скейтпарк дітиХто будуватиме скейт-парк: мерія, спортсмени чи активісти

Градоначальник вкотре нагодував дітей обіцянками

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Як ми повідомляли у минулому числі ПГК, 27 вересня на сесію міської ради прийшли підлітки-футболісти, котрі просили у міського голови та депутатів побудувати спортивний майданчик для тренувань, а також скейт-парк для активного дозвілля. Чіткої відповіді дітям Олександр Супрунюк не дав, сказав при нагоді прийти з готовими проєктами, наче школярі – фахівці з проєктування об’єктів.

Проєкт презентували – облизня впіймали

По скейт-парку зустріч відбулася 8 жовтня – за участю міського голови Олександра Супрунюка, секретаря міської ради Олени Хоменко, активістів Віри Кузів та В’ячеслава Гураля, ну і, звісно ж, наймолодших скейтбордистів.

Юні ролери та скейтбордисти бажали розмістити майданчик у парку за міською радою, навіть презентували проєкт скейт-парку орієнтовною вартістю більше 3 млн грн. Натомість представники влади запропонували розташувати скейт-парк на території парку за гуртожитком №220 та зводити його спільними зусиллями «спортсменів, активістів та підприємців».

В області давали гроші на майданчики, Нетішин пасував

За збігом обставин, того ж дня, 8 жовтня, в області розподіляли цільову державну субвенцію на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту.

скейтпарк заставка

Загалом для Хмельниччини виділено майже шість мільйонів гривень для реалізації таких проєктів спортивної інфраструктури. Кошти надаються на умовах 50-відсоткового співфінансування з місцевого бюджету.

На розгляд комісії було подано проєктно-кошторисну документацію на п’ять майданчиків: від Вовковинецької, Волочиської, Красиліської, Полонської ОТГ та Хмельницької міської ради.

Комісія затвердила розподіл коштів у сумі 4,1 мільйона гривень для будівництва мультифункціональних майданчиків у Вовковинцях (795 тисяч – волейбол, мініфутбол, гандбол, бадмінтон), Волочиську (795 тисяч – волейбол, мініфутбол, гандбол, бадмінтон), Красилові (1 мільйон 475 тисяч гривень – мініфутбол, стріт-бол, бадмінтон, баскетбол, гандбол, волейбол, настільний теніс) та Полонному (1 мільйон 667 тисяч гривень – волейбол, мініфутбол, гандбол, баскетбол).

Хмельничанам повернули документацію на доопрацювання. Нетішин, як бачимо, заявок на гроші не подавав. Зате мер вправно вміє перекидати проблеми на плечі підприємців, батьків і самих дітей.

Що не можливо в Нетішині – можливо в селі

Місцеві користувачі соцмереж звернули увагу на позитивний приклад сільських громад у будівництві майданчиків для спорту.

Віктор Ласик написав у Фейсбуці: «Якщо немає коштів на майданчики, може наша влада хоч профінансує безкоштовні автобусні тури для дітей до найближчих успішних громад? У селищній раді віднайшли кошти на скейт-парк! В основу проєкту лягло бажання молоді не лише щодо організації змістовного дозвілля, а й збереження життя і здоров’я юних скейтерів та ролерів, які для своїх занять часто обирали проїзні частини доріг або тротуари, наражаючи на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху».

Так от, 11 жовтня в Іршанській селищній раді, що на Житомирщині, за ініціативи тамтешньої молоді та підтримки сільського голови відкрили сучасний скейт-парк з якісним обладнанням фірми RightPark.

У селі все можливо, а в місті Нетішин – «ініціюйте самі», «проєктуйте самі», «будуйте самі»…

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №10 (130)