нетішин прапор4

ТРАВЕНЬ, НАСИЧЕНИЙ ПОДІЯМИ

Весна закінчилась благодійністю, кадровими змінами, судами та новаціями

Деталі – у публікації Газета “Пост громадського контролю”.

Гроші з випускного – на лікування дитини

Батьки вихованців старшої групи дитсадка №5 «Теремок» зібрані заздалегідь на святкування «випускного» гроші вирішили спрямувати на благодійність. А саме: направити на реабілітацію дворічного Павлика з Вінниччини, який поборов Covid-19.

Ірина Будяківська, зокрема, написала у «Фейсбуці»: «Коли минулого року бачила, як діти замість випускної вечірки організовували допомогу для хворих діток, аж дух захоплювало. Які молодці! Цього року ми – випускники ДНЗ «Теремок». Випуск скасований через коронавірус. Вирішили допомогти дитині, яка постраждала від цієї хвороби і бореться з її наслідками». Жінка також закликала свідомих та милосердних батьків долучитися до гарної справи.

благодійність павлик корона

 

Допомога нетішинській медсанчастині від славутського «Екофарму»

Фармацевтична компанія зі Славути «Екофарм» надала благодійну допомогу для СМСЧ м.Нетішин. 15-го травня заступник генерального директора підприємства Олександр Михайленко передав 140 флаконів препарату «Протефлазід» адміністрації медичного закладу – для профілактики та лікування респіраторних вірусних захворювань, у тому числі  COVID-19 серед пацієнтів та персоналу лікарні.

Кадрові зміни на ХАЕС

У травні на атомній станції було призначено заступників генерального директора та змінено керівний склад деяких підрозділів підприємства. Судячи з обговорення нових призначень у соцмережах, містяни очікували на більш кардинальні кадрові зміни та воліли не бачити на керівних посадах старі обличчя.

шмигельський хаесТак, заступником генерального директора з персоналу ВП «Хмельницька атомна електростанція» ДП «НАЕК «Енергоатом» призначено Богдана Шмигельського, який до цього виконував обов’язки радника генерального директора ХАЕС.

Народився Богдан Леонідович 7 жовтня 1982 року в селі Орв’яниця Дубровицького району Рівненської області. Закінчив 2004 року Український державний університет водного господарства та природокористування за фахом “Автоматизоване управління технологічними процесами”, спеціаліст з автоматизованого управління технологічними процесами».

Працював на Рівненській АЕС на посадах інженера-електроніка цеху ТАВ, начальника та старшого начальника зміни цеху теплової автоматики та вимірювань.

демидюк хаесВіктор Демидюк залишився на посаді заступника генерального директора ВП «ХАЕС», але – з інфраструктури.

Народився Віктор Андрійович у м.Острог 1 березня 1958 року. Закінчив Львівський політехнічний інститут та Київський державний економічний університет за спеціальністю «конструювання та виробництво радіоапаратури, інженер-конструктор-технолог радіоапаратури» та «економіка і управління виробництвом, економіст». Працював на посадах інженера-електроніка та інженера-налагоджувальника ряду підприємств, інженера цеху ТАВ Хмельницької АЕС, головного економіста виробничого підприємства «Атомремонт», заступника директора ВАТ «Вайберг», начальника відділу соціального розвитку ВП ХАЕС, заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку ВП ХАЕС.

гусак хаесВіктор Гусак призначений начальником служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації (СНРіПЕ) ВП «Хмельницька АЕС».

Віктор Ігнатійович за освітою – інженер-фізик, закінчив Томський політехнічний інститут у 1994 році. З того часу працював на різних посадах Хмельницької АЕС, а розпочав свій трудовий шлях оператором реакторного відділення. У реакторному цеху пройшов щаблі кар’єрного росту до посади провідного інженера з управління реактором.

З 2008 року працював у Державному комітеті ядерного регулювання України, з 2010 року – заступник начальника ДІЯБ на Хмельницькій АЕС.

З 2012 року на Хмельницькій АЕС очолював лабораторію управління продовження термінів експлуатації енергоблоків СНРіПЕ, а з січня 2020 року до призначення на посаду начальника СНРіПЕ – головний фахівець з розслідування та аналізу подій СГТ.

козюра хаес2Нагадаємо: кадрові зміни на ХАЕС зумовлені зміною керівника підприємства. Так, 4-го лютого цього року очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Павло Павлишин представив колективу Хмельницької АЕС нового генерального директора Андрія Козюру.

Попередній керівник ХАЕС Микола Панащенко, котрий очолював колектив атомників упродовж 15 років, був переведений на посаду головного консультанта президента Компанії на майданчику ВП ХАЕС.

Андрій Ростиславович народився 12 серпня 1979 року в смт Рузаївка Рузаївського району Кокчетавської області, Казахстан.

У 2002 році закінчив НТТУ «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Електротехнічні системи електроспоживання», отримавши кваліфікацію «інженер-електрик».

Трудовий шлях розпочав у квітні 2002 року на посаді інженера з релейного захисту і автоматики електротехнічної лабораторії електричного цеху ВП «Рівненська АЕС». З квітня 2004 по січень 2005 року – інженер з релейного захисту і автоматики ІІ категорії електротехнічної лабораторії електричного цеху Рівненської АЕС. З січня 2005 по жовтень 2013 року – заступник начальника електричного цеху РАЕС. З жовтня 2013 по лютий 2020 року – заступник головного інженера з електрообладнання та систем контролю і управління ВП «Рівненська АЕС».

Нетішинським підприємцям обіцяють кредити

Представникам нетішинського бізнесу у мерії пообіцяли безвідсоткові кредити з місцевого бюджету – «у зв’язку із втратами заробітку в період карантину».

Розглядатиме заявки підприємців та прийматиме рішення щодо умов надання поворотної фінансової допомоги спеціальна комісія. Кредитуватимуть місцевий бізнес через

«Агенцію місцевого розвитку».

салюти заборонаЗаборонили використання салютів та феєрверків

19-го травня виконавчий комітет прийняв рішення про тимчасове обмеження використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних виробів громадянами, підприємствами, організаціями на вулицях, прибудинкових територіях, у приватних садибах, закладах громадського харчування та у громадських місцях Нетішинської ОТГ – на час проведення широкомасштабної антитерористичної операції в Донецькій та Луганських областях.

Запрацювала партнерська мережа доставки Укрпошта-Rozetka

Укрпошта та інтернет-супермаркет Rozetka з початку травня почали розвиток мережі партнерських відділень – у рамках співпраці їх планують до кінця 2020 року відкрити понад 130.

Наразі партнерська мережа від Rozetka та Укрпошти нараховує 19 точок у 17 містах України. Зокрема, два відділення у Києві (за адресами: вул. Костянтинівська, 71 та вул. Боголюбова, 36), а також у містах Сміла, Ірпінь, Вараш, Бахмут, Бровари, Кам’янець-Подільський, Кам’янське, Краматорськ, Кропивницький, Маріуполь, Славута, Сокаль, Суми, Умань, Чернігів та Нетішин (просп.Курчатова,2).

Наші містяни неоднозначно відреагували у соцмережах на цю новину, оскільки сервіс Укрпошти, м’яко кажучи, не зовсім відповідає вимогам сьогодення.

Зокрема, Вадим Гальянов пише: «Я вже отримав там замовлення. Швидкість доставки така сама, як і в Нової пошти. Проте заплатив лише 20 грн, а не 55.
Єдина проблема – це швидкість обслуговування в нашому відділенні Укрпошти. Більшість часу вони зайняті наданням послуг, що з поштою не дуже пов‘язані.
У такому приміщенні для відвідувачів Нова пошта мала б 7-10 операторів на видачу, а тут лише двоє, які ще платежі приймають чи перекази».

Висловила думку й Марина Чмуневич: «Щоб відправити посилку, вистояти треба півдня. На пошті послуги добавили, а штат зменшили».

Судова тяганина у профліцеї

Нетішинському професійному ліцею суд заборонив використовувати будівлі двох гуртожитків та навчального корпусу. “Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення експлуатації приміщень (будівель) Нетішинського професійного ліцею за адресами: просп.Незалежності,2, просп.Незалежності,6, просп.Незалежності,8”, – йдеться у рішенні Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 квітня цього року.

Суд став на бік позивача – Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, який констатує: у Нетішинському професійному ліцеї не забезпечується пожежна безпека, що створює серйозну загрозу життю та здоров’ю людей.

Однак згадане рішення суду не набуло законної сили. Як відомо, Нетішинський професійний ліцей оскаржив його в апеляційному порядку. Наразі ліцей працює у звичайному режимі (з урахуванням карантинних обмежень) та проводить набір учнів на новий 2020-21 навчальний рік.

Покарання за самовільну парковку

22-го травня адмінкомісією при виконавчому комітеті міської ради з-поміж іншого, було притягнуто до адміністративної відповідальності містянина, котрий самовільно облаштував на газоні паркувальне місце.

За паркування у зеленій зоні чоловіка оштрафували та демонтували облаштоване ним паркомісце.

Містян, котрі бажають  обладнати парковку біля будинків, чиновники закликають  звертатися до комунального підприємства «Благострій» та виконавчого комітету Нетішинради.

Оштрафували неповнолітніх мотоциклістів

підлітки мотоцикли

6-го травня увечері поліціянти затримали чотирьох підлітків-мотоциклістів без відповідних документів на право керування мототранспортом та з порушенням правил використання шоломів.

Поїздка обійдеться хлопцям чималим штрафом.

Підлітка судили за привласнення чужого телефона

Нетішинський суд застосував примусові заходи виховного характеру до п’ятнадцятирічного підлітка, який шляхом обману заволодів мобільним телефоном інваліда 3-ї групи.

Відтепер дитина-правопорушник не зможе відвідувати місця, де реалізовуються спиртні напої з метою їх вживання, змінювати без дозволу правоохоронних органів місце проживання, навчання чи роботи, виїжджати в іншу місцевість та обов’язково має перебувати вдома з 22.00 години вечора до 06.00 години ранку.

Термін таких заходів – 1 рік.

Знову цуплять квіти з клумб

 

За повідомленням комунальників, з настанням весни у Нетішині повторюються вже традиційні крадіжки квітів з клумб та термочаш, розташованих по місту. Так, невідомими були поцуплені кущі сульфінії з арки, що розташована на розі проспекту Незалежності та провулку Миру, та кущ сульфінії поблизу буд. №18 на проспекті Незалежності (220-й гуртожиток). Саме ці арки найбільше постраждали від злодіїв і торік. Також із клумби неподалік школи №1 невідомі потягнули чимало тюльпанів.
Знайшли мінометну міну та артилерійський снаряд

міна1

19-го травня неподалік огорожі станції знезалізнення води на вул. Енергетиків містяни наткнулись на предмет, схожий на снаряд.

Фахівці встановили: небезпечна знахідка – це 50-міліметрова осколкова мінометна міна для німецького міномета, який активно застосовувався німецькими військовими на всіх фронтах під час Другої світової війни.

А за два дні до цього на земельній ділянці поблизу с. Старий Кривин було виявлено вибухонебезпечний предмет.

Надзвичайники засвідчили, що це 76-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни.

Рятувальники застерігають громадян дотримуватися правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. У жодному разі не брати їх до рук, не розбирати, тим паче, не кидати їх у багаття – це дуже небезпечно. Про знахідку потрібно негайно повідомляти до найближчого підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій за номером телефону «101».

30 років, як у Нетішині підняли жовто-блакитний прапор

нетішин прапор4

Допис про цю історичну подію опублікувала у соціальній мережі «Фейсбук» директорка міського краєзнавчого музею Оксана Кононюк. Зі слів Оксани Василівни, сталося це тридцять років тому 27 квітня 1990 року. Нетішин був першим містом у Хмельницькій області, де замайоріло жовто-блакитне знамено.

26 квітня 1990 року у місті відбувся п’ятитисячний мітинг та свічкова хода до храму Св.Параскеви, приурочені річниці Чорнобильської трагедії. Під час мітингу Микола Руцький звернувся до нетішинців з пропозицію підняти жовто-блакитне знамено. Його підтримали учасники мітингу. Незадовго до цього інженер Віталій Гаркавий таємно організував роботу з виготовлення щогли.

«Ось як про момент встановлення прапора згадує сам Микола Миколайович: «27 квітня, коли все було готове, я з Віталієм Гаркавим та Олексієм Солов’єм вийшли о 15.00 до місця встановлення прапора і почали копати яму. Домовився я також із комунальниками, які ладнали тротуар, що ті дадуть нам кілька відер бетону. Гірше було із доставкою щогли. Потрібно було знайти великий автомобіль. На щастя, дорогою мені трапився начальник Нетішинської ДАІ Борис Петрук. Він одразу ж запитав: «То коли, Миколо, замайорить над містом наш прапор? Ти ж обіцяв учора, що сьогодні ми його побачимо». Ми були знайомі, разом працювали депутатами міськради і я знав його симпатії до національного відродження, тому, не криючись, відповів, що треба знайти транспорт. Петрук сказав, що для нього це не проблема.

Через кілька хвилин він зупинив довгий автомобіль, що возив труби, й попросив привезти щоглу. За півгодини вантажівка привезла щоглу, комунальники дали бетону. Ми почепили прапор, укопали щоглу в землю та для міцності забетонували. Так 27 квітня 1990 р. о 16.00 годині синьо-жовтий прапор замайорів над Нетішином під радісні погляди людей, котрі поверталися з роботи додому».

Далі були неодноразові спроби прапор зірвати. Цілодобові чергування активістів. Потім вгорі на щоглі прикріпили «корону» зі стальних ножів, яку виготовив Володимир Казьмірчук, щоб до прапора не можна було підповзти на трубі. З того часу він більше не зникав», – йдеться у дописі О.Кононюк.

Джерело – Артур МИКОЛАЙЧУК, Газета “Пост громадського контролю”, травень, №5