сесія58Місцевий політикум

Депутат вийшов з фракції «За конкретні справи»

А кривинський староста – залишив посаду

Деталі про проходження 58 сесії – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

58-ма сесія Нетішинради відбулася у середу, 26 червня. Кворум зібрався впритул – 19 депутатів із 34-х. Засідання пройшло швидко та жваво, проте й цього разу не обійшлося без гучних заяв та ексцесів.

Про «мільйонні збитки» місту та «хазяйських» собак

Як повідомив міський голова Олександр Супрунюк, на виступи перед сесією записалося шестеро громадян, проте по факту більшість із них заявили, що передають слово Володимиру Соснову, який вкотре порушив питання повернення нетішинській громаді міських електромереж, свого часу безкоштовно переданих АТ «Хмельницькобленерго». Мовляв, кілька років мешканці міста відстоювали втрачене майно у судах, в той час як влада була бездіяльною. В.Соснов обвинуватив мера у службовій недбалості щодо цього питання, яка, як він стверджує, привела до втрат бюджету, та повідомив, що направив заяву з цього приводу до правоохоронних органів.

Про «мільйонні збитки», нанесені нетішинській казні, говорив В.Соснов і у контексті оренди 55 гектарів землі ТОВ «Атоммонтажсервіс» та повідомив, що і стосовно цього звернувся до правоохоронців.

Торкнувся В.Соснов також «довгограючого» питання – передачі очолюваному ним приватному підприємству «Укрспецізоляція», як переможцю конкурсу, в оренду земельної ділянки площею 3 гектари, розташованої на вулиці Варшавській, у районі міського пляжу. Незважаючи на рішення суду на користь В.Соснова, депутати залишаються на своїй позиції і міський пляж під забудову  не віддають. Не проголосували обранці за передачу пляжу і цього дня.

Містянка Тетяна Бичкова говорила від імені власників домашніх тварин. Жінка нагадала про нещодавні випадки жорстокого отруєння собак та котів і наполягала на відведенні на території міста спеціального майданчика для вигулу собак та облаштування його спеціальними тренажерами. Зі слів Т.Бичкової, попередньо відведена для вигулу собак територія вздовж каналу для цього непридатна, адже там постійно займаються бігом спортсмени та прямують дачники.

Пізніше міський голова наголосив, що облаштовуватимуть територію для вигулу самі любителі тварин.

Фракція «За конкретні справи» поменшала на одного депутата

олійник4Анатолій Олійник, депутат від партії «За конкретні справи» публічно оголосив про вихід зі складу фракції з однойменною назвою. Відтак у фракції залишається двоє обранців замість трьох.

Олена Матросова звернулася до колег за підтримкою проекту громадської організації «Родинний простір», що передбачає запровадження жіночого бізнес-інкубатора з метою помочі жінкам, постраждалим від сімейного насильства, переселенкам із окупованих територій тощо.

Фінанси – на молодіжні проекти

Цього разу депутати спромоглися на один запит – Олена Матросова ініціювала проведення конкурсу бізнес-планів серед нетішинської молоді та часткове співфінансування з міського бюджету переможців такого конкурсу. Депутатка апелювала – найбільшою проблемою в Нетішині є трудова міграція молодих людей, а такий проект сприятиме їх зайнятості. Присутні обранці підтримали запит колежанки.

Одним – дали, в інших – забрали

Низку змін внесли парламентарі до міських програм. Зокрема, комплексну програму «Турбота» доповнили двома пунктами: «1.7. Забезпечити надання одноразової грошової допомоги окремим категоріям соціально незахищених громадян міста для компенсації витрат на сплату внесків на здійснення капітального ремонту житлових будинків та ліфтів» та «1.8.Забезпечити часткове відшкодування витрат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю для придбання засобів особистої гігієни».

Але підступ у тому, що 100 тисяч гривень на фінансування пункту 1.7 забрали із пункту 1.5, який передбачає «забезпечення надання одноразової грошової допомоги мешканцям міста, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі на лікування».

І лише на фінансування пункту 1.8 з бюджету передбачили додаткових 100 тисяч гривень.

Зміни до бюджетів міста та села

У зв’язку зі створенням ОТГ, цього разу на сесії вносилися зміни не лише до нетішинського бюджету, а й до старокривинського.

Що стосується Нетішина: було спрямовано 472 149 грн на придбання для шкіл персональних комп’ютерів, Клубу «Юний технік» – 8 тисяч на закупку електронних конструкторів та 23 057 грн на ремонт гурткової кімнати, Інклюзивно-ресурсному центру – 40 734 на ремонт та облаштування кабінету психолога, Будинку дитячої творчості – 70 000 грн на участь у фестивалі-конкурсі «Слов’янський вінець співдружності» у м.Варна, Болгарія, ЗОШ №2 – 94 411 грн на ремонт системи опалення підвальної частини будівлі, ЗОШ №4 – 54 250 на придбання лінолеуму, світильників та комплектуючих до них, Фонду комунального майна – 98 500 грн на ремонт двох кабінетів, СМСЧ м.Нетішин – 79 498 грн на капітальний ремонт вантажопасажирського ліфта у поліклініці, 22 тис грн – на експертизу проектної документації по будівництву закладу дошкільної освіти на вул.Енергетиків тощо.

Кривинський староста склав повноваження

сесія58 малинюкОбраний мешканцями сіл Старий Кривин та Новий Кривин Василь Малинюк ще донедавна був сільським головою, а після об’єднання з Нетішином в ОТГ став виконувати обов’язки сільського старости. І ось на сесії приймалося рішення про дострокове припинення повноважень старости В.Малинюком на підставі його особистої заяви за угодою сторін. Закріплені за старостою матеріальні цінності та гербову печатку було передано міському голові О.Супрунюку.

Плинність шкільних бухгалтерів

У контексті обговорення проекту рішення «Про структуру та загальну чисельність управління освіти» Зоя Машук запитала в очільника освітян Василя Миська про функцію централізованої бухгалтерії у складі 9 бухгалтерів, тоді як усі освітні заклади мають свої бухгалтерські кадри. В.Мисько відповів, що це типові нормативи і насправді бухгалтерія, зважаючи на покладені функції, достатньо завантажена.

Зі свого боку, Олена Матросова зауважила, що існує проблема із плинністю кадрів саме шкільних бухгалтерів, які мають велике навантаження і низьку оплату праці, що спонукає людей розраховуватися з роботи.

Олександр Супрунюк на це сказав, що наразі закуплено спеціальну програму, яка дозволить розвантажити бухгалтерів бюджетних установ, в тому числі і освітянських закладів.

Хто вивозитиме побутові відходи?

сесія58 камозінМіські обранці дали добро виконавчому комітету на проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Нетішинської міської ОТГ.

До слова, Юрій Камозін вказав на проблему, яка виникла у КП «ЖКО» щодо вивезення сміття. Мовляв, ЖКО наполягає, аби споживачі послуг укладали угоди з вивезення побутових відходів у розрахунку оплати за кожного прописаного у квартирі. У свою чергу, голови ОСББ категорично проти та наполягають, аби оплата здійснювалася за кубометр сміття. Порозуміння нема, а отже, підписання договорів на надання послуг затягується.

Вкотре депутат порушив питання фінансування ОСББ у проведенні капітальних ремонтів, реконструкції та технічного переоснащення багатоквартирних будинків, яке, по суті, не здійснюються, і ціла низка проблем, пов’язаних зі станом житлового фонду, лише щораз загострюється.

О.Супрунюк, як і зазвичай у подібних ситуаціях, стояв на своєму, мовляв, будинки – це приватна власність, ремонтувати їх мають мешканці за свій кошт і крапка.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №6 (126), червень