сесія 65«Чарівний пендель» нетішинським медикам

Дилема мера: хто прибиратиме громадський туалет?

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

В останніх числах листопада відбулося пленарне засідання 65-ї сесії Нетішинської міської ради.

Цього разу було багато емоцій, розпачу, не обійшлося без грубих висловлювань та брехливих доводів. Незважаючи на намагання, крапки над «і» поставлені не були. Мова про наступне – червоною ниткою на сесії проходило два питання: масове звільнення працівників нетішинської медсанчастини та фінансування породженого мером комунального підприємства, яке є трутнем на міському бюджеті.

сесія 65 2

Учорашній депутат – про сьогоднішню проблему

самолюк 65У «Виступах» слово взяв мешканець міста, депутат попередніх скликань Юрій Самолюк. Чоловіка переповнювали емоції: «Скоюється злочин проти громади. 15 листопада частина працівників медсанчастини отримали попередження про звільнення. Це, по суті, знищення СМСЧ.

Питання мусувалося останніх 3-4 місяці. Людям розповідали, начебто тиснуть зверху. Я вирішив розібратись. Подзвонив міському голові Славути Василю Сидору, від якого дізнався, що у райцентрі ніякого «тиску зверху» немає, як і скорочення медиків. «Скорочення може бути виправданим, якщо вже безвихідь», – вважає Василь Богданович.

36 фахівців відправляють на вулицю – це лікарі та медсестри вищої категорії. Знищується реєстратура. Кардіолога залишають 0,5 ставки, онколога – також 0,5. Стоматологічне відділення ліквідовують, пологове – скорочують. Це – жах.

«Цар» – так позаочі називають директора СМСЧ Василя Пословського, проводить нараду, попереджає людей про звільнення і привселюдно глумиться над ними, каже: «Якщо вам дали чарівного пенделя – їдьте в Польщу, стрункішими станете, грошей заробите і мені подякуєте».

Поруч із цим, знаючи, що буде скорочення, у медсанчастину продовжували брати на роботу людей».

Звертаючись до депутатів та міського голови, Ю.Самолюк закликав їх: скасувати наказ очільника СМСЧ про звільнення працівників, відкласти розгляд питання, винесеного на сесію, про фінансовий план медсанчастини, заслухати звіт керівника, вивчити ситуацію.

«Якщо міська рада не скасує рішення директора СМСЧ – люди звертатимуться до суду», – підвів риску своєї промови Ю.Самолюк.

Депутатка міськради Валентина Щукла, котра є заступницею директора СМСЧ, натякнула промовцеві, що він зацікавлена особа, оскільки його дружина є працівником медсанчастини. Пан Юрій не заперечував причетності дружини до лікарні, лише зауважив, що після переведення на 0,5 ставки їй тепер доведеться за 2 тисячі гривень робити забір крові, ризикуючи при цьому власним здоров’ям. Він також додав, що перш ніж зібратися на сесію, вивчав ситуацією та спілкувався із завідувачами відділень СМСЧ.

коваль 65Наталія Коваль: «Ваше завдання – зберегти лікарню»

Наступною до депутатів та мера апелювала депутатка обласної ради від Нетішина Наталія Коваль: «Аби з’ясувати ситуацію, я особисто зверталася в обласний департамент охорони здоров’я. Там ніяких вказівок Нетішину щодо скорочення не давали.

У нас 36 тисяч населення. Сьогодні скорочується онколог, ендокринолог… Департамент не втручається у питання штату. Це вирішує міська рада. Ваше завдання – зберегти лікарню. І питання тут не в грошах, а в раціональному їх використанні. Не на «Комфорт» мають іти фінансові потоки, не на «Агенцію місцевого розвитку», які не приносять користі.

Сьогодні два мільйони легко викидається на так звану диспетчеризацію ліфтів, тобто, на 89 нікому не потрібних кнопок у ліфтах, тоді як скорочується медичний персонал і закриваються відділення. Це злочин! І ви всі його співучасники!».

«Річна заробітна плата у Василя Пословського – 343 тис грн, натомість у головного лікаря Хмельницької обласної лікарні – 217 тисяч, Хмельницької міської лікарні – 198 тисяч. То може адмінвидатки оптимізувати, а не персонал лікарні?», – обурювалася Н.Коваль. Депутатка також наголосила: «13, 5 мільйона гривень було виділено з обласного бюджету на ремонт лікарні, щоб вона була конкурентоспроможною».

пословський 65«Погана новина» від директора СМСЧ

Міський голова Олександр Супрунюк зазначив: «20-30 мільйонів щорічно виділяється на лікарню з міського бюджету. Також ми взяли на себе 25 відсотків доплати медикам за обслуговування стратегічного об’єкта, а цю доплату мала б здійснювати держава».

Дискусію продовжив директор КНП НМР «СМСЧ м. Нетішин» Василь Пословський. Він закликав необізнаних, котрі не знають, що таке «волшебний пендель», читати розумні книжки. Мовляв, говорив образно, про умовний поштовх, що зі стресових умов людина може перейти на вищий рівень.

Не погоджуючись з обвинуваченнями виступаючих, він нарікав на «злочинні дії» державної влади, зокрема Кабміну та Міністерства охорони здоров’я.

«У мене дуже погана новина, – продовжив Василь Никонович. – Славуті дали перший рівень. Нам не дали. Це означає, що ми матимемо статус лікарні планового лікування. Мова йде про відсутність реанімації, хірургії, інфекційного відділення.

Які загрози? Усі пацієнти , які потребуватимуть невідкладної допомоги, госпіталізуватимуться у Славуту чи Шепетівку.

У нас лікуватимуть хронічні хвороби. Пологи прийматимуть, а ось оперувати чи робити кесарів розтин лікарі не матимуть права».

На запитання секретаря міськради Олени Хоменко, чому наразі закривають стоматологічне відділення, очільник лікарні відповів: «Це позиція Національної служби здоров’я. Вона оплачуватиме тільки дитячу та невідкладну стоматологію. Масажі теж нею оплачуватися не будуть».

«Якщо ми не маємо права надавати екстрену медичну допомогу, нам не дадуть державні гроші, – продовжив В.Пословський. – Ліцензія на ці медичні послуги у нас є, але місцевий бюджет їх не потягне».

На запитання депутата від «Самооборони» Сергія Волкова, за яким критерієм у міністерстві визначали, кому давати перший рівень, відповів О.Супрунюк, мовляв, територіально ми невигідно розташовані, і кількість населення у нас помітно програє проти 75 тисяч у Славуті. А ще мер прив’язав до теми атомну станцію, бо вважає, що теперішня влада не зацікавлена в атомній енергетиці, а відтак і в лікарні поруч із ХАЕС.

Проблеми енергетичні

Згорнувши на трьох крапках тему лікарні, депутати взялись за обговорення інших проблем. Роман Кузів з «Волі» говорив про ймовірну загрозу втрати робочих місць на об’єктах енергетики України, в тому числі й на ХАЕС. Мовляв, про добудову енергоблоків уже не йдеться, як і про експорт електроенергії до Польщі, а нинішня влада зацікавлена у Білоруській АЕС.

І знову лікарня: депутати вмили руки

У «Депутатських запитах» позафракційний обранець Анатолій Олійник, мотивуючи вагомими досягненнями нетішинських спортсменів, запропонував у наступному році збільшити бюджетні видатки на спорт на 200 тисяч гривень.

Депутат від «Волі» Роман Кузів, спираючись на звернення до нього представників ГО «Рада голів ОСББ м.Нетішина», просив передбачити кошти у бюджеті Нетішинської міської ОТГ на 2020 рік на виконання заходів «Комплексної програми підтримки та розвитку житлового фонду м. Нетішина на 2018-2020 роки».

Сергій Волков повернувся до теми медсанчастини та вніс пропозицію, у зв’язку з суспільним резонансом, створити тимчасову депутатську комісію, яка ретельно вивчить ситуацію в СМСЧ, та на період роботи цієї комісії зупинити дію наказу про скорочення.

Міський голова на це обурився та назвав такі дії втручанням у господарську діяльність комунального підприємства. А ще додав: «Скорочують соцзахист, податкову, ЖКО, і чомусь про це ніхто не піднімає питання», та закликав обранців за кожен із запитів голосувати окремо.

Як наслідок, депутати підтримали запит А.Олійника й Р.Кузіва, та не проголосували за пропозицію С.Волкова.

Звернення до очільників держави

Нетішинські обранці прийняли рішення направити звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови ВР Дмитра Разумкова та прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та проведення Всеукраїнського референдуму.

У іншому їхньому зверненні до центральних органів влади йшлося про скасування прийнятих законів, які ліквідовують спрощену систему оподаткування, чим зумовлюють закриття дрібного бізнесу або перехід його «в тінь», та збільшують потік трудової міграції з України.
2 мільйони – на ліфти чи на кнопки у ліфтах?

Під час обговорення змін до бюджету міста Сергій Волков запропонував не витрачати 2 мільйони гривень на диспетчеризацію ліфтів, у якій немає потреби, а спрямувати ці гроші на капітальний ремонт аварійних ліфтів. Проте після ремарки мера про те, що всі в рівних умовах, і ремонт ліфтів – це справа мешканців будинків, обранці пропозицію свого колеги не підтримали.

 

Проте й за диспетчеризацію не голосували – вирішили відкласти це питання та додатково його обговорити.

Близько 300 тисяч гривень депутати виділили на парк. Міський голова пояснив: «Потрібно заплатити за перевиконані роботи – зроблені доріжки до сцени і закоханих слимачків».

Про реконструкцію проспекту  Курчатова

Рішенням 65 сесії управлінню капітального будівництва виконкому передано функції замовника будівництва 3-х об’єктів: реконструкції просп. Курчатова; реконструкції системи поливу просп. Курчатова та реконструкції електричних мереж (електропостачання) електроустановок будівлі Будинку дитячої творчості на просп. Курчатова, 8.

супрунюк 65Як міський голова захищав своє дітище

Цього сесійного дня приймали фінансові плани міських комунальних підприємств, у тому числі сумнівного за своєю доцільністю КП «Комфорт», породженого самолюбством міського очільника.

Варто нагадати, що 1-го листопада, на попередній сесії, фінансовий план «Комфорту» не був проголосований. Депутатка від «Самооборони» Олена Матросова тоді наголосила: «Це нераціональне витрачання бюджетних коштів» та закликала колег по депкорпусу насамперед заслухати звіт керівника КП та зробити з цього приводу об’єктивні висновки.

Наразі ж слід було очікувати, що депутати вже «опрацьовані» мером і його фаворит буде «в шоколаді» на грошах платників податків.

Преамбула О.Супрунюка була рішучою. Не очікуючи запитань, він розпочав: «Хто буде прибирати громадські туалети? Депутати? А парк? «Благоустрій» не справлявся. Треба дуже сильно старатися, щоб не бачити роботи «Комфорту». Пляж, парк, земснаряд. Додатковий працівник потрібен на земснаряд. Толком не вміють працювати ці що є». Спрацювало. Прийняли фінплан «Комфорту» на 2020 рік, у якому закладена середньомісячна зарплата керівника – 23 333 грн (у 2019 році – 14 083 грн). Загалом фонд оплати праці КП «Комфорт» на 2020 рік складає 3 млн 595 тис грн.

«Він мене виводить», – сказав мер про депутата
Виносилося на розгляд ще одне рішення щодо «Комфорту» – статут комунального підприємства. «Не голосую і закликаю інших не голосувати», – висловився з цього приводу Сергій Волков. Тут з очільника міста поперла «етика» на кшталт «депутат бикує», «відпрацьовує гроші» тощо. На зауваження секретаря ради Олени Хоменко щодо хамства Олександр Супрунюк відповів: «Вже починає виводити з себе».

… Такою поведінкою нетішинський мер щоразу дає зрозуміти: у ролі депутатів його влаштовують лише одноклітинні амеби, що виконують одну функцію – тиснуть на потрібну йому кнопку.

Ті ж, хто мають власну думку, та ще й сміють висловлювати її, а також намагаються вберегти гроші громади від розбазарювання – у понятті градоначальника – «бикують».

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, грудень, №12 (132)