пам'ятник вандалиЗнівечений пам’ятник, комунальні борги, старі болячки та походеньки мера

Деталі про резонансні події квітня – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Пам’ятник Небесній Сотні сплюндрували ще до його відкриття

У неділю, 21 квітня, в Нетішині відбулося відкриття пам’ятного знака Героям Небесної Сотні  (на проспекті Курчатова, навпроти виконавчого комітету Нетішинської міської ради).

За офіційною інформацією, ініціювала встановлення пам’ятного знака громадська організація «38 сотня імені Устима Голоднюка». Роботи з монтажу та облаштування навколишньої території здійснили волонтери. З міського бюджету коштів витрачено не було.

Але, на жаль, не обійшлося без прикрого інциденту. Ще до відкриття пам’ятник пошкодили вандали – невідомі особи відбили від його основи частину лівої ступні героя.
Обставини та причетні особи встановлюються поліціянтами.

міст відремонтований2Відремонтовано багатостраждальний місток через Горинь

Вже багато років поспіль нетішинці і вимагали, і просили у місцевої влади відремонтувати аварійний міст через Горинь, що веде до дач містян. Немічні пенсіонери, які неодноразово зверталися з цією проблемою до нашої газети, навіть готові були збирати гроші на ремонт з власної мізерної пенсії.

Від чинного міського голови нетішинці чули з приводу ремонту містка спочатку гучномовні передвиборчі обіцянки, а потім постійні відмовки, чому ремонт виконати неможливо.

Коли терпець урвався, на народному віче під назвою «Дістало!», яке відбулося торік у червні, однією із ключових вимог до місцевої влади був ремонт містка, занотований у резолюції під пунктом 4.

І ось місток нарешті відремонтовано, щоправда, переважно силами волонтерів та за підтримки місцевих комунальних підприємств.

До слова, попереднього разу місток ремонтували також місцеві активісти.

мер зустрічі1Мер Нетішина пішов по дворах

Після першого туру президентських перегонів Нетішинський міський голова несподівано змінив свою тактику та пішов у люди.

Зустрічі з містянами у дворах влада започаткувала начебто з метою, аби «запитати, що турбує мешканців міста, і що потребує негайного вирішення та втручання». Ось тільки дивує, чому мер зацікавився проблемами лише через 4 роки після обрання його на посаду, за півтора роки до наступних місцевих виборів. Хоча подейкують, що у разі зміни президента дата парламентських та місцевих виборів може бути дуже близькою.

Містяни, які відвідують подібні зустрічі, озвучують проблеми, вирішення яких затягується владою вже кілька років поспіль. Це випалювання деревного вугілля з усіма його згубними наслідками для здоров’я та довкілля, гральні заклади, завсідники яких систематично порушують громадський спокій, високі комунальні тарифи, інфраструктура парку, ремонт доріг та тротуарів, осучаснення дитячих майданчиків, будівництво дитячого садка на Варшавській, облаштування автостоянок біля житлових будинків, незадовільне вуличне освітлення, безпритульні тварини, необхідність накриття сміттєвих баків поблизу п’ятиповерхівок тощо.

Ось тільки своїми відповідями та порадами ні міський голова, ні представники з його оточення нетішинців не здивували: «… Проблеми на контролі влади. Вирішити їх не так вже й легко. Об’єднуйтеся, збирайте підписи, викликайте поліцію по факту» тощо. Тобто, риторика мера не змінилась: ваші проблеми – вирішуйте їх самі.

Скільки нетішинці заборгували за комунальні послуги?

Адміністрація КП НМР «ЖКО» закликала містян сплатити борги за комунальні послуги та наголосила: «Ремонт та утримання будинків, їх конструктивних елементів, водопровідних та каналізаційних мереж, а також надання комунальних послуг проводиться виключно за кошти, які ви сплачуєте.

Статтями 64, 66-68, 160, 162 Житлового кодексу України, статтями 360, 815, 816 Цивільного кодексу України, статтею 9 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” на вас покладено обов’язок сплачувати кошти за житлово-комунальні послуги вчасно та в повному обсязі».

За повідомленням КП «ЖКО», станом на 1 квітня мешканці багатоквартирних житлових будинків, в тому числі гуртожитків та ОСББ, заборгували за житлово-комунальні послуги

близько 3-х мільйонів гривень.

За такої ситуації КП «ЖКО», як управитель багатоквартирних будинків, не має можливості надавати в повному обсязі увесь перелік житлово-комунальних послуг.
Тому комунальне підприємство розпочинає роботу зі стягнення суми заборгованості за надані підприємством послуги у судовому порядку.
Неплатникам наголошують: у разі стягнення боргу у судовому порядку, крім суми основної заборгованості, з них буде стягнуто 3 відсотки річних, втрати від інфляційних процесів, а також сума судового збору, яка з 1-го січня складає 1 921 грн.
Поруч із цим, квартирокористувачі-боржники мають можливість звернутися до підприємства з метою досудового врегулювання питань по боргах, шляхом укладання угод на їх реструктуризацію, з обов’язковою оплатою 50 відсотків від суми боргу.

ліфтЗа чиї кошти ремонтуватимуть аварійні ліфти

За результатами минулорічних експертних обстежень 2 ліфти у житлових будинках потребують модернізації (просп. Незалежності, 24 (І під’їзд), пров. Миру, 8) та 13 ліфтів – капітального ремонту (вул. Набережна 15а (І та ІІ під’їзди), просп. Незалежності, 24 (ІІ та ІІІ під’їзди), вул. Висоцького, 2 (ІІІ під’їзд), просп. Незалежності, 28 (І та ІІ під’їзди),пров. Миру, 1 (І, ІІ, ІІІ під’їзди), просп. Курчатова, 13 (вантажний та пасажирський ліфти), вул. Будівельників,6,).

Управитель вищезазначених будинків – КП «ЖКО». Попередня вартість робіт, відповідно до розрахунків, наданих експлуатуючою рівненською компанією ТзОВ «Арм-Еко», становить 2,7 млн. грн.

Оскільки після оприлюднення кошторисів з’явилось багато питань, КП «ЖКО» ініціювало зустріч  за участю представників виконавчого комітету, експлуатуючої компанії ТзОВ «Арм-Еко», уповноважених співвласників багатоповерхівок, в яких ліфти потребують модернізації чи капітального ремонту.

«Чи надаватиметься фінансова допомога на капремонт та модернізацію ліфтів з міського бюджету? Якщо так, то у яких відсотках буде співфінансування?», – цікавились уповноважені житлових будинків.
«Ліфти – це власність співвласників житлових багатоквартирних будинків.

На яких умовах виділятимуться кошти (з поверненням чи ні) – питання вирішуватиметься після детального аналізу функціонування комунального підприємства «ЖКО».

Ми шукатимемо різні варіанти. Револьверний фонд – один із них. Звичайно, про 100 відсотків фінансування ремонту ліфтів мова не йде, а про часткове – так», – була відповідь міського голови.

До слова, «револьверний фонд» передбачає не фінансування, а надання безвідсоткової позики на ремонт, яку мешканцям потрібно повертати.

кір2Кір не залишає Нетішин

Підступна хвороба знову нагадує про себе. Так, у середині квітня, до інфекційного відділення “СМСЧ м. Нетішин” потрапило 7 містян, хворих на кір. З них – двоє дітей 12-ти та 15-ти років, які є учнями ЗОШ №2 та ЗОШ №4.

Інкубаційний період хвороби триває 21 день. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, енцефаліту, інших серйозних ускладнень, до інвалідності та смерті.

Медики наполягають, що вберегтися від небезпечної недуги допоможе лише вакцинація.

Зібрали 4 причепи сміття

19-го квітня працівники підприємств, організацій, установ, громадських організацій нашого міста вийшли на толоку.

Учасники еко-акції очистили паркову зону і берегову зону річки Горинь, територію дренажно-обвідного каналу, автодорогу Городище-Рівне-Старокостянтинів від знака «Нетішин» до кафе «Хуторок», ділянку біля пам’ятника загиблим воїнам у роки війни, територію поблизу пішохідного мосту між вулицями Михайлова та Варшавська, узбіччя дороги до сміттєзвалища.
Упродовж декількох годин учасники акції прибрали території, засмічені побутовими та харчовими відходами, залишками від пікніків, пластиковими та скляними пляшками та загалом зібрали 4 причепи сміття, а це близько 8 кубічних метрів відходів.

Джерело – Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, квітень, №4 (124)