кривин отг Нетішин у квітні

Облаштування притулку для собак, нові призначення, мільйон на дитячий відпочинок

Деталі про головні події квітня – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Нетішинська ОТГ: міський голова про «плюси» та «мінуси» об’єднання

На прес-конференції 15 квітня очільник міста Олександр Супрунюк акцентував увагу присутніх на процесі створення Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади – йдеться про приєднання до Нетішина сіл Старий Кривин та Новий Кривин.

Відповідні рішення з цього приводу були прийняті на сесіях Нетішинської міської та Старокривинської сільської рад.

За словами О.Супрунюка, рішення обох рад подані до Хмельницької облдержадміністрації для надання висновку на відповідність їх Конституції України і чинному законодавству.

На підставі відповіді з області міська рада прийме рішення та звернеться

до Центральної виборчої комісії, аби та призначила  додаткові вибори депутатів від Старокривинської громади.

Міський голова наголосив, що це формальність та зауважив: «… Невідомі такі факти, коли в інших громадах, які пройшли процес об’єднання, відбувались подібні додаткові вибори. Більш вірогідно, що до місцевих виборів у 2020 році Нетішинська ОТГ матиме нині діючий депутатський склад Нетішинської міської ради. А ось до складу виконкому ввійде староста – нинішній голова Старокривинської сільської ради».

Очільник міста назвав переваги створення ОТГ. Відтак завдяки приєднанню Нетішин сплачуватиме щорічно реверсну дотацію (вилучення з міського бюджету в державний) не 28 млн. грн., як сьогодні, а 26 – матиме 2 млн. грн. економії. Відповідно 1,5 – 2 млн. грн. матиме Старий Кривин, які витрачатиме на капітальні видатки. Таких коштів раніше у сільській раді не було.

Не потрібно буде погоджень зі Славутської райдержадміністрації щодо зміни маршруту комунального автобуса до залізничної станції «Кривин». Крім того, до Старого Кривина курсуватиме автобус, що возитиме працівників ХАЕС на роботу, а інших мешканців села – до міста.

Також з’явиться можливість, як міській ОТГ, брати участь у спеціальних грантових програмах.

На думку О.Супрунюка, «мінуси» здебільшого стосуватимуться працівників сільської ради, які втратять роботу. Проте є можливість їх працевлаштувати у виконкомі та його структурних підрозділах (налічується більше 10-ти вакансій). У Старому Кривині також планується створення дистанційного ЦНАПу, де потрібні будуть працівники. Вводитимуться посади соціальних працівників з обслуговування одиноких громадян тощо.

Нині, за словами міського голови, у виконкомі вивчаються та аналізуються всі галузеві напрямки подальшої спільної діяльності.

Серед озвучених ним планів – введення до штату Будинку дитячої творчості керівника духового оркестру (у Старокривинській школі є духові інструменти), призначення стипендій міського голови обдарованим учням Старокривинської школи і т. ін.

собаки до текстуУ Нетішині облаштовують притулок для собак

Начальник комунального підприємства «Благоустрій» Віктор Кондрацький повідомив містян про ведення робіт на території нового притулку для тварин-безхатьків (офіційна назва – територія для тимчасової перетримки безпритульних тварин).

З його слів, там, на «піонерці», видалено всі зарості, завезено близько 70 м. куб. ґрунту для вирівнювання поверхні. Вирішується питання про підключення водопостачання та каналізації до цієї земельної ділянки. Є проблеми з електропостачанням. Хмельницькобленерго відмовив у наданні технічних умов на його підключення, мотивуючи тим, що вони не мають своїх мереж на території «піонерки».

В.Кондрацький інформував: унаслідок проведення електронних торгів з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів на просп. Незалежності та вул. Набережній зекономлено 108 тис. грн., а рішенням міської ради ці кошти були перерозподілені на закупівлю матеріалів для притулку: плит та спеціальних «стаканів» для огорожі, металевих секцій для воріт, 2-х вольєрів, бетону. Також закуплено обрізні дошки та бруски для виготовлення будок, різний інвентар – відра, діжки, казан, каструлі, миски. Придбано металеву секцію, кріплення та стовпи для огорожі. Для годування собак закуповується крупа, м’ясна продукція.

У новому притулку планують розмістити 8 відкритих та 5 закритих вольєрів, 80 секційних будок для собак, 4-5 контейнерів, у двох з них розташуються складське приміщення та кухня.

Роботи з облаштування притулку обіцяють завершити до осені. Проводять їх працівники «Благоустрою» своїми силами, але робочих рук не вистачає. Тому комунальники закликають небайдужих містян долучитися до виготовлення будок для собак.

пословський фотоНетішинську медсанчастину знову очолить Василь Пословський

У грудні  минулого року місцеві депутати своїм рішенням утворили комунальне некомерційне підприємство Нетішинської міської ради «Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин».

У березні цьогоріч було оголошено конкурс на заміщення посади директора медсанчастини. У ньому взяв участь єдиний претендент, колишній начальник СМСЧ Василь Пословський.

17-го квітня під головуванням заступника міського голови Ольги Бобіної відбулося засідання конкурсної комісії, на якій переможцем конкурсу на посаду керівника Спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішин було визначено В.Пословського.

Конкурсна комісія рекомендувала міському голові Олександру Супрунюку призначити його на згадану посаду та укласти контракт на строк від 3 до 5 років.

Літній розклад нетішинської «первинки»

У зв’язку з настанням періоду відпусток Центр первинної медико-санітарної допомоги працює за наступним графіком.

З 8.00 до 20.00 в робочі, вихідні та святкові дні в черговому кабінеті працює фельдшер.

З 8.00 до 15.00 (згідно з графіком чергувань) у будні приймає пацієнтів черговий лікар.

У суботу з 9.00 до 14.00 працюють: лікар-терапевт дільничний та лікар-педіатр.

У неділю з 9.00 до 13.00 працює сімейний лікар.

У Центрі ПМСД наголошують: до працівників чергового кабінету потрібно звертатись тільки у випадку гострих та невідкладних станів. Видача довідок та планові візити здійснюються за попереднім записом до «свого» лікаря.

равська1Декларації можна укласти з лікарем Равською

У Центрі ПМСД повідомляють містян, які не уклали угоди з сімейним лікарем чи терапевтом, з 1-го серпня після відпустки по догляду за дитиною (раніше працювала на дільниці В.Дядинчука) виходить на роботу сімейний лікар Ірина Анатоліївна Равська (стаж роботи – понад 3 роки).

Тих, хто бажає укласти з лікаркою декларацію, просять звертатися у Центр ПМСД з 8.00 до 16.00 в реєстратуру амбулаторії №2 з паспортом, ідентифікаційним кодом та мобільним телефоном.

У Нетішині висадять до десятка різновидів квітів

У нашому місті планують висаджувати квіти уздовж проїжджих частин та на центральних клумбах. Цьогоріч з міського бюджету для придбання квіткової розсади виділено 198 580 гривень.

Після травневих свят працівники комунального підприємства «Благоустрій» розпочнуть висаджувати сальвії, африканські ромашки, айстри, петунії, цинерарії, бегонії, сульфінії, пеларгонії та еуфорбії.
Крім того, КП «Благоустрій» для висадки сульфіній додатково закуплено 12 термочаш на дві металеві конструкції.

На оздоровлення дітей – більше мільйона гривень

Цьогоріч з бюджету міста на літню оздоровчу кампанію виділено 1 млн. 376 тис. 913 грн. З них: 412 тис. 171 грн. – на організацію та функціонування пришкільних таборів, 27 тис. грн. – на перевезення та супровід дітей, які направлятимуться на оздоровлення у дитячі табори. 937 тис. 700 грн. – на придбання путівок талановитим та обдарованим дітям, дітям учасників АТО та бойових дій, для дітей працівників бюджетної сфери.
Джерело – Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, квітень, №4 (124)