жко заставкаЗ 1-го травня вступив у дію в повному обсязі Закон України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким затримка у сплаті за комунальні послуги призведе до нарахування пені споживачам.

Також комунальним підприємствам, за новими законодавчими нормами, надається повне право припиняти надання послуг не залежно від суми боргу, – повідомляє Комунальне підприємство Нетішинської міської ради “ЖКО”.

Відтепер, відповідно до ст. 26 Закону, за несвоєчасну оплату комунальних послуг споживачам будуть нараховувати пеню.
Розмір пені становить не більше 0,01% суми боргу за кожен день і не більше 100% боргу загалом. Її нараховуватимуть з першого робочого дня після граничного терміну оплати послуг.
Пеню не нараховуватимуть, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплату і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку.
Фактично пеня за послугу з управління багатоквартирним будинком може нараховуватись з моменту укладення договору про надання цієї послуги, але не раніше 01.05.2019., тобто ті порушення в платіжній дисципліні, які були здійснені споживачем до зазначеного терміну, не потрапляють під норму щодо сплати пені.

Світлина від Комунальне підприємство Нетішинської міської ради "ЖКО".

Більше того, закон наділив виконавця повноваженнями щодо припинення надання послуг. У такому випадку виконавець повинен щонайменше за 30 днів попередити боржника про майбутнє припинення надання послуг і тим самим дати можливість або погасити борг, або оскаржити правомірність припинення надання послуги. Додамо, що закон дозволяє виконавцям комунальних послуг припиняти їх надання тим споживачам, які відмовилися укладати договори про надання комунальних послуг (такі договори повинні бути укладені не пізніше 01.05.2020 р. ).

Усі платежі за комунальні послуги найкраще зробити до 20 числа наступного місяця і бути впевненим, що банківські установи перерахують кошти до 1 числа. Відповідно, ніякий борг не утвориться. Головне, щоб на 1 число не було жодних неоплачених сум, тоді ніяка пеня нараховуватися не буде. У разі несплати за попередній місяць, за кожен день прострочення платежу, споживачам буде нараховуватися пеня. До прикладу, за комунальні послуги, отримані у травні, необхідно сплатити до 20 червня включно.

Невчасна сплата комунальних послуг матиме негативні наслідки для споживача не лише щодо нарахування пені, але й може бути підставою для відмови у призначенні субсидій.

Джерело – Комунальне підприємство Нетішинської міської ради “ЖКО”