собаки зграяСКАРГИ НА БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК НЕ ВЩУХАЮТЬ

Вирішенню проблеми заважає людський фактор

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

До редакції зателефонувала містянка пані Катерина. Вона стурбованим голосом розповідала про те, що в районі краєзнавчого музею – засилля бездомних собак, які щодня з гавкотом нападають на перехожих, серед яких багато дітей. «Немає спокою від чотирилапих й уночі. Через їхній гавкіт неможливо спати», –  бідкалася жінка.

«Чи ведеться у місті робота з відлову вуличних собак, і якщо так, то хто цим займається?» – запитує пані Катерина.

кондрацький фото2Ми, у свою чергу, звернулися за роз’ясненням до директора комунального підприємства «Благоустрій» Віктора Кондрацького, котрий надав редакції вичерпну інформацію щодо ситуації в Нетішинській ОТГ з безпритульними тваринами.

Собак відловлюють систематично, але…

«Робота ведеться постійно. Скажімо, упродовж останніх двох тижнів ми відловили 13 бездомних собак, 10 у Нетішині та 3 у Кривині, – каже В.Кондрацький. – Але проблема в тому, що щоразу на місце відловлених собак прибувають до міста інші – з сільської місцевості, з піонербази, АТЦ тощо. Нерідко люди навмисно привозять до міста цуценят та викидають їх тут.

Найчастіше надходять скарги на собак, яких систематично підгодовують мешканці. Тварини у відповідь на турботу стережуть територію – нападають на інших мешканців будинку, на перехожих.

Часто містяни скаржаться на собак біля магазину «Еліт». Ми розмовляли з його власницею, котра пообіцяла, що тварин не будуть підгодовувати, але нічого, на жаль, не змінилося, собакам продовжують давати харчі».

Зі слів Віктора Антоновича, тварин не лише відловлюють та доправляють на територію для утримання безпритульних тварин, де розташовують у вольєрах, їх також щеплюють, стерилізують, кліпсують.

Сиротинець для тварин утримується за бюджетні гроші

Директор КП «Благоустрій» розповів наступне. Зараз у притулку перебуває 80 собак. Утримується він за рахунок коштів з міського бюджету. У штаті – майстер та двоє відловлювачів. Зранку працівники готують чотирилапим мешканцям їжу та воду, прибирають у вольєрах та територію і їдуть на відлов.

притулок новий

 

Щодо фінансів. Торік на заробітну плату працівників притулку було спрямовано понад 280 тис грн – це з відрахуваннями. На харчі тваринам пішло 58 тис грн. На паливо – 30 тис грн (це з урахуванням, що здійснювалося облаштування території, завозилися матеріали тощо). Близько 325 тисяч було витрачено на необхідний для функціонування притулку реманент – сітку, бетонну огорожу, буржуйку тощо. На території проведено електрику та здійснено водопостачання. Плюс вивіз сміття, сплата податків – і остаточна сума видатків на притулок у 2019 році склала 999 344 грн.

На 2020 рік у бюджеті Нетішинської ОТГ на притулок закладено 643 236 грн. Гроші підуть на заробітну плату та теплий спецодяг працівникам, а також закупку кормів (м’яса та крупів), відлов тварин та ветеринарні послуги, комунальні витрати тощо.

У планах – придбання морозильної камери у побутове приміщення. В.Кондрацький пояснив: «Багато харчів, у тому числі таких, що швидко псуються, привозять волонтери. Щоб їжа не псувалася, її потрібно належно зберігати».

Гарна традиція – приютити тварину

«У притулку є багато гарних собачок, яких волонтери стараються прилаштувати у добрі руки. Так, нещодавно забрали лайку. Та переважно люди хочуть цуценят, тому дорослим собакам знайти домівку значно складніше. Якщо хтось виявляє бажання взяти з притулку пса, ми завжди йдемо назустріч, відвозимо його до домівки.

Також за домовленістю з керівництвом ХАЕС відловлюємо на території підприємства собак та котів. Собак забираємо у притулок, а для котів підшукують господарів працівники атомної станції», – ділиться Віктор Антонович.

Розповів очільник КП і про плани на перспективу. Каже, наразі розглядається питання, щоб територію для тимчасового утримання безпритульних тварин передати волонтерам. Ці люди люблять собак, дбають про них, та ще й отримували б за це гроші. Бажаючі є. Але існує юридична колізія – як бюджетні гроші спрямувати громадським організаціям. Наразі триває пошук такого механізму.

Джерело – Руслана ЧЕРНЮК, Газета “Пост громадського контролю”, №2(134), лютий