груша1Нетішинська книгозбірня – за крок до століття

Міській бібліотеці – 95 років

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

У вересні своє 95-річчя зустріла Нетішинська міська бібліотека №3, що знаходиться у садибній забудові міста, на вулиці Старонетішинській, 24 (як кажуть пересічні обивателі – у сільській конторі).

40 років хранителькою книгозбірні була нині покійна Ніна Сівак та вже близько року посаду бібліотекаря обіймає Наталія Груша.

Отож, пані Наталія розповіла нашому кореспонденту про минуле та сьогодення Нетішинської бібліотеки №3.

-Скажіть, будь ласка, коли та ким була заснована найстаріша нетішинська бібліотека?

-Ще у далекому 1924 році комсомольцями було організовано хату-читальню в будинку, що належав адміністрації млина – так була започаткована бібліотека, завідував нею Ясій Шлаль. З 1950 року бібліотеку очолювала Надія Дикалова, а в 1978 році нетішинську сільську бібліотеку прийняла Ніна Сівак.

-Чи читають насправді нетішинці, адже часто доводиться чути, що останнім часом люди не вельми охочі до читання?

 “Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу”, – писав Г.Лейбніц. А наша скарбниця давня, має свої традиції читання, тому люди до нас йдуть постійно. Наразі маємо більше 800 користувачів. Найстаршому – близько 70 років, наймолодшому – 5. Бібліотечний фонд постійно поповнюється. Наразі складає майже 14 тисяч примірників.

груша5

-Все ж, яка література найбільше цікавить користувачів бібліотеки? Бачу у вас виставку сучасних трендових авторів «Смак коронованого слова». Чи читають нетішинці «модні» книжки?

– Дійсно, найбільшою популярністю користуються сучасні автори, прізвища яких відомі широкому загалу. Це Андрій Кокотюха, Люко Дашвар, Світлана Талан, Дара Корній, Макс Кідрук, Володимир Лис, Василь Шкляр. Взагалі найчастіше запитують твори Ніни Фіалко.

груша4

– Останнім часом функції бібліотек не зводяться лише до видачі книг відвідувачам. Що ви «свіженького» наразі їм пропонуєте?

– Ми йдемо в ногу з часом. До послуг користувачів – як стандартний набір послуг – абонемент, читальна зала, так і пункт вільного доступу до Інтернету.

-Відомо, що понад 30 років у вас діє клуб за інтересами «Чарівниця». Розкажіть про його роботу.

-Останнім часом основним напрямком діяльності клубу є рукоділля. Учасниці «Чарівниці» проводять майстер-класи з шиття та в’язання. Також ми започаткували постійно діючу благодійну акцію – наразі в’яжемо теплі речі та маємо намір передати їх мешканцям Кривинського будинку-інтернату для пристарілих. У планах також взяти шефство над дитячим будинком. Якщо буде така необхідність – в’язатимемо шкарпетки нашим захисникам на Сході України.

груша3

…Загалом Нетішинська бібліотека №3 продовжує виконувати свою просвітницьку місію, залишається джерелом знань, центром інформаційної та духовної культури. Адже бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

-Дякую, пані Наталіє, за цікаву розмову!

Джерело – Поліна МУРАВСЬКА, Газета “Пост громадського контролю”, №9 (129)