сесія62Залатали дірки ЖКО

Закрили очі на кнопкодавство

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

62-га сесія Нетішинради відбулася минулої п’ятниці, 27 вересня. Вона мала свої особливості. На диво, кворум зібрався вчасно, пленарне засідання пройшло динамічно. Цього разу на сесію завітали юні футболісти, яких чиновники зустріли не вельми привітно. Обранці гаряче дискутували, чи давати ЖКО гроші на покриття боргів. Незважаючи на вимоги громади, нетішинські депутати не підтримали петицію щодо складання повноважень через кнопкодавство депутатки Верховної Ради від «Слуги народу» Олени Копанчук, котра представляє наш 189 округ.

Кнопкодавство «обговоренню не підлягає»

На початку засідання міський голова Олександр Супрунюк оголосив про зміну назви фракції «БПП» на «Європейську солідарність». Градоначальник озвучив також лист за підписом народної депутатки від нашого округу Олени Копанчук, котра представляє провладну партію «Слуга народу».

«Наскільки нам відомо, до міської ради надійшла петиція щодо звернення до народного депутата з приводу неособистого голосування.

Вважаємо, що вказана петиція не відповідає духу закону та реальним обставинам з наступних підстав.

Питання встановлення факту неособистого голосування народними депутатами України має бути порушене та вичерпане безпосередньо під час розгляду законопроектів у залі засідань Верховної Ради України в порядку, передбаченому частиною третьою статті 47 Регламенту Верховної Ради України, – йдеться у листі нардепки. – Крім того, Регламент Верховної Ради України не передбачає відповідальності за неособисте голосування народного депутата України, крім передбаченого частиною третьою статті 47 Регламенту Верховної Ради України вилучення Лічильною комісією картки відсутнього на пленарному засіданні Верховної Ради України народного депутата України та її передачі головуючому на пленарному засіданні.

Будь-якої правової відповідальності за неособисте голосування також не передбачено.

Вважаємо, що питання є вичерпним та подальшим обговоренням не підлягає».

Власне, на відміну від обласної ради, нетішинські депутати не підтримали петицію від громади щодо складання депутатських повноважень О.Копанчук.

сесія копанчук

сесія копанчук2

Чи піде мер назустріч дітям?

У «депутатських запитах» Олена Матросова порушила проблему відсутності в Нетішині сучасного поля для футбольних тренувань та проведення змагань. Аби підсилити сказане депутаткою, до сесійної зали зайшли юні футболісти у супроводі батьків. Пояснили – наразі перерва між змаганнями.

Як варіант, парламентарка запропонувала звести стадіон біля пляжу, де достатньо місця для таких потреб, відповідно передбачити на це кошти у бюджеті-2020. Також діти шукали зустрічі з міським головою щодо облаштування скейт-парку – у День міста мер сам запросив школярів, щоправда, не призначивши дня та години. Ні на перше, ні на другий звернення дітей О.Супрунюк чіткої відповіді не дав. Натомість депутати підтримали запит своєї колежанки.

У свою чергу, Анатолій Олійник ініціював передбачити гроші на закупівлю надувної арки для проведення змагань та квестів вартістю 20 тисяч гривень.

Юрій Максимчук, як завжди, опікувався проблемами старої частини міста. Вкотре мова була про незаконний видобуток піску та ваговози, що його транспортують та розбивають дороги, водогін, завершення якого гальмується, відсутність освітлення, неремонтовані дороги тощо. Депутат розводив руками: перших два роки нової каденції влади ще щось робилося для садибної забудови, а потім все стихло, та запропонував у наступнорічному бюджеті чітко розписати кошти на стару частину міста.

Півтора мільйона – на покриття комунальних боргів

Під час внесення змін до бюджету між депутатами виникла дискусія – чи варто виділяти КП «ЖКО» 1 млн 493 тис грн на покриття старих боргів перед ліфтовим господарством. Були пропозиції половину коштів спрямувати для ОСББ. У відповідь знайшлися аргументи, що борги накопичували всі споживачі комунальних послуг, 40 відсотків багатоквартирних будинків створили ОСББ, а свої «хвости» залишили ЖКО. Мовляв, якщо ЖКО збанкрутіє, всі його заборгованості доведеться виплачувати виконкому. В результаті шальки терезів переважили у бік комунального підприємства.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №9 (129)