DSCN1508Нетішинському професійному ліцею – 35 років

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

35 років тому, 14 вересня 1983 року, наказом Державного комітету Української РСР на базі Всесоюзного виробничого об’єднання «Союзатоменерго» був заснований Нетішинський професійний ліцей (колись ПТУ-23 м.Нетішин).

18 грудня 1991 року Міністерство атомної енергетики і промисловості СРСР передало училище Міністерству освіти України.

Від 16 березня 2003 року професійно-технічне училище №23 реорганізоване в Нетішинський професійний ліцей.

Основний напрямок – підготовка кадрів для ХАЕС

Від початку діяльності ПТУ-23 основним завданням було підготувати кваліфікованих фахівців певного спрямування за заявками Хмельницької АЕС. Перелік спеціальностей був значний: електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, електрогазозварювальник, оператор спецхімводоочистки, оператор реакторного відділення, слюсар з ремонту устаткування машинних цехів і гідроелектростанцій, лаборант хіманалізу тощо.

Учні проходили виробничу практику на ХАЕС, там же, як правило, після закінчення навчання працевлаштовувались. Щороку близько 250 випускників приходили на роботу після закінчення учбового закладу у підрозділи ХАЕС.

За 35 років тут отримали кваліфікацію більше 10 тисяч учнів, значна частина яких працює на атомній станції, на різних підприємствах Нетішина, області та України, а також у країнах далекого та близького зарубіжжя.

Чимало випускників продовжили навчання за фахом у вищих учбових закладах.

Затребувані професії плюс середня освіта

профліцейНавчально-виробничий комплекс включає у себе навчальний та навчально-виробничий корпуси, загальною площею 4 374 м2, де обладнано 20 навчальних кабінетів, 6 лабораторій, 8 майстерень, їдальню на 250 місць, спортивний зал та відкриті спортивні споруди і майданчики, тир, два гуртожитки на 720 місць, бібліотеку з читальним залом на 50 місць, з книжковим фондом понад 19 000 екземплярів, актовий зал на 350 місць, медпункт та стоматологічний кабінет.

Проектна потужність ліцею – 720 навчальних місць, площа для навчальних цілей складає 3 040 кв м.

Нетішинський профліцей – заклад ІІ атестаційного рівня. Учні тут здобувають одночасно з одержанням робітничих професій середню освіту. Опановують такі професії: слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних засобів категорії «С», електромонтер з ремонту та обладнання електроустаткування, електрогазозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, швачка, кравець, кухар, офіціант.

Кадровий потенціал

DSCN0766

Першим директором закладу був Роман Богомолець. Естафету переймали Сергій Полковников, Микола Стасюк, Віктор Островський, Анатолій Крузер, котрий понад 20 років був на чолі профліцею. Нині установу очолює досвідчений педагог Олександр Осадчий.

Майже 100 працівників задіяні у робочому процесі профліцею. Це викладачі, майстри, вихователі, методисти, соціальні педагоги, психологи, керівники гуртків, бібліотекарі, бухгалтери, чергові по гуртожитку, слюсарі-ремонтники, двірники, слюсарі-сантехніки, сторожі, електромонтери, гардеробники, юрисконсультанти, прибиральники, коменданти, паспортисти, водії, інспектори по кадрах, секретар-друкарки, медичні сестри, та ін.

Натхненно та віддано трудяться у закладі – протягом 34 років нині директор Олександр Осадчий, його заступники Галина Крученик 31 рік та Тетяна Максимчук 28 років, старший майстер Володимир Ющенко, Відмінник освіти України – 31 рік, заступник Алла Павлюк – 15 років.

Вдячні ліцеїсти й іншим співробітникам: практичному психологу Наталії Козубській, майстрам виробничого навчання Валентину Войтюку, Галині Крузер, Василю Матвійчуку, Ніні Семенишиній, Василю Цехмейструку, Віталію Шминдрі, Ларисі Шпак, Ларисі Тімощук, Якову Годованюку, Світлані Новіткевич, викладачам Ніні Демчук, Марії Спаській, Тетяні Шпак, Олені Сусол, Оксані Ровенській, Тетяні Васильчук, вихователям Вірі Лук’янчук, Сусанні Арзуманян, Ларисі Дроботюк, Аллі Хмуровській, інспектору з кадрового забезпечення Тетяні Островській, керівнику гуртка Діані Нанушян, керівнику фізичного виховання Борису Олійнику, методисту Оксані Оверчук, викладачам Василю Охріменку, Петру Косіку, Олені Самковій, Галині Сорокіній, Дмитру Шевцову, соціальному педагогу Світлані Степанюк, коменданту Жанні Бендюг, паспортисту Тамарі Баєчко, медичній сестрі Жанні Дячук, головному бухгалтеру Анжелі Чернієвській, бухгалтерам Ніні Зареванській, Вікторії Крузер, Майї Ямчук, секретар-друкарці Ользі Броновицькій, бібліотекарям Ірині Данюк, Юлії Максимчук, шеф-кухарю Світлані Жогло, секретарю навчальної частини Марії Петрук, інженеру з охорони праці  Анастасії Подолюк, завгосподарством Галині Словінській, механіку Сергію Казмірчуку, водію Василю Кузьмінчуку, електромонтеру Віталію Устянику, заввідділенням НПЦ Володимиру Хандажевському та всім іншим, хто причетний до повноцінного функціонування професійного ліцею.

Перспективи – за новітнім Центром зварювання

центр зварювання

На сьогоднішній день у профліцеї здобувають затребувані на ринку праці робітничі спеціальності 408 учнів.

У грудні 2018 року на базі ліцею відкрито навчально-практичний Центр зварювання. Для навчальних лабораторій придбано новітній тренажер зварника, 14 нових зварювальних апаратів, які дозволять учням опанувати ручне, напівавтоматичне дугове зварювання. Загалом облаштували 15 робочих місць для практичних занять. Навчальні місця забезпечені якісним австрійським обладнанням фірми «Фроніус», це, зокрема, новітній тренажер зварника, апарати аргонодугового зварювання, повітряно-плазмового різання, ручного дугового зварювання, які дозволять ліцеїстам опановувати різні види зварювання.

Окрім навчання учнів, у центрі також планується підвищувати кваліфікацію зварювальників з усієї України.

Загалом у Центр інвестували майже 4 мільйони гривень з державного та обласного бюджетів. В умовах дефіциту кадрів робітничої професії, відкриття Центру зварювання надзвичайно актуальне, адже попереду добудова третього та четвертого енергоблоків ХАЕС.

Ліцеїсти у спорті, творчості та доброчинності

Відрадно, що учні НПЛ гарно проявляють себе у навчанні, а також у різноманітній позаурочній роботі. Скажімо, у 2017 році команда футзалістів та волейболістів ліцею була переможцем у Хмельницькому. У 2018 році за ліцеїстами були перші місця в області з волейболу та легкої атлетики.

У конкурсі молодіжних газет «Нова преса» в номінації «Краще репортажне відео» ліцеїсти отримали диплом ІІ ступеня, у конкурсі «Омріяна юність» – диплом ІІІ ступеня. В огляді художньої самодіяльності та декоративно-прикладного мистецтва здобували дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів та ін.

Активні ліцеїсти і у громадській діяльності. Хлопці та дівчата – постійні учасники благодійних акцій «Серце до серця» та «Подаруй тепло солдату». Учні на зібрані гроші закупляли теплі речі солдатам, виготовляли печиво у вигляді сердечок-оберегів, плели маскувальні сітки та ін.

Всю зібрану допомогу відправляли воїнам на Схід через волонтерів громадських організацій міста «Нетішинська Самооборона» та «38 сотня ім.Устима Голоднюка».

Радіє душа за Нетішинський професійний ліцей, який зустрів своє 35-річчя у чудовому настрої та з високими досягненнями у роботі.

Джерело – Петро ШЕЛЕПАЛО, член НСЖУ, Відмінник освіти України, Газета “Пост громадського контролю”, січень, №1 (121)