сесія квітень1В Нетішині награлися у депутати

Розпочинати сесію не було з ким, обранців зганяли з-під палки

Деталі про те, як проходила квітнева 54 сесія Нетішинської міської ради – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

«Сьогодні у нас рекорд. Немає кворуму», – розводив руками міський голова, коли стрілки годинника показали десяту, а 54-ту сесію розпочинати не було з ким.

Отже, 12 квітня Олександру Супрунюку не залишалось нічого іншого, як взяти в руки телефон та обдзвонювати «прогульників». У результаті завдяки тому, що кілька обранців «підтягнулося», кворум зібрався впритул і сесія розпочалася на півгодини пізніше.

Прийшли містяни – кожен зі своїм

Нетішинці, котрі попередньо записалися на виступи, говорили про наболіле.

Марія Манзик нарікала: підгузки, які видає лікарня, для її чоловіка, інваліда І групи, не підходять. Раніше на засоби гігієни щомісяця виділялось 500 гривень, за ці гроші була змога купити пелюшки. А після рішення депутатів надавати усім підгузки, інвалід фактично залишився без допомоги, тому родина звернулась із заявою, аби до кінця року чоловікові надавали допомогу грішми.

М.Манзик порушила ще одну проблему, яка не входить до компетенції місцевої влади. Мовляв, обоє з чоловіком – гіпертоніки. За державною програмою «Доступні ліки» мають змогу отримувати препарати від гіпертонії. Але знову скористатися пільгою не можуть, бо ті пігулки, які видає МОЗ, подружжю не підходять.

Людмила Марченко звернулася до депутатів з проханням не голосувати за передачу в оренду землі під її магазином «Сосновий бір» на вул.Ринковій, 5а, до рішення суду. Підприємиця стверджує: держреєстратор незаконно переписав її власність стороннім особам.

марчук каштанВалерій Марчук, інвалід ІІ групи, вже вкотре говорив на сесії про порушення прав  людей з обмеженими можливостями з боку місцевої влади. Чоловік наголосив: за законом його сім’я має право на забезпечення житлом, проте на місці це право ігнорується. В.Марчук наголосив, що вже півтора місяці, як голодує, але міська влада ніяк на це не реагує та продовжує порушувати права інвалідів. Тому єдиним шляхом він бачить відкликання міського голови та збиратиме з цього приводу підписи нетішинців (пізніше Валерій Марчук повідомив редакцію ПГК, що очолювана ним громадська організація «Каштан»  6 травня о 18.30 у хабі (приміщення Палацу культури, вхід від парку) збирає збори щодо висловлення недовіри міській владі).

Наталія Ковза наполягала, щоб депутати, перш ніж приймати рішення по земельній ділянці на «гречаному полі», розібралися у ситуації. Жінка стверджує, що недобросовісні сусіди спочатку орендували, а потім продали землю, яка належить її сім’ї.

Віктор Сапожнік, директор ДП «Славутський лісгосп» звернувся до обранців, аби ті переглянули ставку земельного податку в Нетішині до середньої по області.

Переможець конкурсу відмовився від приміщення в Торговому центрі

сесія квітень3У «Виступах» слово взяв депутат від «Самооборони» – «Народного контролю» Юрій Камозін. Він говорив про те, що міська рада не надає обранцям вчасно проекти рішень у міжсесійний період, про потребу у встановленні додаткових табличок на зупинці біля «Універмагу» та запитав у директора Торгового центру, який також є депутатом, чи заключено договір з переможцем конкурсу на оренду приміщення, яке займав міні-маркет «Наш край». Відповідно, чи сплачуються податки до бюджету. Михайло Брожик відповів, що переможець відмовився укладати договір, відтак звернулися до наступного претендента на оренду за підсумками конкурсу. Мовляв, очікується від нього відповідь.

Щодо рішення виконкому зі встановлення тарифів на вивезення та захоронення побутових відходів говорив Роман Кузів («Воля» – «Рух нових сил»). Обранець наполягає, що сторона споживачів не мала змоги довести свою позицію щодо встановлення тарифів. Цього питання стосувався і депутатський запит Р.Кузіва.

Заборонити пересувні цирки та звіринці?

У «Депутатських запитах» Юрій Максимчук порушив питання вигулу у місті собак бійцівських порід без намордників і поводків, та потенційну небезпеку, яку несуть ці тварини оточуючим.

Лілія Крайчинська («Воля» – «Рух нових сил») вже вкотре наполягала, аби рішенням сесії заборонити в’їзд у Нетішин пересувних цирків та зоопарків, адже це пропаганда серед дітей антигуманного поводження з тваринами.

Марія Самохіна («Батьківщина») говорила про нагальну потребу у пішохідному переході у районі Будівельників,1 (біля «Залізяки»), відсутність якого повсякчас наражає містян на небезпеку.

Про будівництво енергоблоків №3 та 4

Першим голосувалося рішення «Про погодження розміщення реакторної (ядерної) установки ВВЕР-1000 – енергоблоків №№3 та 4 Хмельницької АЕС». Цим же рішенням затверджено перелік проектів (всього – 53 позиції), що мають вагоме значення для розвитку міста та які реалізовуватимуться під час будівництва енергоблоків. У цьому списку – капітальні ремонти шкіл та дитсадків, будівництво міського парку, водопроводу на Солов’євській та ін.

Олег Рахлінський, заступник генерального директора ВП ХАЕС з капітального будівництва зауважив, що «Енергоатом» буде не замовником, а фінансистом згаданих об’єктів.

лобода фотоСклав депутатські повноваження Олександр Лобода

Ще за жодної каденції не спостерігалося такої плинності депутатів. Цього разу голосували за дострокове припинення повноважень депутата від «УКРОПу» Олександра Лободи. Підстава – заява парламентаря. Його місце у сесійній залі займе наступний у виборчому списку від партії «УКРОП».

До слова, упродовж скликання дочасно припинили повноваження ще троє депутатів Нетішинради: Марія Бондюк зі «Свободи» та Сергій Рижук, який прийшов на її місце, а також Ірина Дорожнюк із «Самооборони».

Приєднання Кривина, ліквідація БТІ та Міського ринку

Необхідні рішення були прийняті щодо добровільного приєднання до територіальної громади міста обласного значення. Йдеться про приєднання Старокривинської сільської територіальної громади (сіл Старий Кривин та Новий Кривин) до нетішинської міської територіальної громади.

Також на сесії було ліквідовано два комунальних підприємства: «Нетішинський міський ринок» та «Бюро технічної інвентаризації» (БТІ).

Послуги ЦНАПу, бізнес у парку, допомога інваліду

До переліку послуг, що надає ЦНАП, додали ще три: «Призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною», «Призначення компенсації послуги «муніципальна няня», «Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях».

КП «Комфорт» надали згоду на розробку комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міського парку, що на вул.Шевченка.

Юлії Величкевич, особі з інвалідністю І групи, для проведення ремонту квартири виділили матеріальну допомогу у сумі 15 тис.грн.

міський ринок3На Ринковій зведуть житловий будинок

Низку рішень було прийнято у розділі «Земельні питання». Зокрема, включено для продажу на аукціоні земельну ділянку на вул.Ринковій площею 1 гектар – з метою будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури.

Незважаючи на рішення суду, депутати вкотре не підтримали рішення «Про передачу в оренду ПП «Укрспецізоляція» земельної ділянки на вул.Варшавській. Мова про 3 гектари пляжу, на які претендує Володимир Соснов.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, квітень, №4 (124)