грибанова1ПРИЇЗД ГРИБАНОВОЇ, КАДРОВА ЗАПОВНЕНІСТЬ ТА АКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ПРАЦЮЄ НА РЕЗУЛЬТАТ

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

У кінці листопада до нашого міста візитувала одіозна Марина Грибанова – психологиня, знана лекторка, котра займається антинаркотичною просвітою, засновниця й очільниця українського центру «Нарконон», який спеціалізується на реабілітації наркозалежних.

N.B. «Нарконон» (від давньогр. «narkotikus» – «наркотик» та англ. «non» – «ні») – програма реабілітації та профілактики наркозалежних.

Центр реабілітації наркозалежних заснований у 1966 році американцем Вільямом Бенітезом, колишнім в’язнем із Аризони. Головний офіс знаходиться у лос-анджелеському Голлівуді.

За словами пана Бенітеза, після прочитання книги американця Рона Хаббарда (так, це той, котрий заснував сайєнтологію – хтось каже «філософське вчення», хтось каже «псевдонауку») і після застосування принципів з підвищення здібностей людини, про які писалося у книзі, пан Бенітез і більше десяти інших в’язнів назавжди позбулися пристрасті до героїну.

«Нарконон» має широку мережу організацій у 75 країнах світу. З 2007 року два його центри функціонують в Україні у Харкові та Києві.

Стаціонарна реабілітація проводиться в київському центрі, відкритому в кінці 2008 року.

захаревич фото2ДРУГЕ МІСТО, ЯКЕ ВІДВІДАЛА ГРИБАНОВА НА ЗАПРОШЕННЯ МІСЬКОЇ ВЛАДИ

Завдяки ініціативі й докладеним зусиллям Тетяни Захаревич-Любченко, методистки психологічної служби Нетішинського управління освіти, котра гаряче симпатизує пані Грибановій, нетішинці (і ще й острожани з військового ліцею) мали нагоду послухати дві лекції у формі психологічного стендапу.

Загалом лекції прослухали усі учні 8-11 класів Нетішина та нашого професійного ліцею (близько 1 200 молодих людей).

На пропозицію пані Тетяни запросити в Нетішин Грибанову адекватно зреагувала адміністрація управління освіти в особі його начальника Василя Миська та завідувачки методичним кабінетом Надії Кухарчук, Нетішинське відділення поліції (майор Тетяна Волошина) і місцева влада (заступниця міського голови з гуманітарних питань Ольга Бобіна). Усі підтримали ініціативу, організувавши побутові моменти перебування лекторки у місті.

Особливі слова подяки благодійникам (Українське ядерне товариство, приватний підприємець Валерій Преподобний та анонімна благочинниця) та, звісно, батькам, зокрема, голові батьківського комітету школи №4 Катерині Янович, котрі зуміли зібрати необхідну суму на проплату лекцій. Ось тут момент, коли хочеться сказати для них «респект» і «дякую».

Хоча пані Тетяна каже, що Грибанова наголосила, що гроші не є самоціллю її просвітницької діяльності, вона направду щира фанатка своєї справи, бо набачилася за життя такого, про що не можна мовчати. Про це треба кричати!!!

грибанова2

Пані Марина також зауважила, що Нетішин був другим містом в Україні, куди запросили її з ініціативи місцевої влади, чим була приємно вражена. Адже зазвичай такі заходи організовують небайдужі батьки, або ж громадські чи релігійні організації.

НЕТІШИНСЬКА ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА НЕ МАЄ ДЕФІЦИТУ КАДРІВ

психологічна служба

Користуючись нагодою, говоримо з пані Тетяною заодно і про те, чим живе сьогодні міська психологічна служба, про різнопланові тренінги й лекції, які вона організовує. Приводом для позитиву є той факт, що ми чи не єдине місто в області, де усі ставки психологічної служби забезпечені. Адже у більшості містах фахівців гостро бракує, не у всіх школах, а тим паче, в садочках, є соціальні педагоги й психологи. На сьогодні у Нетішині працюють 5 соціальних педагогів у навчальних закладах, а також у кожному садочку та у Будинку дитячої творчості.

Щодо новацій – цього навчального року в освітню програму ЗОШ №№ 1, 4 та в НВК (по одному класу в кожній школі) ввели курс «Основи сім’ї» авторства Адріана Буковинського. Цей курс є факультативним, за підрахунками самого автора, предмет викладають у 120 українських школах (усього в Україні близько 16 тисяч шкіл). Курс розрахований на 2 роки викладання у 10-11 класах і є доволі неоднозначним.

Міністерство освіти і науки дозвіл на введення «Основ сім’ї» в освітню програму дало. Проте як батьки учнів, так і більшість викладачів курсу (до таких належить і пані Захаревич-Любченко), погоджуються не з усіма тезами, котрі декларує Буковинський. На думку пані Тетяни, зайвим є потужний християнський складник. Автор забуває, що школа – це все-таки заклад світський, це не недільна школа, та й суспільство нині принципово інше, ніж за біблійних часів. Зараз сім’я будується на паритетних засадах, а не за принципом «і нехай кориться жінка чоловікові своєму в усьому». Та й (ніде правди діти), ми зараз живемо де-факто у матріархаті. Хоча багато речей є правильними й актуальними у всі часи, як-от, наприклад, духовна зрілість людей, котрі хочуть створити сім’ю.

НЕТІШИНЦЯМ – ПСИХОЛОГІЧНІ ТРЕНІНГИ ВІД «ПРОСУНУТИХ» КОУЧІВ

Пані Тетяна Захаревич-Любченко – щира прихильниця різних психологічних практик, котрі покликані допомогти людині пізнати себе й навчити її жити з навколишнім світом у гармонії й щасті.

Ось зі свіженького: 15 грудня за ініціативи нашої співрозмовниці в Нетішині відбувся тренінг рівнянки, засновниці жіночих клубів, котра практикує забуті давньослов’янські духовні традиції та аюрведу (традиційна система індійської народної медицини), Марії Бугаєнко, під назвою «Чарівна пані, мудра жінка». Тренінг мав на меті допомогти жінкам розвинути свою жіночність та усвідомити власні ресурсні стани.

Пані Тетяна мріє про те, щоби нетішинці активніше використовували можливості для саморозвитку. Не слід відкладати на потім те, що можна дізнатися сьогодні. Саме пізнанням власних почуттів та поясненням причинно-наслідкових зв’язків між думками й подіями в нашому житті займаються тренери й коучі, котрих запрошувала, запрошує і буде запрошувати пані Тетяна Захаревич-Любченко. Бо ж відомий мудрий афоризм каже: «Думка породжує вчинок, вчинок – звичку, звичка – характер, а характер формує долю».

Джерело – Марта СЕРГІЄВА, Газета “Пост громадського контролю”, грудень, №12 (132)