбудуться 8 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин).

Громадськість Ізяславського району зможе висловитися 20 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин).

Для нетішинців громадські обговорення пройдуть в Нетішині 21 лютого о 18 годині в КЗ «Палац культури» (вул. Шевченка, 3).

Жителі Славутського району зможуть висловити свою думку з приводу продовження експлуатації першого енергоблока 22 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин).

А мешканці Славути – 15 березня о 17 годині в Палаці культури (вул. Ярослава Мудрого, 64, м. Славута).

Мешканців села Пліщин Шепетівського району запрошують на обговорення 6 березня на 11 годину в навчально-тренувальний центр ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин).

Пропозиції та запитання щодо теми обговорення можна вносити за телефонами: (03842) 6-37-13, 6-37-93, 4-05-46.

Джерело – ye.ua