сесія 66Нетішинцям під ялинку – «премії мера»

Зарплата медикам закладена лише до квітня

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

20-го грудня відбулася 66-та, остання в минулому році сесія Нетішинради.

Пленарне засідання мало розпочатись о десятій годині, проте достатньої кількості депутатів для кворуму не було. Чи ж відбудеться сесія? Обранці таки умудрились, як погані учні, підтягнутися за п’ять хвилин. 22 із 36 явились – сесія правочинна.

Засідання пройшло рекордно швидко – за конвеєрним методом. Депутатських запитів, як кіт наплакав – лише два, обговорення питань майже не було, лише ритмічно натискалися кнопки для голосування. Одним словом, як і зазвичай: голова сказала – руки клацають по кнопках.

Децентралізація від президента – тримати громади на ручнику

Перш ніж взятись за питання порядку денного, міський голова Олександр Супрунюк зосередив увагу на законопроекті про децентралізацію, проштовхуваному президентом Володимиром Зеленським. Мер зауважив: міські голови готують відповідне звернення до центральних органів влади, під яким він також підписався. Мовляв, у разі прийняття цього закону Верховною Радою, за місцевими органами влади (міськими головами, депутатами) «наглядатиме» куратор від президента з повноваженнями зупинити будь-яке рішення місцевої влади та відсторонити її від обов’язків. «Замість децентралізації – диктатура», – сказав О.Супрунюк.

Нетішинці хочуть автобусних та автомобільних стоянок

Депутатських запитів було два – від свободівців Михайла Брожика та Олександра Марчука. У першому йшлося про виділення бюджетних коштів на повне або часткове фінансування облаштування кишень для стоянки автомобілів вздовж каналу – з цим звернулися мешканці будинків №№20,22,24 вулиці Шевченка.

Інший запит стосувався потреби у встановленні автобусної зупинки на вулиці Михайлова в районі спорткомплексу.

«Попросили» про компенсацію ризику населення

Спираючись на рішення наших сусідів – депутатів Славутської міської ради, нетішинські обранці вирішили направити звернення до Верховної Ради, Кабміну та народного депутата від нашого округу Олени Копанчук, у якому просять «не допустити систематичного порушення урядом статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «забезпечити гарантоване спрямування коштів у вигляді субвенції місцевим бюджетам», «забезпечити збільшення у 2020 році розміру субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС».

Для ЖКО додали 800 тисяч гривень

Унісши зміни до «Програми фінансової підтримки комунальних підприємств Нетішинської міської ради на 2018-2020 роки», депутати, на підставі листа очільниці підприємства Ольги Єрикалової, збільшили статутний фонд КП НМР «ЖКО» на 800 тисяч гривень.

У обговоренні перед голосуванням депутат від «Самооборони» Сергій Волков запитав, чому бюджет дофінансовує ЖКО, тоді як усі (ОСББ, – Ред.) в рівних умовах. О.Супрунюк на це відповів: «ЖКО – це комунальна власність. ОСББ не платить ПДВ, а ЖКО сплачує всі податки. Комунальні підприємства, як от ЖКО, частину прибутку спрямовують до місцевого бюджету».

Зі свого боку, керівниця ЖКО О.Єрикалова порівняльно навела суми фінансування з бюджету, спрямовані на ОСББ та ЖКО, починаючи з 2017 року.

Відповідні корективи щодо спрямування ЖКО згаданих 800 тисяч обранці внесли до бюджету на 2019 рік.

Виконкому – палатку, садочку – картоплечистку

У контексті змін до бюджету на 2019 рік міську казну коригували, переміщуючи кошти з одних позицій на інші.

Крім того, понад 20 тисяч гривень було спрямовано на придбання палатки для виконкому та 18 тисяч – на закупівлю картоплечистки для ДНЗ №7.

бюджет фото2Нетішинська скарбниця-2020

Було прийнято головний документ для життєдіяльності Нетішинської територіальної громади – бюджет на 2020 рік. Його доходи складають 411 857 575 грн, у тому числі доходи загального фонду – 407 039 347 грн, доходи спеціального фонду – 4 818 228 грн. Закладені видатки бюджету на наступний рік – 408 691 408 грн.

Під час обговорення бюджету депутат Юрій Максимчук («Батьківщина»), поцікавився, яка сума коштів буде спрямована на стару частину Нетішина та на які саме потреби. Міський голова на це сказав, що розповість усе на зборах, які будуть проведені для мешканців старої частини Нетішина. Та зауважив, що в Кривині вже такі збори провели.

Депутатка від «Батьківщини» Марія Самохіна, вона ж голова бюджетної комісії, наголосила, що всім бюджетним установам зарплату закладено на цілий рік, лише СМСЧ – на перший квартал, бо далі лікарня функціонуватиме як зараз ПМСД – за кошти Національної служби здоров’я, себто, державні.

Реконструкція поліклініки та передача провулків

Своїм рішенням обранці передали управлінню капітального будівництва виконкому функції замовника будівництва об’єкта «Реконструкція частини будівлі поліклініки на вул.Лісова,1».

Було внесено зміни до попереднього рішення про передачу на баланс КП «ЖКО» на праві господарського відання доріг провулків від вул.Солов’євської, які знаходяться у садибній забудові Нетішина. Наразі кожна з 16 позицій (провулків) отримала свою назву відповідно до впорядкованої документації.

Мистецькі заклади перейменували

Відповідно до новоспечених рішень три культурно-мистецькі установи міста отримали нові назви. Так, ПСМНЗ «Нетішинська міська художня школа» перейменували у мистецьку школу «Нетішинська художня школа».

ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв» найменували мистецькою школою «Нетішинська школа мистецтв».

А Нетішинська міська централізована бібліотечна система відтепер має назву «Публічна бібліотека Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади».

Зарплата мера: букет з окладу, надбавок, премій

зарплата мер1

Підтримавши проєкт «Про встановлення надбавок, преміювання та виплату матеріальних допомог міському голові Супрунюку О.О.», місцеві обранці забезпечили очільнику оплату праці на наступний рік.

У рішенні йдеться: «Установити надбавку за виконання особливо важливої роботи від 01 січня 2020 року до 31 грудня 2020 року включно у розмірі 100 відсотків посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років.

Надавати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Здійснювати преміювання щомісяця, а також до державних і професійних свят у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням доплат і надбавок».

У рішенні вказаний «голий» місячний посадовий оклад міського голови – 11 100 грн (це без урахування доплат і надбавок).

сесія 66 мер

депутати звіти1На носі – депутатські звіти

У «Різному» секретар міської ради Олена Хоменко повідомила депутатам, що вже на 3-тє січня буде скликано першу сесію 2020 року. Таку поспішність пояснила: необхідно буде затвердити передавальний акт по Кривинській школі, а також її статут – інакше учителі залишаться без зарплати.

Пані Хоменко нагадала також обранцям про необхідність відзвітувати перед громадою за 2019 рік.

Джерело – Руслана  ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, грудень, №12 (132)