сесія 64 фотоНЕКОМФОРТНА ТЕМА «КОМФОРТУ»

Та чому дитяче харчування викликало дискусію

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

1-го листопада відбулася чергова 64 сесія Нетішинської міської ради. Гарячі дебати  викликали питання, які потребували фінансових вливань. Як от суттєве збільшення зарплати керівника комунального підприємства «Комфорт» або осучаснення харчоблоку навчальних закладів Нетішина та перенесення його на територію медсанчастини.

сесія 64 комфорт руденко

Порушувалося питання й подальшої долі лікарні, яку Нетішин ризикує втратити.

Також рішенням сесії, як переможця конкурсу, було призначено нового директора школи №4 – Зою Машук, вчительку цього навчального закладу та депутатку міської ради від «Волі-Руху нових сил».

сесія 64 поковбаЯк позбутися випалювачів вугілля

Із 34 депутатів на  сесію прийшли 23. Засідання розпочалося із виступу Михайла Поковби, директора ПАТ «Енергомонтажвентиляція». Він звернувся до міського голови та депутатів, аби ті допомогти виселити, з його слів, випалювачів вугілля В’ячеслава Шмата та Сергія Калабського, з бетонованого майданчика площею 350 кв м, землю під яким згадане вище підприємство орендує у міської ради. Керівник бідкався, мовляв ПАТ у такому фінансовому стані, що не може собі дозволити винайняти юриста, аби той владнав питання у правовій площині.

Медсанчастина – у підвішеному стані

Депутатських запитів було п’ять. Сергій Волков («Нетішинська самооборона – Народний контроль») говорив про потребу в облаштуванні пішохідного переходу поблизу буд. №7 на вул. Варшавській, мовляв, через його відсутність мешканці змушені порушувати ПДР. Геннадій Вагнер («За конкретні справи») наполягав, аби за кошти з міського бюджету забезпечити шкільні бібліотеки літературою зі шкільної програми, оскільки фонди книгозбірень не поповнювалися більше 10 років.

Олександр Марчук (ВО «Свобода») запропонував підготувати на наступну сесію проєкт звернення до органів центральної влади щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, взявши за основу рішення Хмельницької обласної ради.

Роман Кузів («Воля – Рух нових сил») ініціював передбачити в бюджеті на наступний рік кошти на капітальний ремонт дороги у Кривині – від залізничного вокзалу до перехрестя з дорогою Укравтодору та встановити вздовж вулиць світильники, демонтовані в Нетішині під час реалізації програми НЕФКО.

сесія 64 щуклаВалентина Щукла («Воля – Рух нових сил») порушила одну із найболючіших сьогодні для Нетішина проблем, оскільки під загрозою функціонування медико-санітарної частини.

Тому було вирішено підготувати звернення до відповідних державних органів про необхідність подальшого функціонування в Нетішині багатопрофільного медичного закладу 1 рівня у складі Шепетівського госпітального округу.

Кривину – конвектори та контейнери для сміття

Два рішення було ухвалено по бюджетах – старокривинському та нетішинському. Зокрема, відповідно до прийнятих бюджетних змін, 30 тис грн спрямували на придбання конвекторів у приміщення Старокривинської сільської ради, 50 тисяч викроїли з ремонту доріг на ремонт електропостачання у багатоповерхівках по вул. Привокзальній, та 100 тис грн виділили на придбання контейнерів для сміття.

Бюджет Нетішина та «харчова» дискусія

Нетішинську казну розподілили наступним чином. 22, 5 тис грн спрямували на виплату одноразової грошової допомоги чемпіону світу з боротьби самбо Ярославу Давидчуку та його тренеру Геннадію Горохову. 54, 5 тис грн виділили на поточнимй ремонт системи опалення будівлі виконкому. 55, 8 тис грн надали міській художній школі на преміювання до 30-річного ювілею. 31, 2 тис грн – на преміювання до 25-річного ювілею муніципального духового оркестру. 124,6 тис грн – управлінню соціального захисту населення на преміювання до Дня працівників соціальної сфери. 21, 6 тис грн та 50 тис грн передбачили для КНП «СМСЧ м. Нетішин» на придбання картриджа, системного блоку та реабілітаційних ліжок у відділення анестезіології. 202 тис грн надали управлінню освіти для придбання продуктів харчування. За 150 тис грн  закуплять  обладнання та декоративно-мистецькі композиції для ігрових майданчиків. 394 тис грн пішло на співфінансування програми фонду НЕФКО (реконструкція мереж вуличного освітлення). 126 тис грн спрямували додатково на заробітну плату Фонду комунального майна.

Затяжною була дискусія щодо виділення 300 тис грн на проєктну документацію «Реконструкції частини будівлі харчоблоку та пральні на вул. Лісова, 1/4» (будівля медсанчастини).

Проєкт було позиціоновано як перший крок до запровадження в Нетішині сучасної фабрики-кухні «Cook &Chil». Але думки депутатів розділились.

Сергій Волков наполягав, аби питання для початку ретельно вивчити, оскільки проєкт потребуватиме величезних затрат – 20 мільйонів гривень на ремонт приміщення та закупку обладнання, та припустив, що він може стати тягарем як для бюджету, так і згодом для батьків вихованців дитсадків, оскільки ціна на харчування суттєво зросте.

Зі слів Василя Миська (очільника управління освіти), він за модернізацію обладнання та відкриття фабрики-кухні, бо вважає, що таке нововведення на 50 відсотків збільшить безпеку та покращить якість харчів. Тим паче, що останнім часом зросла претензійність батьків щодо різноманітності страв, а в існуючих умовах щось змінити важко.

Міський голова Олександр Супрунюк також вважає, що централізоване постачання їжі – це і тотальний контроль, і головне – суттєва економія води, електроенергії, 50 відсотків фінансів на зарплату.

Дар’я Мосійчук у складі нетішинської делегації їздила до столиці  і на власні очі бачила, за яким принципом працює подібна фабрика-кухня. Депутатка поділилася думками: «Ідея мені сподобалась. Підтримую Василя Миська – харчування потребує модернізації. Ми бачили досвід Києва, Львова. Чули розрахунки – зі шкільним обідом вкладаються у 33 гривні. Але у дошкільних закладах таку систему ніхто не впроваджував, тож в Україні подібний досвід відсутній. Та й 100 гривень у день за харчування у садочку – для більшості батьків сума непідйомна. Тому моя думка – питання потребує додаткового вивчення. Перш ніж голосувати, ми маємо бачити всі цифри, розрахунки».

«Це аби мер галочку не поставив і рейтинг собі не підняв», – відреагував на аргументи депутатів від «Самооборони» Олександр Супрунюк і більшість обранців все ж проголосували за фінансування проєкту.

Додаткові мільйони на «Комфорт»: а чи доцільно?

Суперечку викликав проєкт рішення «Про фінансовий план комунального підприємства Нетішинської міської ради «Комфорт» на 2020 рік». Причина очевидна: доцільність його функціонування практично нульова, а витрати з бюджету на утримання зростають на мільйони.

сесія 64 матросоваОлена Матросова, котра очолює профільну депутатську комісію з питань соціальної та гуманітарної сфери, наголосила: «Це нераціональне витрачання бюджетних коштів. До мене звертаються працівники СМСЧ у зв’язку зі скороченням персоналу, бо немає коштів на їх утримання. І поруч із цим на КП «Комфорт» закладають на 2020 рік фонд оплати праці у 2 млн 947 тисяч (цього року – 1 млн 684 тис, – Ред.). Цих грошей вистачило б, аби три роки утримувати 24 ставки медсестри. Зарплата директора «Комфорту» зараз 14 тисяч гривень, а на наступний рік закладена 23 тисячі гривень. Чи отримують стільки інші директори?

Не підтримую такого рішення і вимагаю звіту комунального підприємства за поточний рік».

Як результат, для прийняття цього рішення забракло депутатських голосів. До слова, питання повторно виноситься на голосування на 65 сесію, яка запланована на 29 листопада.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, листопад, №11 (131)