парковка2Конфлікт

Спірна автостоянка на провулку Миру

Чому одні будують, а інші – бастують

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

До «Посту громадського контролю» від імені батьків вихованців дитсадка №8 звернулася містянка Юлія Закандаєва. Жінка розповіла: мешканці житлового будинку на провулку Миру,10, що межує з дитячим садочком, заповзялися під самою огорожею дошкільного закладу будувати потужну парковку. Батьки занепокоєні як здоров’ям своїх дітей, так і їх безпекою. Проте конструктивної розмови з ініціаторами будівництва не вдається.

Зрозумівши, що самотужки з ситуацією, що склалася, не впораються, люди звернулися по допомогу до місцевої влади.

«Кишеня» й «автостоянка» – не одне й те саме

парковка1

«У тому місці був недобудований тротуар, ми спочатку подумали, що люди, які там працюють, завершують роботи, тому не надали будівництву значення. Але з його просуванням вималювалася реальна картина. З’ясувалося, що мешканці будинку по Миру,10, а це 40 осіб, скинулися по 800 гривень на облаштування парковки для автомобілів.

Взагалі по документах там – «кишеня», а по факту – автостоянка. Це нагадує рейдерство, адже землю захопили під самий паркан садочка та планують паркуватись перпендикулярно, а за схемою облаштування стоянки, яка погоджена та завізована головним інженером  «Благоустрою», паркування автотранспорту слід проводити паралельно тротуару», –  стверджує Юлія Сергіївна.

Жінка каже: спірна ситуація триває з кінця березня. Мовляв, мешканцям будинку у мерії підписали дозвіл на кишеню, а будують там повноцінну автостоянку. Всупереч тому, що порушені всі санітарні та будівельні норми, адже батьки вже й з екологами спілкувались, і з представниками держгеокадастру, і з фахівцями у будівництві, які констатують, що стоянка авто може бути на відстані не менше 25 метрів від дитячого садочка.

Батьки занепокоєні: ні пожежна машина, ані карета швидкої допомоги до дитсадка не під’їдуть, а дітям цілими днями доведеться вдихати шкідливі вихлопні гази.

Зі слів Юлії Сергіївни, небайдужі батьки та мешканці сусідніх будинків намагалися провести перемовини з ініціаторами будівництва, але під час двох таких зустрічей від них чули лише погрози.

Противники автостоянки не заперечують, що й раніше на тому місці паркувалися автівки, але, мовляв, їх було небагато, а тепер десятки, вже й вантажівки стали паркуватися упродовж дня.

Діти дихатимуть вихлопними газами?

За два місяці активісти зібрали цілу кіпу різних документів, підтверджень, заперечень. Є серед паперів копія заяви від 18 квітня на ім’я міського голови Олександра Супрунюка від мешканця будинку по Шевченка, 22 Сергія Околєлова, під якою – близько 40 підписів нетішинців.

У зверненні йдеться: «Ми, батьки дітей, котрі відвідують дитячий садок №8, звертаємо вашу увагу на те, що дорога для спеціального транспорту, що обслуговує дитсадок №8 (підвіз продуктів, вивезення сміття тощо) використовується мешканцями прилеглих будинків для стоянки їхнього особистого транспорту, але оскільки між огорожею дитячого садка та будинком на Миру,10 відстань всього 15 метрів, то перебування там будь-якого транспорту заборонене низкою правових документів.

Враховуючи негативний вплив відпрацьованих газів автомобілів на здоров’я наших дітей, просимо прийняти рішення:

1.Заборонити стоянку, експлуатацію, рух автотранспорту на дорозі в розрізі між будинком на Миру,10 та дитячим садком №8.

2.Встановити дорожній знак «В’їзд заборонений. Крім службового транспорту».

3.Відновити газон та клумбу відповідно до плану забудови».

Керівник «Благоустрою» – за будівництво зупинки

кондрацький фото2Як відомо, прибудинкові території належать комунальному підприємству «Благоустрій», зокрема й земля, на якій будують стоянку авто. Саме тому ми звернулися за коментарем до директора КП НМР «Благоустрій» Віктора Кондрацького.

«Територія, про яку йдеться, мала занедбаний, неприглядний вигляд. Батьки, везучи дітей у садочок та забираючи додому, ставили там, на газоні, свої автомобілі.

Вважаю, мешканці проявили гарну ініціативу – за власні кошти облагородити пішохідну доріжку та зупинку. Дозвіл виконком їм надав. З відповідними службами схему погодили.

До речі, з інших боків цього садочка також облаштовані автомобільні зупинки, тому можна-не можна – звучить суперечливо.

Миру,10 – активний будинок, мешканці хотіли, як краще, а вийшло, як завжди. Ділянку вже засипали щебнем, були б забетонували б, але люди жаліються, пишуть звернення, роботи призупинилися.

Я, як керівник «Благоустрою» – за будівництво зупинки. У бюджеті на облаштування зупинок грошей нема. Мешканці виявили добру ініціативу, але ініціатива, на жаль, «наказуєма». Тепер навряд чи хтось захоче повторити їхній досвід», – висловив позицію Віктор Антонович.

Дозволи, комісії, акти

Дійсно, як говорила Юлія Закандаєва, за документами у спірному місці мала б зводитися не автомобільна стоянка, а «заїзна кишеня». Низка офіційних паперів щодо її будівництва спрямована до комунального підприємства «ЖКО». Серед них – рішення виконавчого комітету від 21 березня цього року «Про надання дозволу КП «ЖКО» на улаштування заїзних кишень для транспортних засобів на об’єкті благоустрою м.Нетішин». У ньому йдеться про наступне. «КП «Житлово-комунальне об’єднання»: у встановленому порядку розробити та погодити проект улаштування заїзних кишень для транспортних засобів на об’єкті благоустрою м.Нетішин, у районі житлового будинку №10, що на пров.Миру, відповідно до схеми; оформити дозвіл на порушення об’єкта благоустрою; улаштувати заїзні кишені для транспортних засобів згідно з проектом; залучити на договірних засадах кошти та матеріально-технічні ресурси підприємств, установ, організацій, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, передбачених законом».

Далі маємо на руках «Акт візуального огляду місця улаштування заїзної кишені для транспортних засобів у районі житлового будинку №10 на пров.Миру», складений 11 квітня цього року. Очолює робочу групу Іван Романюк, перший заступник міського голови. У її складі: Наталія Козак – завідувачка сектору планування та забудови територій відділу містобудування, архітектури та благоустрою ВК НМР та Єлізавета Чайковська – спеціаліст цього відділу.

У акті йдеться: «У ході візуального огляду виявлено відсипану щебенем площадку орієнтовною довжиною близько 50 метрів та шириною близько 2,5 метрів, розділену полотном тротуару та бордюрним каменем. На момент проведення огляду ніякі роботи на зазначеній території не проводились, площадка огороджена попереджувальною стрічкою.

Висновок робочої групи: «Встановити відповідність Державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів не вбачається можливим, оскільки відсутній розроблений та погоджений у встановленому порядку проект улаштування зазначених заїзних кишень для транспортних засобів».

Пропозиції робочої групи: «Рекомендувати КП НМР «ЖКО» зупинити роботи до розроблення та погодження у встановленому порядку проекту. У випадку не погодження проекту відновити територію благоустрою».

«Незважаючи на рекомендації у акті обстеження щодо призупинення робіт, роботи мешканцями будинку продовжувалися. Тому ми були змушені звернутись у Держгеокадастр, а інспектор перед складанням припису рекомендував нам звернутись безпосередньо до міського голови щодо врегулювання ситуації», – розповіла Юлія Сергіївна.

Хто буде «третейським суддею»?

романюк якіснеБатьки вихованців дитсадка кажуть, що в ЖКО, яке неодноразово згадується в документах, заперечують свою причетність до будівництва стоянки.

Ми звернулися безпосередньо до першого заступника міського голови Івана Романюка, який пояснив: «Для документального супроводу улаштування заїзної кишені необхідна юридична особа. У даному випадку це КП «ЖКО», яке є управителем будинку по пров.Миру,10».

Іван Васильович висловив власне бачення вище викладеної ситуації: «До нас звернулися мешканці будинку по Миру,10. Ми пішли їм назустріч, дали дозвіл на облаштування кишень. Усе законно, адже ще у 2012 році виконкомом було прийняте відповідне рішення про місця для паркувань, розширення в’їзної дороги.

Люди розпочали необхідні роботи за власний кошт. Але наразі звернулися інші мешканці міста, які вимагають скасувати будівництво кишень. Аргументують це піклуванням про власних дітей, які відвідують дитячий садок №8, хоча машини у тому місці паркувалися завжди, але зі скаргами до цього часу ніхто не звертався.

Представники сторони, яка облаштовує кишеню, запевняють, що готові йти на поступки. Мовляв, відновлять газон, якого, по суті, й не було. З 8-ї ранку до 17-ї вечора не паркуватимуть там машини, аби не шкодити довкіллю та дітям. Якщо раптом стоятиме авто і діти пошкодять його – не виставлятимуть претензій.

Найоптимальніше у цій ситуації, аби обидві сторони порозумілися та дійшли спільного рішення, уклали свого роду меморандум. Адже, якщо не буде консенсусу, то залишиться конфлікт».

… Як повідомили редакцію представники ініціативної батьківської групи, у понеділок, 20 травня, у них відбулася зустріч з нетішинським міським головою Олександром Супрунюком, на якій також був присутній інспектор Держгеокадастру. З їхніх слів, міський очільник пообіцяв врегулювати ситуацію. Чекають.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, травень, №5 (125)