клевер4Оксана Сидорчук: «Зовсім скоро «Clever Space» розширить свої можливості»

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Минуло трохи більше півроку, як у Нетішині заявив про себе новітній освітній проект – Центр розвитку Clever Space, який позиціонував себе як розумний простір для гармонійного розвитку дітей і не тільки їх.

Чого вже вдалося досягти, які напрацювання відбуваються наразі та чого очікувати від «клевера» у найближчому майбутньому, – розповідає директор Центру Оксана Сидорчук.

Від одного до сто одного – клієнти Clever Space

-Пані Оксано, якого віку – «від» і «до» ваші відвідувачі та що цікавого і креативного ви їм можете запропонувати?

клевер1

– Наші клієнти – це малеча від 1-го року, які відвідують розвиваючі заняття разом із своїми матусями. Малюки від 2 до 5 років мають можливість займатися у групах короткотривалого перебування. Старші дошкільники (5-6 років) готуються до переходу на нову сходинку їхнього життя – до школи. Удосконалюють свої знання з іноземних мов та математики школярі. Отримує наші послуги і молодь, яка, на жаль, планує працевлаштування за межами України й опановує польську або ж німецьку мову.

Та як кажуть у народі, що для навчання ніколи не буває пізно, так і нашими студентами є люди поважного віку, які на заслуженому відпочинку оволодівають іноземними мовами, щоб вирушити у подорожі за кордон.

-Які іноземні мови у Нетішині в тренді? Пам’ятається, ви і китайську пропонували для вивчення.

– Звичайно ж, серед «лідерів» – англійська мова, адже її активно вивчають і в школі, і у ВУЗах. Проте час ставить перед людьми свої вимоги і хтось заради цікавості, а хтось (що є здебільшого) за потреби вивчає польську та німецьку мови. Це зумовлено перш за все трудовою міграцією. А хто володіє мовою, той і відчуває себе вільніше на чужині, та й заробітня плата вища. Китайська мова ще не знайшла своїх «шанувальників», проте всьому свій час і я сподіваюся, що у стінах нашого закладу пролунають вітання і китайською мовою.

-Чи практикуватимуться надалі «літні табори» з опанування іноземних мов, які були досить популярними серед дітлахів?

– Як показала минулорічна  практика, літній табір може бути не лише цікавим, а й корисним. Вільний час на канікулах можна використати з користю та із задоволенням. Цього року ми обов’язково практикуватимемо літні табори із групою короткотривалого перебування, які будуть включати у свою програму і вивчення іноземної  мови, і творчі майстерні та ще багато-багато чого цікавого та інноваційного. Наші педагоги вже працюють над створенням програм і я вас запевняю – ми здивуємо Нетішин цікавою та насиченою програмою для школярів.

Чим зацікавлюєте найменших відвідувачів?

клевер3

– Наша головна мета у роботі з найменшими – це навчити дітей комунікації, соціалізації, творчому мисленню, активності. У своїй роботі використовуємо різноманітні інноваційні методи та підходи, які дозволяють зробити заняття цікавими, невимушеними та головне – розвиваючими. Ми не створюємо атмосферу «сидимо за партою – руки на парті», ми пропонуємо дитині вільно висловлювати свої бажання та думки. Прислуховуємося до того, що хоче дитина, і коли малеча отримує бажане – вона наша!

– Чи знайшли своє місце у Clever Space дошкільники та школярі?

– У нас кожен знаходить своє місце. У дошкільників своя місія – розвиватися та готуватися до школи. У школярів же інша – ефективно засвоювати навчальний матеріал. Ми допомагаємо тим,  у кого виникають певні труднощі у навчанні і тим, хто хоче знати ще більше.

Тут варять мило, розписують футболки, виготовляють квіти

клевер2

-Останнім часом ви пропонуєте розмаїття власне творчих майстерень: це і миловаріння, і розпис футболок, і виготовлення квітів з фоамірану. Що найпопулярніше серед клієнтів? Де берете фахівців, адже, щоб навчити когось, потрібно уміти самому?

– Перш за все навчаємо того, що вміємо самі. Кожен педагог у нашій команді сучасний та креативний. Ми спочатку проводимо «внутрішні» майстер-класи (між педагогами), навчаємося одне в одного, а потім переносимо свої вміння для дітей. Найбільшої популярності набули майстер-класи із миловаріння, адже всі вироби – мило різних форм, кольорів та ароматів – це були неповторні подарунки до свят. Ще один не менш цікавий, проте нелегкий майстер-клас із розпису футболок. Для роботи ми використовуємо професійні матеріали, щоб вироби були розкішними та неповторними.

Варто відзначити, що у такій творчій атмосфері наші юні друзі святкують дні народження. Іменинники запрошують своїх гостей до цікавих занять та створюють виріб-згадку про цей святковий день.

На часі – нові і навіть несподівані проекти

-Що за півроку роботи ви можете окреслити як здобутки, а на чому можливо довелося «спіткнутись»?

– Здобутки у нас ще попереду, але для того, щоб вони були, ми вже зробили чимало! Перше, що хотілося б відзначити – ми є членами Асоціації дитячих центрів України. Що це для нас? Це навчання для наших педагогів новим методикам та програмам. Щомісяця ми маємо можливість опановувати нові знання за допомогою  вебінарів від професійних спікерів України. Поповнили свій методичний арсенал новою авторською програмою з підготовки дитини до школи «Незабаром до школи», за якою вже влітку готуватимемо майбутніх першокласників до школи. Також ми зареєструвалися на ще один дуже цікавий та ресурсний курс, пройшовши навчання, ми відкриємо нові групи з цього напряму, і я впевнена, що нетішинцям це буде цікаво. Членство в Асоціації – це також досвід та підтримка від колег подібних Центрів України. Ми – не конкуренти, ми – партнери. Ми ділимося ідеями, досвідом та надбаннями.

Також слід відзначити нашу співпрацю з Інститутом спеціальної педагогіки та психології НАПН України, з яким у нас укладена офіційна угода. Нас підтримують дуже мудрі люди, у яких можна отримати і пораду, і підтримку. Вже не вперше до нас у місто приїздить мій науковий керівник – кандидат психологічних наук, остеопат Компанець Наталія Миколаївна і вже чимало нетішинців мали можливість отримати її консультації.

-Запорука успіху подібних вашому закладів – це уміння на кілька кроків випереджати традиційну освіту. Чи вдається це вам?

– Ми намагаємося бути в тренді. Слідкуємо за усіма новинками освітнього простору і плануємо, плануємо та шукаємо шляхи для втілення планів.

-Коли нетішинці почують про ваші нові цікаві започаткування?

– Напрацювань вже є чимало, проте поки нас спиняє простір. Як не дивно, але нам вже тісно! Проте ми знайшли вихід із цієї ситуації та зовсім скоро «Clever Space» розширить свої можливості. Незабаром ми переїдемо у нове, просторе, світле приміщення, де запустимо безліч цікавих, а подекуди навіть несподіваних проектів для гармонійного розвитку дітей, підлітків та молоді!

Джерело – Поліна МУРАВСЬКА, Газета “Пост громадського контролю”, лютий, №2 (122)