сесія 68 супрунюкЧому в Нетішині «спить» шкільна реформа

Й тримається в секреті наступнорічне харчування школярів та дошкільнят

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

68-ма сесія, яка розпочалася у п’ятницю, 24 січня, видалася складною та не відбулася одним днем, адже розгляд частини питань через те, що депутати не дійшли спільної думки, було перенесено на вівторок, 28 січня.

Обранцями було порушено низку місцевих проблем, таких як гостра потреба у закупці нового сміттєвоза для ЖКО, відсутність або ж замовчування розрахунків щодо харчування у наступному році школярів та вихованців дитсадків, гальмування мерією освітянської реформи, що може призвести до сумних наслідків для містян та ін.

Що у місті зі злочинністю?

сесія 68 прокурорСлово взяв Володимир Гончарук, прокурор Нетішинського відділення Шепетівської місцевої прокуратури, котрий поінформував присутніх про стан криміногенної обстановки у місті та проведену роботу у 2019 році.

«Злочинність у минулому році не зросла, але й не зменшилася. У цілому місто безпечне, але працювати є над чим», – зауважив правоохоронець. Так, зі слів В.Гончарука, торік у Нетішині було зафіксовано 376 злочинів, у тому числі 62 – рецидивних: 62 тяжких злочини та 4 – особливої тяжкості, зі смертельними наслідками  та безвісти зниклі – 2 випадки. Прокурор вказав на проблеми: зросла кількість тяжких злочинів, крадіжок у дачному масиві, сімейних конфліктів.

Освітня реформа в Нетішині на гальмах?

сесія 68 матросоваОлена Матросова, голова профільної депутатської комісії, порушила проблему із запровадженням у Нетішині освітньої реформи. Йдеться про виконанням закону «Про освіту» у контексті переформатування загальноосвітніх закладів.

За реформою початкову освіту діти здобуватимуть у школі, далі п’ять років навчатимуться у гімназії, і останні три (старша школа) – у ліцеї. Отже, до 2024 року замість типових шкіл необхідно сформувати гімназії та ліцеї. У гімназії можуть бути охоплені навчанням учні 5-9 класів або 1-9 класів, у ліцеї навчатимуться тільки 10-11 (12) класи.

О.Матросова зауважила: щоб належно налагодити освітній процес, потрібно багато зробити – побудувати логістику, обговорити деталі з батьками і дітьми, забезпечити заклади матеріальною базою та кваліфікованими фахівцями тощо.

Зі слів депутатки, у Нетішині процес реформування законсервований, а міський голова Олександр Супрунюк узагалі написав у соцмережах: «Ми до цих змін не готові, тому з наступного року нічого впроваджувати не будемо». Тоді як у сусідній Славуті вже упродовж трьох років активно над цим працюють: здійснено аналітику закладів, опитування учнів та батьків, проведено більше 40 різноманітних заходів, оснащуються кабінети. Ініціативна група з батьків нетішинських школярів їздила до Славути, аби почути інформацію з перших уст.

«Натомість у нас невизначеність, а це підриває систему освіти. Містом ходять різні чутки. Мовляв, початкова школа буде у ЗОШ №4, ліцей – у ЗОШ №3 тощо. Такі рішення не приймаються кулуарно, з-під поли. Досить стояти в позиції страуса!», – звернулася до міського голови Олена Матросова. Градоначальник їй відповів, щоб чекала письмової відповіді від його заступниці Ольги Бобіної.

Пішохідні доріжки та закодовані телеканали

сесія 68 максимчукДепутатських запитів було три. Всі – від Юрія Максимчука («Батьківщина»). Спираючись на звернення виборців, обранець поцікавився, чиєю власністю є і чи на законних підставах встановлена споруда для торгівлі на автобусній зупинці, що навпроти магазину «Фокстрот».

Ю.Максимчук ініціював направлення звернення «Укравтодору», аби підприємство, на балансі якого перебуває дорога на Солов’євській, задля безпеки громадян відновило пішохідні доріжки.

Також депутат запропонував звернутися до органів державної влади, аби скасувати заплановане кодування українських телеканалів, оскільки соціально незахищені громадяни не матимуть змоги придбати декодери, а отже, будуть обмежені у доступі до інформації.

На черзі – нове скорочення в медсанчастині

Нарешті депутатами було розглянуто петицію «Про захист СМСЧ м.Нетішин та медичних працівників», підписану містянами ще 25 листопада з метою захисту працівників медсанчастини від масового звільнення. Але ж недарма каже приказка «Дорога крашанка до Великодня» – скорочення вже відбулося.

Олена Матросова з цього приводу запропонувала: «Питання втратило актуальність. Але наступне скорочення у медсанчастині очікується у квітні. Депутати теж мають нести відповідальність за ці процеси, тому варто організувати зустріч з керівництвом лікарні, працівниками. Вивчити фінансові потреби медустанови, почути думку медиків». Олександр Супрунюк на це «закинув шпильку», мовляв, скорочуються робочі місця у бізнесі, комунальній сфері, але чомусь згадуєте лише про медиків.

Скільки бюджетних грошей вкладуть у харчоблок?

Не обійшлося без дискусій у обговоренні змін до міського бюджету. Скажімо, торік депутати не підтримали виділення 2 млн на диспетчеризацію ліфтів, цього разу питання знову було винесене на розгляд, ось тільки замість 2-х уже з’явилося  5 млн. Обранці не проголосували за цю позицію, натомість свободівець Олександр Марчук запропонував спрямувати гроші на придбання конче потрібного сміттєвоза для ЖКО. Підтримав колегу і позафракційний Анатолій Олійник. Міський голова відреагував на це своєрідно, мовляв, сміттєвоз потрібний, ми працюємо над цим питанням, вивчали принцип роботи сміттєсортувальної лінії, але побачене не вразило, є питання і по роздільному збору сміття. Та пообіцяв протягом місяця презентувати напрацьоване.

Олена Матросова запропонувала не виділяти поки 200 тисяч на проєктну документацію модернізації харчоблоку СМСЧ, який має централізовано забезпечувати харчуванням усі школи та дитсадки. Депутатка наголосила: так і не було почуто обґрунтування доцільності запуску такого харчоблоку, адже щодо його функціонування виникає безліч питань, і всі вони залишаються без відповіді.

Натомість очільник освіти Василь Мисько наполягав: питання реформування харчування на часі, воно обговорювалося з керівниками освітянських установ, вивчалися існуючі практики у Києві та Львові, та окреслив головні критерії – економію і якість.

У свою чергу, О.Матросова наполягала: оприлюднити інформацію, яким чином відбуватиметься процес приготування харчів, як і чим вони транспортуватимуться до закладів, і хто нестиме відповідальність за якість їжі, та вимагала надати інформацію з розрахунками, щоб можна було переконатися у «суттєвій економії» бюджетних грошей.

Олександр Супрунюк у відповідь пообіцяв абстрактну економію на воді, кадрах, обладнанні, а щодо розрахунків сказав: «Прорахувати зараз не можемо, для цього робиться проект, від нього все буде залежати».

У контексті змін до бюджету депутати виділили: 8 млн на реконструкцію будівлі Центру соціальних служб на просп.Курчатова під позашкільний заклад та 398 тис грн на коригування проєктної документації; 278 тис грн – на реконструкцію системи вуличного освітлення; 753 тис грн – на будівництво водопроводу на вул.Солов’євській; 3 млн – на міський парк за виконкомом, 6 млн – на будівництво пішохідного моста через Горинь у районі вул.Михайлова; 1 млн 300 тис – на заміну тротуарів та пішохідних доріжок на просп.Незалежності та вул.Будівельників; 6 млн 719 тис – на будівництво парку у районі між вулицями Набережна, Будівельників та просп.Незалежності та 1 млн 400 тис на облаштування дитячого майданчика в цьому парку; 891 тис грн – на капітальний ремонт частини будівлі Палацу культури; 3 млн 318 тис – на придбання катка для КП «Благоустрій» та 2 млн 761 тис – «Благоустрою» на поточний ремонт доріг; 1 млн – на надання поворотної фінансової допомоги для ОСББ тощо.

І наостанок. Поменшало на одного депутата. Склав повноваження голова фракції «Нетішинська самооборона» Юрій Камозін.

камозін віче

… Зупинилась сесія на питанні про передачу в оренду 3-х гектарів міського пляжу на Варшавській ПП «Укрспецізоляція», яке всупереч рішенню суду обранці не підтримують упродовж років. Володимир Соснов наголосив на відповідальності ради та міського голови за невиконання судових рішень. Секретар ради Олена Хоменко оголосила перерву та запросила депутатів до кулуарного обговорення спірного питання. Згодом через розбіжності в позиціях було оголошено перерву на кілька днів.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №1 (133)