1Вибори, вибори… Кандидат, тримай мандат!

21 липня відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради. Виборці отримають два бюлетені – один за партію, інший – за депутата-мажоритарника, який представлятиме округ у парламенті.

Наш округ – 189. Сюди входить Нетішин, Білогірський, Ізяславський, Красилівський та Теофіпольський райони. Цей округ цьогоріч називають найбільш конкурентним на Хмельниччині, адже на одне місце депутата-мажоритарника претендували аж 26 кандидатів, тоді як у середньому по Україні 16. І якщо з партіями визначитись трохи легше, то серед 26 кандидатів обрати найбільш достойного – задача не з простих. Особливо у ситуації нестачі об’єктивної інформації про кандидатів.

Тож спробуємо розібратися разом.

–  9 КАНДИДАТІВ ВІД ГЕРЕГИ

Серед 26 кандидатів є ціла «грядка» тих, яких прийнято називати «технічними». Це давня технологія, покликана заплутати виборця, а також завести у дільничну виборчу комісію (ДВК) якомога більшу кількість «своїх» людей.

Велику частину таких кандидатів пов’язують із Олександром Герегою, співзасновником партії «За конкретні справи», співвласником разом з дружиною великої мережі будівельних гіпермаркетів ТОВ «Епіцентр К».

Нагадаємо, що Олександр Герега протягом 2012-2014 року був членом парламентської фракції «Партія регіонів», і під час Майдану голосував за «Закони 16 січня», які обмежували свободу мирних зібрань та протестів, а в народі їх охрестили «диктаторськими».

Крім ще донедавна очільника Хмельницької ОДА Вадима Лозового, який іде від партії «За конкретні справи», аж 5 кандидатів є топ-менеджерами магазинів «Епіцентр»: Борис Артарі-Колумб, Вячеслав Кишко, Сергій Роженко, Олександр Солодкий, Сергій Урсакій. Крім того, іще троє кандидатів Ігор Мамекін, Олександр Міщенко, Василь Скобельський працюють охоронцями у київському ТОВ «Корвег». Співзасновники цієї фірми були помічниками нардепа Гереги на громадських засадах у попередній каденції (за даними видання «Главком» та сайту «Посіпаки»).

Тож було очікуваним те, що за 10 днів до виборів четверо з них вже знялися з перегонів у підтримку Вадима Лозового. Це «епіцентрівці» Борис Артарі-Колумб, Сергій Роженко, Олександр Солодкий та Сергій Урсакій (хоча є ймовірність, що в бюлетенях їхні прізвища залишаться, адже вони друкувалися раніше). Таким чином кандидатів залишилося 22.

–  «ЧУЖІ СЕРЕД СВОЇХ» АБО КАНДИДАТИ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ В ІНШИХ МІСТАХ ОКРУГУ

Оскільки у 189 округ входить не лише Нетішин, є «місцеві» кандидати, які не маючи достатнього фінансового ресурсу, не вийшли з агітацією за межі свого міста. Такими є красилівчани Володимир Боровик та Андрій Ратошнюк, а також Назарій Волкотруб із Теофіполя. Є також хмельничанин: заступник директора з організаційно-правових питань, ПП “Медіа-центр “Подільські Вісті”, член партії «Батьківщина» Володимир Романішин.

Ще один цікавий немісцевий кандидат – самовисуванець Борис Яцков, голова Ізяславської РДА, депутат Хмельницької облради. Крім інформації у соцмережах, у Нетішині його агітації ми не помітили. Це може свідчити, що ставку він робить на свою малу батьківщину. Хоча, з усіх вище перерахованих немісцевих кандидатів, лише Борис Яцков приїхав до Нетішина та виступив на громадських слуханнях щодо продовження експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС.Оберіть з-поміж найуживаніших позначок

5– «ПАРАШУТИСТИ»

Кандидатами-«парашутистами» низивають тих, які вже тривалий час не проживають на території округу, або й взагалі ніколи тут не жили.

Так на нашому окрузі можна назвати члена партії «Батьківщина» Віталія Гордієнка із смт Мала Данилівка Харківської області, самовисуванця Олександра Зрютіна із Києва, Дмитра Шария із Чорноморська Одеської області (партія «Довіряй ділам»), Юрія Шубарського із Кам’янця-Подільського (партія «Разом сила»).

 – КАНДИДАТИ-БУДІВЕЛЬНИКИ

Серед кандидатів є два забудовники. Перший – хмельничанин Юрій Рибак. За даними руху ЧЕСНО, у 2002 році він балотувався у Верховну Раду від Комуністичної партії робітників і селян по мажоритарці, але не пройшов. Його реклама активно розміщується у Нетішині, він проводить зустрічі у Красилові, Ізяславі, Теофіполі, проте на момент написання статті зустрічей кандидата з нетішинцями не було. Нещодавно на його сторінці у соцмережі Фейсбук з’явилася інформація, що Юрія Рибака підтримує команда «Руху нових сил» Михеіла Саакашвілі. З інформації, розміщеної на Фейсбук-сторінці проекту Pravda (перевірка забудовників з метою мінімізації ризиків покупців), по компанії Ю.Рибака «Буд Кепітал Менеджмент» відкриті виконавчі провадження: на примусовому виконанні в органах ДВС знаходиться 3 виконавчих провадження про стягнення з ПП «Буд Кепітал Менеджмент» 620 777 грн» (інформація станом на лютий 2018 року).

Ще один кандидат зі Славути, який на зборах з виборцями сказав, що незабаром житиме в Нетішині, це забудовник Олександр Миклуш. Він є діючим депутатом Хмельницької облради від БПП від Славути, але в парламент балотується від партії «Сила і честь» – по нашому округу. У 2011 році він був головою Славутської міської організації «Партії регіонів». Нетішинцям він відомий скандальною забудовою на ділянці, де були 3 гектари лісу та старовинні кургани, яку купив на аукціоні за штучно заниженою ціною. Проте він часто надає спонсорську допомогу для талановитих дітей та колективів, підтримує різноманітні освітні, культурні, спортивні та мистецькі проекти нетішинців.

–  «СВОЯ СОРОЧКА»

Серед претендентів на депутатський мандат є двоє нетішинців – бібліотекарка Ольга Брень від партії «Опозиційний блок» та підприємець Василь Войцеховський, самовисуванець. На відмінну від кандидатки від «Опоблоку», агітацію якої ми не помітили у місті, Василь Войцеховський і справді націлений на боротьбу, адже є активним у соцмережах, розповідаючи про себе і свою програму, бере участь у масових заходах, як кандидат. Він досить відомий у Нетішині активіст, учасник АТО та Революції Гідності, а на його офіційній сторінці у мережі Фейсбук сказано, що він воював в складі ДУК «Правий сектор» та батальйоні «Азов», де служив розвідником. До цього 8 років працював пожежником, зараз консультує людей у сфері страхування життя.

Безымянный 1

 

Отож – найбільш реальними кандидатами «легкої вагової категорії» можна назвати Юрія Рибака (самовисуванець, за підтримки «Рух нових сил»), Олександра Миклуша («Сила і честь») та Василя Войцеховського (самовисуванець).

Проте з досвіду минулих виборів нагадаємо: для перемоги А.Шиньковичу знадобилося аж 16,5 тисяч голосів. І, як пише сайт «Ділові Дунаївці», це обійшлася його колишньому соратнику Олександру Герезі у 30 мільйонів гривень!

Тож вищевказаним кандидатам доволі складно буде конкурувати з кандидатами «важкої вагової категорії» – гречкосіями або представниками популярних партій. Про них ми поговоримо детальніше далі в другій частині статті