супрунюк52Мер Нетішина: «Функція парків – ресторани, розважальні заклади»

Першого березневого дня відбулася 52-га сесія міської ради

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Присутніх депутатів було 25 із наявних 34-х. Пленарне засідання пройшло як ніколи динамічно – за дві години було відпрацьовано більше сотні питань порядку денного.

Проблеми, які привели пересічних містян на сесію – встановлення пам’ятника чорнобильцям та потреба людей з інвалідністю у ізольованому житлі.

Посвідчення депутата міської ради отримав Сергій Волков – новоприбулий депутат від фракції «Самооборона», призначений замість депутатки Ірини Дорожнюк, що достроково склала повноваження у зв’язку з сімейними обставинами. Також С.Волкова було включено до складу земельної комісії.

Натомість зі складу бюджетної комісії виключили «свободівця» Сергія Рижука, який дочасно склав повноваження.

Міський очільник також нагадав присутнім про кінцевий термін здачі декларацій – 1-го квітня.

У бюджеті грошей на пам’ятники немає, чекайте «з барського плеча»

Розпочалося засідання із виступів громадян. Голова громадської організації чорнобильців Таїсія Война просила 15 тисяч гривень на пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії: «33 роки місто без пам’ятного знака чорнобильцям, а ці люди жертвували своїм життям заради усіх нас. Ми маємо макет, виділену земельну ділянку. Завдяки небайдужим людям зібрали 2 тисячі гривень, потрібно ще 15 тисяч. Прохання виділити гроші, щоб до 26 квітня встановити пам’ятний знак».

Олександра Супрунюка обурило таке звернення. Мовляв, пам’ятник «чорнобильцям» є на території пожежної частини, а якщо потрібні гроші, то збирайте їх. «Я зроблю за свої кошти і кошти благодійників пам’ятник «Небесній Сотніі», – сказав градоначальник, а також додав, що принципово після цього зробить за свої гроші й чорнобильцям.

Зневага і насмішки – реакція на виступ людини з інвалідністю

Валерій Марчук, голова громадської організації «Каштан», інвалід І групи, вже вкотре просив посприяти із житловим питанням, оскільки проживає із сім’єю у гуртожитку: «Я перебуваю на черзі на ізольоване житло, у наданні якого комісія відмовила, мотивуючи, що немає підстав». На слова В.Марчука мер реагував гримасами та сміхом. Чоловік з інвалідністю назвав таке ставлення до себе «ганьбою», міську владу – «узурпованою», для якої «вища цінність – власний бізнес» та заприсягся зібрати підписи щодо відкликання міського голови.

Депутатські запити: «захист звіринців», «аварійна дорога», «шкільні бібліотеки»

Олена Матросова («Самооборона»), вказала на потребу в осучасненні бібліотек шкіл міста на прикладі медіатеки, облаштованої у ЗОШ №1.

Запити Лілії Крайчинської з «Волі» спиралися на звернення мешканців та містили прохання: заборонити розміщення та діяльність пересувних цирків та звіринців на території Нетішина з метою підтримки диких тварин, які гинуть унаслідок антигуманного до них ставлення; виділити кошти на встановлення світлофора або «лежачого поліцейського» на проїзній частині на вулиці Михайлова (навпроти магазину «АТБ»), оскільки на цій ділянці посилились аварійні ситуації.

Вищу зарплату – двірникам

Інформував на сесії за пророблену громадську роботу упродовж року голова наглядової ради КП «Благоустрій» Григорій Фесенко.

«… Підприємство потребує термінової заміни застарілого транспорту. Найболючішою проблемою працівників є фонд оплати праці. Найбільше це стосується простих робітників та прибиральниць, зарплата яких потребує підняття, адже складає на руки 3 900 грн», – підсумував громадський активіст.

«Хоча б дві одиниці техніки закупляти у рік», – додав по темі депутат від «Батьківщини» Юрій Максимчук.

Позики з бюджету на придбання житла та на ремонт

Депутатами було внесено чергові зміни до «Положення про здійснення будівництва/придбання муніципального житла за рахунок коштів бюджету міста, коштів громадян, що потребують поліпшення житлових умов  та інших не заборонених законодавством джерел фінансування».

Відповідно до коректив підпункт 4.1. набув такого змісту: «Повернення позики, пені за прострочені платежі здійснюється позичальником шляхом самостійного перерахування щомісячного платежу на спеціальний рахунок позикодавця або шляхом утримань, за заявою позичальника, із заробітної плати щомісячних платежів на рахунок Фонду комунального майна міста Нетішин, на підставі укладеного договору безпроцентної цільової позики між працівником і Фондом комунального майна, згідно з графіком погашення позики, який є невід’ємною частиною договору.

Фонд комунального майна щомісячно до 5 числа наступного місяця перераховує кошти до бюджету міста, з подальшим спрямуванням на надання позик.

За бажанням позичальника може проводитись дострокове повернення позики».

Також «… З метою створення Револьверного фонду підтримки та розвитку житлового фонду м.Нетішин» збільшено на 1 мільйон гривень статутний капітал КП «Агенція місцевого розвитку» – для надання поворотної фінансової допомоги ОСББ.

Сквер передали «Комфорту»

Місцеві обранці затвердили порядок встановлення та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території Нетішина, а також порядок розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою. У контексті останнього міський голова сказав: «Ресторани, розважальні заклади – це відповідає функції парків».

Землі загального користування на Варшавській – для обслуговування міського парку та земельну ділянку на Незалежності, 16 – для облаштування скверу, передали у постійне користування КП «Комфорт».

Ділянку на Незалежності, 18 вилучили в Краєзнавчого музею та передали Територіальному центру соціального обслуговування.

Депутати відмовили Церкві євангельських християн «Посольство Боже» у виділенні земельної ділянки на вулиці Лісова, площею 0,7800 га для будівництва культової споруди. Підстава відмови – ділянка належить до земель лісогосподарського призначення.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, березень, №3 (123)