20 лютого 2014 року в центрі Києва загинуло близько півсотні протестувальників та кілька представників “Беркута”

 

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану

Вранці 20 лютого оточений силовиками Майдан перейшов у наступ. “Беркут” та внутрішній війська почали відступати. О 8:30 вдалося зайняти приміщення міністерства Агрополітики, близько 10-ї звільнили Жовтневий палац та Український дім. Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 1

Силовики на вулиці Інститутській стріляли в наступаючих на них прихильників Майдану. Того ж дня тапізніше в інтернеті з’явились декілька відео, на яких зображено, як силовики стріляють з вогнепальної зброї в неозброєних протестувальників на вулиці Інститутській. В той же час на дахах готелів “Козацького” та готелю “Україна” розташувались снайпери, що відкрили прицільний вогонь по протестувальниках на ураження. У результаті до 14-ї години число загиблих досягло 35 осіб, а о 17-й уже повідомлялося про 60 загиблих.

Події у центрі Києва змусили низку осіб перейти на бік Євромайдану. Заявили про

 

вихід з Партії регіонів голова КМДА В. Макеєнко та голова Вінницької ОДА Сергій Татусяк. Про перехід на бік Євромайдану заявили силовики Львівської області, СБУ Закарпаття тощо.

 

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 2

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 3

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 4

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 5

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 6

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 7

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 8

Близько 17-ї години народні депутати почали збиратися у Верховній Раді для обговорення ситуації у центрі Києва. О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”. Цей правовий акт визнав, що дії силових структур були незаконними і постановив: “Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству оборони України та підпорядкованим їм військовим та воєнізованим формуванням негайно припинити та не допускати надалі застосування сили. Заборонити використання будь-яких видів зброї та спеціальних засобів проти учасників акцій протесту”. За прийняття цієї постанови проголосувало 236 депутатів, в тому числі 35 депутатів від фракції Партії регіонів та 35 позафракційних. Жодного голосу не дала лише фракція Комуністичної партії. Ця постанова поклала край триденному кровопролиттю.

Хроніка Революції Гідності: Найкривавіший день Євромайдану - фото 9

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя