школа порожняЗакінчення навчального року та прийом до першого класу

Без «лінійок», випускних та з онлайн-заявами

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Цьогорічні одинадцятикласники, які з таким нетерпінням чекали урочистого випускного, не знатимуть смаку цього свята, а ошатні сукні, які встигли до карантину придбати більшість випускниць, чекатимуть іншої нагоди для виходу на люди. Такі реалії, і ми не в змозі їх змінити.

Школярі та студенти в міру можливостей та бажання засвоюють програму онлайн, майбутні першачки також штудіюють науку удома, а стомлені батьки чекають бодай яких вказівок «зверху» про закінчення цього навчального року та початок наступного.

Прояснив ситуацію, оприлюднивши інформацію на місцевих онлайн-платформах, начальник управління освіти Нетішина Василь Мисько. Деталі про освітній процес розміщені на офіційному сайті місцевого управління освіти. На центральних телеканалах транслювалися брифінги та інтерв’ю з тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки освіти і науки Любомирою Мандзій.

Ми систематизували прочитане та почуте, аби у доступній формі подати читачам інформацію, що їх цікавить.

Навчання школярі завершать дистанційно

Отож, за офіційною інформацією, закладам загальної середньої освіти Нетішинської ОТГ, передбачено:

– продовження освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

– забезпечення всім учням доступу до навчальних матеріалів та завдань шляхом використання різних засобів обміну інформацією;

– проведення підсумкового річного оцінювання навчальних досягнень учнів, враховуючи результати оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий семестр;

– завершення навчального року у травні, відповідно до структури, визначеної закладом загальної середньої освіти на початку 2019-2020 н.р., а також з урахуванням виконання календарно-тематичних планів, але не пізніше 1-го липня.

Так-от, навчальний рік для школярів закінчиться, як і щороку, стандартно, до кінця травня. Зупинка чи продовження карантинних заходів на це не вплине.

Знання дітей перевірять пізніше

Цьогоріч скасовано проведення державної підсумкової атестації для учнів 4-х та 9-х класів, а керівникам закладів загальної середньої освіти рекомендуємо розробити і затвердити графіки видачі випускникам 9-х класів свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з урахуванням необхідності дотримання протиепідеміологічних вимог.

Рівень знань учнів 2-11-х класів діагностуватимуть на початку нового навчального року, після чого плануватимуть подальшу роботу із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно. Відтак буде збільшено навчальний час на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік.

Чи проводитимуться традиційні випускні вечори? Радам шкіл запропоновано не проводити масові заходи, у тому числі, останні дзвоники та випускні вечори.

Коли буде ЗНО та вступ до вишів?

Вступна кампанія до вищих учбових закладів проходитиме після складання зовнішнього незалежного оцінювання. Коли ж відбудеться пробне ЗНО, і власне, ДПА, наразі невідомо, адже все залежить від тривалості карантинних заходів.

Студенти вишів складатимуть іспити, і навіть «державні», дистанційно. На запитання батьків, діти яких навчаються на контракті, чи буде відтерміновано проплату за навчання за наступний рік у зв’язку з пандемією коронавірусу та викликаною цим фінансовою скрутою, профільна міністерка відповіла, що сплачувати доведеться вчасно.

До першого класу приймають онлайн

Першокласників до школи приймають за надісланими дистанційно заявами батьків та супутніми документами: копіями свідоцтва про народження, медичної довідки, документа, що підтверджує фактичне проживання дитини.

Дистанційний прийом заяв до першого класу продовжили з 24-го квітня. Власне перелік документів, зразки заяви та електронні адреси розміщені на сайтах кожної з п’яти шкіл Нетішинської ОТГ.

Джерело – Поліна МУРАВСЬКА, Газета “Пост громадського контролю”, №4, квітень