ліцензіяГолова Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорій Плачков урочисто вручив президенту НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському ліцензію на експлуатацію ядерної установки енергоблока №1 Хмельницької АЕС.

Вручення відбулось 25 липня в офісі Держатомрегулювання.

Голова Держатомрегулювання наголосив на тому, що рішення щодо можливості довгострокової експлуатації енергоблоку у понад встановлений проектом термін приймається Держатомрегулювання на основі результатів переоцінки його безпеки. Було проведено комплексне інспекційне обстеження готовності ДП «НАЕК «Енергоатом» (ВП «Хмельницька АЕС») здійснювати діяльність на етапі життєвого циклу «експлуатація» ядерної установки енергоблока № 1 Хмельницької АЕС під час довгострокової експлуатації.

Президент Енергоатома Юрій Недашковський відзначив, що енергоблок №1 ХАЕС став десятим за рахунком енергоблоком українських АЕС, який отримав ліцензію на роботу у понадпроектний термін. «З десятим – ювілейним – енергоблоком українських АЕС, якому продовжено строк служби, ми маємо і останню – четверту українську атомну електростанцію, яка отримала досвід продовження терміну експлуатації енергоблоків», – підкреслив очільник Енергоатома

Нагадаємо, що 18 липня 2019 року Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України  під головуванням очільника Держатомрегулювання Григорія Плачкова затвердила Висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 Хмельницької АЕС та встановила дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблока – 13 грудня 2028 року.

Довідка. Проектний термін експлуатації енергоблока №1 ХАЕС закінчився 13 грудня 2018 року. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт (ППР). Продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС, за умови підтвердження рівня їх безпеки регулюючим органом, є визнаною у світі практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в Україні. За даними МАГАТЕ з 449 атомних енергоблоків, що експлуатуються у світі, 267 енергоблоків працюють більше 30 років. Досвід продовження термінів експлуатації трьох енергоблоків Рівненської АЕС, двох Южно-Української АЕС та чотирьох енергоблоків Запорізької АЕС підтверджує той факт, що реактори українських АЕС мають для цього достатній запас міцності.

Джерело – www.energoatom.kiev.ua