камозін фотоЯк у Нетішині виділяли премії медикам

Де ж правда, а де – «напівправда» з «брехнею»?

Про це – у публікації депутата міської ради Юрія Камозіна у Газета “Пост громадського контролю”.

Висловити свою точку зору, а також донести до громади інформацію, як усе насправді відбувається, мене спонукала публікація у січневому випуску «Посту громадського контролю» під назвою «Що небезпечніше: брехня чи напівправда?». Її автор – моя колега по депутатському корпусу, голова фракції «Воля-РНС» Валентина Щукла. До речі, ця сама замітка була надрукована і у листівці «Вісник міського голови», а також гуляла «Фейсбуком» завдяки працівникам виконкому, підпорядкованим міському голові.

В.Щукла безцеремонно та безпідставно звинувачує журналіста ПГК у «брехні» у висвітленні сесії міської ради та проблем інфекційного відділення, з якими насправді щодня зіштовхуються пацієнти. 

Оскільки у тексті авторка згадує мене, то вважаю, що зобов’язаний, як депутат, пролити світло на події.

Так от, перше. Депутати – члени бюджетної комісії «насмілились» запропонувати дати премії медикам СМСЧ, всупереч бажанню мера.

Друге. Міський голова на 48-й сесії наполягав, аби не давати медикам додаткові кошти на  премії в розмірі 400 тис грн, а замість цього запропонував зменшити суму до 225 тис грн, за що і проголосували більшість депутатів.

Третє. Працівники медустанови врештірешт отримали премії, орієнтовно на 25 відсотків менші, ніж вони могли  б бути.

Про це «подбала» в тому числі й Валентина Щукла, яка мала б відстоювати інтереси співробітників, адже є заступником головного лікаря з медичної частини СМСЧ м.Нетішин.

…Історія про премії СМСЧ до Нового року розпочалась ще на бюджетній комісії 19 грудня. Це була остання комісія останньої чергової сесії в минулому 2018  році і гроші вже розподіляли та переміщували, так би мовити, під нуль. Питань на розгляд депутатам надійшло небагато, і серед них були і премії. Їх пропонували дати працівникам виконкому, КП «Благоустрій», управлінню культури та соцзахисту. А ось премій для працівників СМСЧ члени комісії не побачили в наданих пропозиціях.

Одночасно депутат Андрущенко Вікторія Славомирівна, яка є працівником СМСЧ,  повідомила про маленькі зарплати в лікарні, середній розмір яких – 5 тис грн. Під час засідання також з’ясувалось, що середня зарплата працівників виконкому складає 10 тис грн, первиної медицини – Центру ПМСД – 10 тис, освіти 7,5 тис, культури 5,5 тис, благоустрою – 5 тис. Отже виходило, що спеціалісти СМСЧ є найбільш низькооплачуваними в місті, і “стояли поруч” з працівниками КП «Благоустрій».

Отож, після закінчення обговорення  основних питань, поданих на комісію, я  (депутат Юрій Камозін) запропонував повернутися до розгляду питання низької зарплати в СМСЧ і можливості  преміювання медиків до Нового року. Адже, як я зауважив, чомусь премії СМСЧ до розгляду не потрапили взагалі!

Під час обговорення прозвучала інформація, що в СМСЧ можливо буде економія по комунальних послугах, але на премії там коштів не буде. Депутат Юрій Мирончук запропонував виділити з резервного фонду 400 тис грн на премії працівникам СМСЧ, адже рік уже закінчувався,  а в резервному фонді залишалось десь 420 тис грн. Бюджетна комісія проголосувала за цю пропозицію.

Але через два дні, вже на пленарному засіданні 48 сесії міський голова запропонував зняти з розгляду виділення 400 тис грн медикам, і замість цього дати їм лише 225 тис грн. Йшлося і про те, що все ж таки СМСЧ зекономила 360 тис грн на комунальних послугах і ці гроші можуть піти на премії, але це буде вирішувати адміністрація закладу.

Після гарячої дискусії, врешті-решт пропозицію бюджетної комісії про 400 тис грн на премії СМСЧ депутати завалили, натомість проголосували лише 225 тис грн, як це пропонував міський голова.

Отже, медики все ж таки отримали премії, але  орієнтовно на 25 відсотків менші, ніж вони могли б бути.

Мало того, мер обурювався, як члени бюджетної комісії насмілились подати свою пропозицію, не погодивши це  з ним!!!
У відповідь я процитував норму закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, а саме статтю 42, де зазначається, що міський голова повинен витрачати кошти лише за призначенням, визначеним радою. Відтак саме депутати (!) визначають, скільки і на що потрібно витрачати коштів.

Однак  міський голова ще і сумбурно та зневажливо висловився про бюджетну комісію: а то получається сидять, відітє лі, все принесіть на блюдечку  і  придумай,  згадай що це вони ще придумають”. Дивно, да?

Це він каже депутатам, які за законом визначають, скільки і куди витрачати коштів. На жаль, у нас в місті міська рада перетворилась на фарс і всі рішення, як по землі, так і по бюджету, диктує одна людина. Тому і не фінансуються ОСББ, ліфти, паркувальні кишені, громадські ініциативи та інше. Фінансуються лише проекти, тендери по яких виграють одні і ті ж фірми!

Зрозуміло, що стаття В.Щукли була написана з наміром відбілити міського голову, фракцію якого вона очолює, та депутатів, які завжди наготові виконувати всі його примхи.

А звинувачення на адресу журналіста «Посту громадського контролю» Руслани Чернюк у «брехні» і «напівправді» взагалі безпідставні. Автор описала перебіг сесії міської ради. У її об’єктивності може переконатися кожен, переглянувши трансляцію сесії, яка є у Інтернеті у вільному доступі.

Джерело – Юрій КАМОЗІН, депутат Нетішинської міської ради, Газета “Пост громадського контролю”, лютий, №2 (122)