радушинська обкладинкаНадзвичайно талановита та популярна не лише на Поділлі, а й на теренах України, письменниця зі Старокостянтинова Оксана Радушинська випустила у світ  своє 29 дітище – книгу для дітей “Про Царицю Громовицю і Кропив’яного Короля”.

Книга надрукована по програмі підтримки книговидання обласних письменників.

Відтак наклад не потрапляє у продаж, а буде розповсюджений по бібліотеках Хмельниччини.

Утім, за словами письменниці, книга стане доступною для значно ширшого загалу, аніж тільки читачі бібліотек.

“Цінність книги у тому, щоб її знала, прочитала якомога більша кількість людей, – говорить авторка. – Книга “Про Царицю Громовицю і Кропив’яного Короля” до певної міри унікальна для Хмельниччини. Передусім – великим форматом 30х42 см. Коли відкриваєш палітурку, складається враження, що прочиняються двері у казковий світ! Утім саме такий великий формат, а ще повнокольоровий друк обумовили велику собівартість видання і незначний наклад.

Утім, книгу зможуть якщо не прочитати, то послухати всі охочі. Адже разом із паперовим варіантом ми будемо презентувати аудіоваріант казки”.

радушинська про царицю

Досвід створення аудіокниг в Оксани не такий значний, як у їх написанні. Але реалізований минулого року у партнерстві з Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г.Шевченка проєкт “Особлива книга для особливих дітей” про програмі Українського культурного фонду, що передбачав створення аудіоваріанту повісті “Метелики в крижаних панцирах” Оксани Радушинської, засвідчив вправність у цій царині.

“Як тільки рукопис “Про Царицю Громовицю і Кропив’яного Короля” затвердили до видання, ми взялися до реалізації аудіоваріанту казки. – пригадує Оксана. – Це було ще в жовтні минулого року. Команда у нас зібралася з часу роботи над “Метеликами…”, долучилися кілька нових цікавих акторів. Музичне оформлення написав подільський автор Іван Пустовий. Утім, більше про аудіоказку розкажу, коли вже презентуємо її. Це – тема окремої великої розмови!”.

Що ж до паперового видання, ілюстрації до кожного розділу книги створила хмельницька художниця Олена Янчук.

“Завдяки ілюстраціям книга стала ще виразнішою, набула своїх цікавезних нюансів та акцентів”, – запевняє авторка казки.

Цільова аудиторія книги – діти 8-10 років. Жанр казки передбачає поєднання вигаданого, нереального сюжету з цілком реальними подіями.

“Тут можна і по небу походити, і спуститися на дно найглибшої Чарівної Криниці Дощу. А можна поїсти тортик чи втікати від розлюченого гусака, чи купувати модні чобітки до школи, або поспілкуватися з Лісовиком. Словом, багато всього переплетено.Щоб було цікаво”, – запевняє Оксана Радушинська.

У канву сюжету вплетені моменти українського фольклору. І неабиякий акцент зроблено на важливості збереження екології, бережного ставлення до природи та взаємозв’язку всього живого на планеті Земля.

“Мені здається, що ця книга вийшла у дуже доречний час. Коли увесь світ страждає від пандемії COVID-19, ми усі враз усвідомили, на скільки наша планета є маленькою і як легко усе можна знищити. Насправді, без моралізаторства і нудих нотацій, саме оця головна думка проходить крізь сюжет книги і усі перипетії головних героїв”.

Джерело – https://unas.news/news