хаес генераторНа Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора.

Згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.

За словами заступника головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександра Копійка, у ході операцій виконання досліду короткого замикання відбулось пошкодження генератора. 

За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, що займе менше часу ніж виконання робіт на штатному генераторі першого енергоблока. Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки.

Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.

Спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора спеціалістами ВП «Атомремонтсервіс», які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розробляються також деталізовані графіки виконання робіт.

За попередніми підрахунками, повне відновлення працездатності турбогенератора триватиме більше трьох місяців.

Джерело – Хмельницька АЕС