побілка«Нинішньої весни в Нетішині традиційного біління вапном бордюр та дерев не буде», – повідомив директор КП НМР «Благоустрій» Віктор Кондрацький. Звичка фарбувати у білий колір дерева та елементи міського благоустрою існує тільки у країнах колишнього СРСР.

Така традиція до нинішнього року була і в нашому місті.

Ще в січні 2019 року, розглянувши лист КП НМР «Благоустрій» щодо погодження проведення заходів з фарбування вапном бордюр каменю вулично-дорожньої мережі міста, була надана відповідь за підписом першого заступника міського голови Івана Романюка, в якій зазначено: «Виконавчий комітет Нетішинської міської ради вважає недоцільним проведення фарбування вапном бордюрного каменю в місті. Зазначені заходи потребують великих затрат коштів та людської праці. Доцільніше ці кошти спрямувати на постійне оновлення дорожньої розмітки та ремонт або заміну пошкоджених бордюрів.

У разі необхідності для боротьби зі шкідниками та паразитами рекомендуємо застосовувати спеціальні розчини для обробки дерев.

Окрім того, наголошуємо, що відповідно до п. 9.1.17. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №5 від 10 квітня 2006 року, забороняється білити вапном декоративні дерева та малі архітектурні форми».

Джерело – Виконавчий комітет Нетішинської міської ради