хаес зима2На Хмельницька АЕС в рамках виконання робіт з продовження експлуатації модернізують перевантажувальну машину.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває ремонтна кампанія, у ході якої реалізується програма з продовження терміну його експлуатації. В даний час велика увага спеціалістів спрямована на модернізацію перевантажувальної машини у реакторному відділенні.

На данном изображении может находиться: на улице

Для технологічних процесів на Хмельницькій АЕС перевантажувальна машина має надзвичайне значення. У реакторному відділенні вона використовується для вивантаження відпрацьованих тепловиділяючих збірок з реактора і установки їх в басейні витримки, завантаження «свіжих» тепловиділяючих збірок в реактор та контролю їх висотного положення, установки відпрацьованих касет в чохол транспортного контейнера, тощо.

В рамках модернізації перевантажувальної машини заплановано оновити всі підшипники, електродвигуни з редукторами, приводи робочої та телевізійної штанги, телевізійну камеру, всю кабельну продукцію та датчики контролю. 

За словами начальника цеху по ремонту тепломеханічного устаткування реакторного відділення енергоремонтного підрозділу Ігоря Причти, модернізацією перевантажувальної машини займаються, окрім спеціалістів ХАЕС і вітчизняних підрядників, й представники угорських компаній. Роботи виконуються відповідно до проекту модернізації в терміни передбачені графіком виконання даних робіт. 

Основні роботи з модернізації виконують спеціалісти ТОВ «Атоммонтажсервіс», Монтажне управління №13, ТОВ «ПриладСистеми», ТОВ «Сертцентр АСУ».

Проведення шеф-нагляду за монтажем та пусконалагоджувальними роботами механічної частини проводяться представниками угорської фірми Ganz Engineering and Energetics, а системи управління та електричної частини, нагляд за пусконалагоджувальними роботами довірено спеціалістам EVIG Engineering Co Ltd (Угорщина).

Вони, зокрема, причетні до перевірок блоків живлення, комунікації між мікрокомп’ютерними вузлами, тестування зовнішніх комунікаційних контактів, стану програм і плат, виконання операцій в режимі «Симуляція». 

У ході ремонтної кампанії роботи з модернізації перевантажувальної машини планується завершити у першій декаді лютого цього року. Пізніше буде реалізована низка технологічних процедур, що дасть можливість ввести перевантажувальну машину в дослідну експлуатацію та виконати завантаження палива в реактор, а в подальшому прийняти рішення про введення її в промислову експлуатацію і продовження терміну експлуатації.

Джерело – Хмельницька АЕС